Депутатка Київради Аліна Михайлова про службу парамедикинею у ЗСУ (Відео, Фото)

ср, 12/07/2022 - 16:52
последние новости в Украине останні новини в Україні

Військовослужбовиця Аліна Михайлова зараз у Ківшарівці на Харківщині. 28-річна парамедикиня з екіпажем чергує в одному із дворів у нещодавно звільненому селищі.

Тут вони підстраховують побратимів із підрозділу “Вовки Да Вінчі”, готові будь-якої миті виїхати на виклик. Кілька років тому Аліна Михайлова вирішила повернутися з фронту. Вона виборола мандат депутата Київської міської ради і досягла реноме одного з найбільш непримиренних представників громади, продовжуючи тримати фронт – уже радше політичний та культурний. Але щойно Росія розпочала повномасштабну агресію, Аліна знову пішла у свій підрозділ. “Інших варіантів у мене немає”, – пояснює Михайлова виданню «Грунт».

– Ти керуєш медичною службою “Ульф” у “Вовках Да Вінчі”. Розкажи, як виглядає твій типовий день?

– Щовечора ми плануємо наступний день. Щоранку їдемо на заздалегідь сплановані точки, де група стає на чергування. Одночасно може працювати один-два екіпажі [медиків]. Коли була наступальна операція на Балаклію, було залучено п’ять екіпажів. Усе залежить від обсягу та характеру бойових дій. Підрозділ працює так: через Starlink отримуємо виклик, що є поранений. Тоді медики виїжджають на евакуацію і евакуюють бійця до визначеної точки. Іноді залишаємося ночувати на точках, іноді повертаємося на пункт постійної дислокації, який теж постійно переміщується. Це виснажує. Ми постійно на клунках, як у циганському таборі. Немає якогось свого закутка.

– Ти брала участь у контрнаступі на Харківщині. Як це виглядало очима парамедикині?

– Для мене все почалося з Балаклії. У нас там був виїзд на тиждень іще наприкінці серпня. Вийшло так, що довелося ще тиждень чекати цієї наступальної операції – постійно щось змінювалося, переносилося. Ми не взяли із собою ніяких теплих речей. А потім різко 1 вересня настав собачий холод. Усі змерзли. А ми все ще не наступали. Зате завдяки цьому мали більше часу на підготовку. Коли нас попередили, що планується наступ на Харківському напрямку, я як начальник медичного підрозділу мусила об’їхати подивитися кілька точок евакуації. Мені притаманний критичний рівень відповідальності, тому завжди розглядаю сценарій, коли все погано. У моїй голові завжди все має бути погано: ми маємо купатися в крові поранених, у нас мають бути зруйновані всі шляхи евакуації, всі мости підірвані. Лише в такому настрої ми готуємося.

– Ти воюєш пліч-о-пліч із коханим. Це робить тебе вразливішою чи сильнішою?

– Мабуть, вразливішою. Усі бійці для мене рівні, але ясно, що за свого коханого переживаю трошечки більше. У нього така ж дзеркальна ситуація зі мною. У багатьох речах, коли, наприклад, я маю довше стояти на точці, у нас із Да Вінчі починаються сварки. Мені смішно, коли люди у стосунках сваряться через непомитий посуд чи побутові справи. У нас із «Да Вінчі» сварки тільки, коли він не дозволяє стати мені ближче на чергування. Це єдині сварки в нашому житті.

– Нещодавно у твіттері ти викладала відео, на якому було чутно вибухи. Ти написала, що хочеш запам’ятати ці емоції. Чому це було для тебе важливим?

– Це якраз був мій перший вихід із групою як бойового медика, коли ми заходили в Пологи Запорізької області. Я взяла із собою величезний рюкзак, з яким було важко пересуватися. Залишила свою зброю, і довелося йти з чужим РПК. Ця ситуація показала мені, що на війні не все так красиво, як на відео у тік-тоці. Сьогодні вже можу оцінити, що це був виклик. Він показав мені, як воно насправді. Я побачила на свої очі, які наші пацани тигри. Це велика виснажлива робота. Виснажливо не тільки фізично, а й розумово. Ти маєш прораховувати, як тримати сектор, які дії спланувати. Велике мистецтво війни мені поки що недосяжне, але це був приклад того, наскільки викладаються люди, які займаються такими речами. І без підготовки туди не варто лізти, бо це, в першу чергу, ризик підвести особовий склад, з яким ти йдеш.

