Експерт назвав два недоліки впровадження в Україні Єдиного реєстру педофілів, які можуть спровокувати більш тяжкі злочини

Автор:
12
последние новости в Украине останні новини в Україні

Закон, яким вводиться єдиний реєстр злочинців, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності малолітніх, може спричинити збільшення кількості жертв вбивств гвалтівників і до замахів на життя тих, хто буде внесений до реєстру.

Про це повідомляє УНН, посилаючись на роз'яснення члена правління Центру політико-правових реформ, професора Миколи Хавронюка.

Микола Хавронюк зазначив, що у законопроєкту є два недоліки: посилення кримінальної відповідальності за злочин сексуального характеру щодо неповнолітніх осіб і майже відкритий реєстр, засуджених за такі злочини.

На думку експерта, посилення кримінальної відповідальності може обернутися збільшенням кількості вбивств жертв, для того щоб приховати скоєне від правосуддя і таким чином уникнути це "посилене" покарання.

Професор провів аналогію з радянським періодом, коли за подібні злочини була введена смертна кара.

"Ми знову наступаємо на ті ж граблі. Хоча сьогодні смертної кари немає, найсуворішим покаранням є довічне позбавлення волі. Звичайно, злочинці бояться такого покарання", - вважає експерт.

Хавронюк підкреслив, що законодавець повинен в першу чергу думати про інтереси потерпілих — захищати жертву всілякими способами, а не піддавати ще більшій небезпеці.

"Це хвороба нашого депутатського корпусу, який вважає, що посиливши кримінальне покарання за якийсь злочин — вони тим самим розв'яжуть проблему, і, або посилюють покарання, або формулюють нові статті — і проблема не вирішується, так само як і проблема тероризму або проблема видобутку корисних копалин, наприклад, бурштину. Ну передбачили кримінальну відповідальність, і що далі? Як це допоможе виявити злочинця? Ніяк", - додає експерт.

Що стосується реєстру злочинців, які вчинили вищезазначені злочини, то для ефективної роботи цієї бази даних, потрібно передбачити відповідальність для осіб, яким відомий його зміст.

"Напевно, потрібно дуже суворо стежити, щоб інформація з реєстрів не поширювалася, і передбачити відповідальність, пряму, з розкриття даних цих реєстрів, всіх осіб, що мають до них доступ", - вважає Хавронюк.

Нагадаємо, у четвер, 16 січня, в Україні набув чинності закон, який передбачає створення в країні Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності малолітніх.

У реєстрі будуть міститися всі дані про осіб, засуджених за статеві злочини проти малолітніх (дітей, які не досягли віку 14 років), в тому числі й про тих, чиї судимості вже погашені. Доступ до цього реєстру матимуть тільки правоохоронні органи. Вони ж будуть займатися перевіркою будь-якої людини, яка бажає отримати роботу, пов'язану з малолітніми дітьми.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко запевнив, що України не закриватиме кордони через коронавірус.

22:16, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Центр безпекових досліджень «СЕНСС» виявив понад 548 подій, пов’язаних із незаконним використанням, зберіганням та збутом нелегальної зброї в Україні в період з грудня по вересень 2019 року.

19:26, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

"Питання виплати зарплат шахтарям – номер один на порядку денному, і заборгованість має бути погашена в найближчі місяці".

18:43, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Погода в акваторії Азовського моря до кінця доби значно погіршиться, синоптики оголосили штормове попередження.

17:35, Вчора

Грецька поліція за допомогою сльозогінного газу розігнала сирійських біженців

Автор:
38
последние новости в Украине останні новини в Україні

Поліція Греції застосувала жорсткі методи, щоб стримати мігрантів, які намагалися прорватися на територію держави з боку Туреччини.

Про це сьогодні, 28 лютого, повідомило "Радіо Свобода".

Повідомляється, що потік переселенців різко зріс після того, як Анкара заявила не буде більше перешкоджати потраплянню сирійських біженців на територію ЄС.

"Ця заява Туреччини прозвучала після повітряної атаки підтримуваних Росією урядових сил президента Сирії Асада у провінції Ідліб, внаслідок якої загинули 33-и турецькі солдат", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Турецькі поліцейські, берегова охорона і прикордонні служби отримали наказ не втручатися в ситуацію на сухопутних і морських шляхах біженців.

Туреччина більше не стримуватиме на кордоні сирійських біженців, які намагаються потрапити до Європи, через загострення ситуації в Ідлібі.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Конгрес США в найближчий час може виділити від шести до восьми млрд доларів на боротьбу з поширенням коронавірусу Covid-19.

21:41, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

На одному з шести найбільших вокзалів Франції - Ліонському вокзалі в Парижі - сталась пожежа. Поліція проводить евакуацію пасажирів та персоналу. 

21:33, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Президент Туреччини Раджеп Таїп Ердоган добровільно загравав з Путіним і тепер його чекають важкі наслідки.

20:23, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Рада безпеки ООН скликає екстрене засідання через загострення ситуації в Сирійській провінції Ідліб.

19:06, Вчора