Директор НАБУ Ситник зазначив, що сподівається на швидкий розгляд справи Чауса у суді
Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник прокоментував ситуацію із суддею Миколою Чаусом. Він висловив сподівання, що найближчим часом справу розглядатиме суд.
Як повідомлялося, Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) на засіданні з обрання запобіжного заходу Миколі Чаусу, яке тривало 10 годин, помістив екс-суддю під домашній цілодобовий арешт із носінням електронного браслета терміном до 18 серпня.
Як відомо, увечері 4 серпня Вищий антикорупційний суд України відправив колишнього суддю Дніпровського району Чауса, якого спіймали на отриманні хабаря у 150 тисяч доларів, під цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслету.
Ситник зазначив, що справа Чауса має невеликий обсяг матеріалів, тож є надія, що захист швидко з ними ознайомиться, і справу передадуть до суду. Директор НАБУ підкреслив, що у згаданому провадженні йдеться не лише про отримання неправомірної вигоди.
Також Ситник зауважив, що НАБУ продовжує розслідувати справу щодо можливої причетності посадовців українських спецслужб до зникнення судді. Він повідомив, що наразі у цій справі проводяться слідчі дії – втім, не розголошував деталі, зазначивши, що той суспільний резонанс, який зараз є, може суттєво зашкодити слідству.
Нагадаємо, що суддю Чауса викрили на отриманні хабаря 9 серпня 2016 року. У місцевих ЗМІ повідомлялося, що він мав ухвалити потрібне рішення у справі, що стосувалася торгівлі наркотиками. Хабар суддя ховав у трилітрових банках, які закопував на своєму городі. Оскільки Чауса не могли заарештувати без рішення Верховної Ради, він встиг нелегально вилетіти з країни приватним літаком до Молдови, а наприкінці 2016 року здався поліції.
Згодом суддя намагався отримати політичний притулок у Молдові, але йому відмовили. 3 квітня Чауса викрили з Кишинева невідомі, а 30 липня 2021 року його знайшли у селі Мазурівка на Вінниччині. Працівники Нацполіції намагалися затримати Чауса, але його перехопило СБУ. Водночас працівники НАБУ ідентифікували автомобілі спецслужби та намагалися зупинити їх, втім, СБУ доправило Чауса у Центральне управління та не пропустило співробітників НАБУ.
Адвокат Чауса Ростислав Кравець зазначав, що його підзахисний є фігурантом трьох справ. Також повідомлялося, що політолог Віталій Кулик пояснив кореспонденту ASPI news цінність Чауса для правоохоронців.
Спецпідрозділ Головного управління розвідки МО України «Артан» здійснив серію результативних наступальних дій на Запорізькому напрямку, повернувши контроль над ключовими позиціями поблизу Степногірська.
У четверті роковини з дня загибелі бійців батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Полтава» Олександра Білаша та Володимира Володіна в Полтаві відбулися заходи з ушанування їхньої пам’яті.
Віцепрезидент Асоціації спортивної боротьби м. Києва Михайло Бугай в інтерв’ю АСПІ заявив, що підтримка дитячого спорту під час війни є питанням національної безпеки, а українські чемпіони з боротьби мають бути прикладом і отримувати системну державну підтримку.
25 лютого 2026 року в Полтаві відбувся круглий стіл у форматі відкритого діалогу, присвячений об’єднанню зусиль для вирішення актуальних питань підтримки ветеранів і ветеранок та членів їхніх родин. Ініціатором зустрічі став начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов.
У четверті роковини від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Полтаві відбулися заходи з нагоди Національного дня молитви. До спільної молитви долучилися керівництво області, правоохоронці, військовослужбовці, родини загиблих захисників і захисниць, представники освіти, культури, громадських організацій та духовенства.
Голова Національної поліції України Іван Вигівський повідомив про ухвалення Верховною Радою України законопроєкту № 14194, ініційованого Кабінетом Міністрів України, який передбачає внесення змін до статті 50 Закону України «Про Національну поліцію» щодо окремих питань перевірки кандидатів на службу.
Війна змінює не лише кордони — вона змінює свідомість. Сьогодні український спорт уже давно вийшов за межі арен, килимів і стадіонів. Він став частиною національного спротиву.
Коли країна воює, кожен фронт має значення. Є фронт бойовий. Є інформаційний. Є економічний. Але є ще один — не менш важливий — фронт формування сили нації. І цей фронт проходить через спортивні зали, борцівські килими та дитячо-юнацькі школи.
Сьогодні, 24 лютого 2026 року — чотири роки з початку повномасштабної війни проти України. У роковини вторгнення в Києві близько 7 000 учасників зібралися в межах Національного дня молитви за Україну. Ініціатором та активним учасником заходу стала ГО «Тінь», яка об’єднала представників своїх осередків з різних регіонів держави, їхні родини та небайдужих громадян.
Спецпідрозділ Головного управління розвідки МО України «Артан» здійснив серію результативних наступальних дій на Запорізькому напрямку, повернувши контроль над ключовими позиціями поблизу Степногірська.
У четверті роковини з дня загибелі бійців батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Полтава» Олександра Білаша та Володимира Володіна в Полтаві відбулися заходи з ушанування їхньої пам’яті.
Віцепрезидент Асоціації спортивної боротьби м. Києва Михайло Бугай в інтерв’ю АСПІ заявив, що підтримка дитячого спорту під час війни є питанням національної безпеки, а українські чемпіони з боротьби мають бути прикладом і отримувати системну державну підтримку.