– У військо прийшло чимало людей із цивільного життя, які не мали жодного військового досвіду. Чи є в тебе якісь поради тим, хто нещодавно долучився, або тільки збирається?

– Відкинути рожевий романтизм війни. Якщо подивитися на мій інстаграм, твіттер, то я переважно несу фан, бо не хочу показувати, як ми зриваємося один на одного – через втому чи побутові умови. Іноді показую, як ми живемо в гівні, але навіть це показую із прикольної сторони, бо саме так ми на це теж реагуємо. Чого вже сидіти і плакати? Ми мали бути до цього готовими. Величезну роботу виконує тиловий штаб, який не бере участі в бойових діях, але повністю забезпечує і підтримує тих, хто на фронті. Ми заїжджали в населений пункт, а в бригади є свіжі йогурти, молоко. Я спитала, чи вони це купували. Ні – це забезпечення Збройних сил. Дуже класно, що настільки оперативно працює тил. Там також потрібні працівники відповідальні і з мотивацією.

– Ти тримаєш фронт не лише тут, а й занурюєшся у громадську роботу як депутатка Київської міської ради. Приклад – свіжа історія з російським громадянством судді Верховного Суду. Чому тобі важливо продовжувати тримати це у фокусі уваги?

– Мені більше болить, що дехто думає: “От хлопчики повернуться з війни і наведуть нам порядок”. Ні, цього не буде. Хлопчики приїдуть з війни і захочуть просто відпочити. Їм буде потрібен час на родину, яку вони не бачать. Мене курвить, що люди перекладають відповідальність на когось іншого. Але ми продовжуємо жити в королівстві кривих дзеркал. Якщо хтось думає, що повномасштабна війна змінила всю країну – то це помилка. Я можу судити по забудовниках, які починають піднімати голови знову. Вся ця русня, яка перефарбувалася в інші кольори, буде теж продовжувати гнути свою лінію. Люди, яким було пофіг на країну, яким було вигідно вкладати гроші у якісь свої проєкти і бути монополістами – вони захочуть це продовжувати.

– Чи велика війна може привести нову еліту?

– Мені хочеться в це вірити, і я буду всі свої зусилля на це спрямовувати. Але сьогоднішня реальність говорить про абсолютно інше. Не бачу позитивних змін серед політиків. У тих, які розколюють країну попри те, що в нас зараз, бляха, повномасштабна війна. Все одно йде політична боротьба всередині країни, і це деморалізує теж. Звичайно, в мене є сподівання, що коли буде перемога, ми всі згуртуємося. Але це треба робити вже. Якби нічого не відбувалося в країні за останні вісім років, то ми би її загубили. Треба починати прямо зараз і максимально набирати швидкість, яку ми втрачали всі попередні роки.

– Як ти бачиш цю нашу перемогу?

– Звільнення всіх територій: Донеччина, Луганщина, Крим, Херсонщина, всі окуповані території. Виплата репарацій, притягнення до відповідальності всіх, хто брав участь у “спецоперації” росіян в Україні. Мені хочеться, щоб наша перемога полягала в тому, що Росії як країни не буде існувати, що їх триколор буде сприйматися як нацистський символ. Але ми також живемо в реаліях, де такої вишеньки на торті не буде… Тому говоримо про території і репарації. На жаль, неможливо повернути наших людей, які загинули. А в нас гинули й гине цвіт нації, поки з боку росіян дохне біосміття. От просто на узбіччі валяються їхні трупаки – вони нікому не потрібні.

– Як ми переживемо перемогу внутрішньо? Вона укріпить українців як усвідомлену об’єднану націю?

