Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу з викриття державних зрадників та колаборантів. У межах кримінальних проваджень збираються докази та показання свідків, опрацьовуються інші матеріали.
Слідча комісія Організації Об'єднаних Націй знайшла додаткові докази російської військової агресії та військових злочинів в Україні, включаючи зґвалтування та депортацію дітей до Росії. Про це повідомляє ООН.
В Україні зареєстровано 105 тис. російських воєнних злочинів, повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін в інтерв'ю "Голосу Америки".
Після передачі Україні касетних боєприпасів, активність російської пропаганди суттєво підвищилась. Посадовці та пропагандисти країни-агресора почали просувати тези про те, що їхня армія нібито не використовувала такий тип озброєння під час повномасштабного вторгнення.
Державне бюро розслідувань продовжує активну й ефективну роботу з протидії зловживанням у бюджетній сфері та оборудкам з державними коштами. Завдяки зусиллям ДБР до бюджету повернуто десятки мільйонів гривень, привласнених посадовцями під час воєнного стану.
Документування і розслідування воєнних злочинів є на сьогоднішній день найважливішою задачею, аби не лише весь світ бачив, як вчиняється зло, а для того, аби всі воєнні злочинці понесли покарання.
Розслідування воєнних злочинів Росії в Україні ведеться у 21 країні. Про це президент Євроюсту Ладислав Хамран повідомив під час візиту у Литву, повідомило LRT.
За всі воєнні злочини, скоєні в Україні, до відповідальності має бути притягнуте російське керівництво разом з президентом Владіміром Путіним. Про це заявив британський міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі в етері BBC.
Президенти 11 європейських країн у спільній заяві засудили масовані ракетні атаки РФ проти українських міст. Вони попередили, що це - воєнний злочин без терміну давності.
Віце-прем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук вважає, що отримання українцем паспорта громадянина Росії має розглядатися як злочин. Про це вона написала в Telegram.
Посол Європейського союзу в Україні Матті Маасікас наголосив на необхідності зберегти співпраці з міжнародними партнерами. Це стосується розслідування та судового переслідування російських воєнних злочинів.
oprichniki.orgПочав роботу інтернет-майданчик, на якому можна залишити персональні дані проросійських колаборантів. Анонімність гарантується.
Рада ООН з прав людини 12 травня ухвалила резолюцію щодо розслідування ймовірних зловживань з боку російських військ в Україні. Мета - притягнення винних до відповідальності.
У Воронезькій області під час засідання Семилуцької районної ради місцева депутатка Ніна Бєляєва назвала події в Україні воєнним злочином президента РФ Володимира Путіна. Про це повідомляють соцмережі.
Українців застерігають: якщо якісь мародери займаються вимаганням чи залякуванням, прикриваючись іменами політиків та чиновників, потрібно негайно телефонувати до поліції чи СБУ. Ці мародери мають нести відповідальність по законам воєнного часу.
Російські війська на Київщині розстріляли колону жінок і дітей, яких намагалися евакуювати з села Перемога. Про це повідомило Головне управління розвідки Збройних сил України.
Президент України відповів на запитання, чи вважає Путіна воєнним злочинцем. А також розказав, що російська армія навмисне атакує мирних людей.
Провідні фахівці із міжнародного права розробили проект Декларації та заяви з закликом до створення спеціального Трибуналу для покарання керівництва Російської Федерації за злочин агресії проти України. Україна повністю підтримує цю ініціативу, а Міністерство закордонних справ України вже розпочало роботу над її втіленням.
Російське керівництво завчасно і свідомо планувало тактику "спаленої землі", повного ігнорування міжнародного права, стало на шлях скоєння воєнних злочинів та злочинів проти людяності. Про це сказав Олексій Данілов, секретар РНБО України.
Мета "спеціальної операції" РФ - не лише окупація України, а й геноцид цілої нації. Про це на трибуні ООН заявив Сергій Кислиця, постійний представник України у цій організації.