– Політичні чвари, боротьба – це нормально в демократичних країнах. Але коли ми лише пів року у війні такого формату, а там, в тилу, уже відбуваються політичні розборки – це занадто. Тому я не маю рожевих окулярів щодо цього. Мені хотілося б, щоби після перемоги хоча б 80% людей зрозуміли, хто вони, ідентифікували себе як українці, припинили говорити кацапською. Я це кажу як людина, яка 18 років говорила російською. Я народилася російськомовною в Дніпрі, ходила в російськомовну школу. Тому можу говорити, що це реально. Мова – це важливо, бо це, в тому числі, моя зброя. Хотілося б, щоб це зрозуміли й люди. І, бажано, до настання перемоги. Із таких цеглинок складається перемога. Так само, не маємо вболівати за політичні сили, які поширюють ідею ворога. У нас має бути плюралізм всього. Але плюралізму думок, що “хай буде Росія, давайте зробимо вибори” – такого не може бути. Це сепаратизм, ворожі настрої, і вони мають каратися кримінально.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Можна робити рекрутингові центри замість ТЦК, чи ще якісь "реформи" для покращення мобілізації. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін.

31 січня, 18:34
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Голова Державної податкової служби України, Руслан Кравченко, під час зустрічі з українськими бізнесменами на Житомирщині дав чітке доручення податківцям виконувати судові рішення негайно після їх вступу в силу.

30 січня, 13:16
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Міністерство внутрішніх справ України розробило стратегію розвитку та розбудови фонду захисних споруд цивільного захисту на період до 2034 року. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко під час засідання Секторальної робочої групи «Правоохоронна діяльність».

29 січня, 13:32
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Фізичні особи – підприємці, які працюють на єдиному податку першої, другої та четвертої групи, є платниками військового збору. У 2025 році його ставка складає 10% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня. Це означає, що щомісячний авансовий внесок становить 800 грн.

29 січня, 13:01
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Державна податкова служба України (ДПС) опублікувала покрокову відеоінструкцію, яка допоможе підприємцям розібратися в процесі проходження податкових накладних у Системі моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР). Про це повідомив голова ДПС Руслан Кравченко на своїй сторінці у Facebook.

28 січня, 11:43
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

27 січня світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту – одного з найжахливіших злочинів проти людства. Президент України Володимир Зеленський наголосив, що Голокост був спробою стерти цілий народ – не лише позбавити його життя, але й знищити саму пам’ять про нього.

27 січня, 14:03
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Головнокомандувач Збройних сил Олександр Сирський закликав українських громадян не вагатися і йти виконувати свій конституційний обов'язок із захисту країни. У війську вже розбудована система, аби будь-яка людина могла принести максимальну користь країні.

25 січня, 14:30
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

22 січня Україна відзначає День Соборності — одне з найважливіших свят нашої держави, яке символізує єдність українського народу. Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко привітав громадян із цією визначною датою, наголосивши на важливості згуртованості та єдності у складні часи.

22 січня, 13:50
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський видав розпорядження про заборону переведення у піхоту висококваліфікованих спеціалістів Повітряних сил. Разом з тим поточні темпи мобілізації не закривають потреб армії. Про це він сказав в інтервʼю військовому журналісту Андрію Цаплієнку.

20 січня, 18:15
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Можна робити рекрутингові центри замість ТЦК, чи ще якісь "реформи" для покращення мобілізації. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін.

31 січня, 18:34
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Голова Державної податкової служби України, Руслан Кравченко, під час зустрічі з українськими бізнесменами на Житомирщині дав чітке доручення податківцям виконувати судові рішення негайно після їх вступу в силу.

30 січня, 13:16
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Міністерство внутрішніх справ України розробило стратегію розвитку та розбудови фонду захисних споруд цивільного захисту на період до 2034 року. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко під час засідання Секторальної робочої групи «Правоохоронна діяльність».

29 січня, 13:32
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Фізичні особи – підприємці, які працюють на єдиному податку першої, другої та четвертої групи, є платниками військового збору. У 2025 році його ставка складає 10% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня. Це означає, що щомісячний авансовий внесок становить 800 грн.

29 січня, 13:01