Електронний перепис населення призвів до взаємних звинувачень між Дубілетом і УЦСД

Автор:
79
последние новости в Украине останні новини в Україні

Недавня публікація міністра Кабінету міністрів Дмитра Дубілета стала приводом для виходу в світ аналітичної статті, написаної автором сайту Українського центру суспільних даних.

У своїй статті автор повідомив, що інформація в переписі населення міністра Кабінету міністрів України Дмитра Дубілета ґрунтується не на стандартах ООН, а на нових технологіях, які швидше за все мають похибку.

Автори матеріалу нагадують, що міністр Дубілет у своєму Telegram-каналі опублікував PDF-файл з презентацією "Оцінки чисельності наявного населення".

Експерти вважають, що більше даних, або більш детального пояснення застосовуваних методів оцінки опубліковано не було.

"Одним з методів був заявлений "комбінований метод оцінки чисельності наявного населення (дані статево-вікової структури населення + дані реєстрів)", - повідомляється на сайті УЦСД.

Даний метод був також описаний автором статті.

"Що про цей метод відомо:

  • Вираховувались частки населення за статево-віковою структурою за даними Держстату та державних реєстрів.
  • З даних Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування визначалася чисельність осіб у віці 60+ з урахуванням пенсіонерів з ОРДЛО, які приїжджають по пенсії.
  • Дані про чисельність осіб у віці 60+ екстраполювалися на дані статево-вікової структури", - повідомляється в публікації.

"Потім узагальнені за віковими групами дані ми зіставили з показниками по презентації Дубілета. Відразу якось дивно вразило практично однакове співвідношення між статево-віковими групами - що становить близько 88,8% (дані Дубілета від даних Держкомстату). І тут закралася підозра. А що , якщо ніякої "екстраполяції" насправді не було? А було тупо множення даних Держкомстату на коефіцієнт 0,888 (або 88,8%)? А незначні відмінності в співвідношеннях - це лише результат округлення (бо не комільфо вказувати у висновку, у нас 8 110 378,392 (триста дев'яносто дві тисячні) осіб підраховано)", - пише автор сайту УЦСД.

У своєму дослідженні даних, опублікованих Дубілетом, фахівці УЦСД, за словами автора статті, змогли максимально точно згенерувати числа, продемонстровані міністром, як результат "екстраполяції" даних пенсійного реєстру на дані Держкомстату.

"Звертаємо увагу, що на другому етапі округлення до сотень було здійснено через ROUNDUP - до найближчого більшого значення (не питайте, чому, це загадка для нас). Також ці розрахунки може повторити кожен бажаючий, а для зручності ми також виклали табличку з нашими розрахунками у вільний доступ: Як видно з табличок, тільки для однієї стетево-вікової групи (жінки, 15-24 років) результат наших примітивних розрахунків не збігся з супер-сучасними методами обробки і аналізу big data Дубілета. Так, замість 1740 тисяч чоловік, у нас вийшло 1741 тисяча чоловік. Але, при цьому, варто зазначити, що у Дубілета також не сходяться числа за віковими групами. Так, якщо підсумувати всіх чоловіків у його презентації, то виходить 17 млн   281 тисяча, а не 17 млн   280 тисяч чоловік ", - пишуть в організації.

У своїх висновках УЦСД зазначив, що "Дубілет і його команда сфальсифікували загальнонаціональне дослідження, свідомо ввівши в оману всю Україну".

Варто зазначити, що міністр Кабміну Дмитро Дубілет не проігнорував статтю, а опублікував пост у соціальній мережі, в якому повідомив, що причетними до публікації "фейкового" матеріалу займеться Державне бюро розслідувань.

"Вчора Інтернетом поширився фейк про нібито фальсифікації Оцінки чисельності населення. В основному, цей фейк підтримувався платною рекламою і публікаціями на сумнівних сайтах (один з них запропонував нам за $1500 зняти публікацію), але потім його передрукували кілька великих ЗМІ. Тому доводиться реагувати... Хто стоїть за поширенням цієї "сенсації"? Хто оплатив перші публікації в ЗМІ і рекламу в соцмережах? У мене є дві версії. Одна з версій полягає в тому, що фейк розганяють люди, чию схему на сотні мільйонів гривень ми нещодавно викрили. Зараз готуємо матеріали до ДБР", - написав Дубілет.

Варто нагадати, що 28 листопада міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет повідомив про те, як в Україні планують "бюджетно" організувати перепис населення, запланований на 2020 рік.

Про це міністр написав у четвер вранці в Telegram - каналі.

Дубілет зазначив, що перепис населення України є одним з його топ-20 проєктів.

На проведення перепису, який заплановано на кінець 2020 року, в бюджеті держави було передбачено виділення 3.4 млрд грн.

Як повідомив міністр, в процесі перепису близько сотні тисяч інтерв'юерів з планшетами повинні були обійти будинки і квартири українців.

Процес у такому форматі Дубілет назвав як "недозволена розкіш для України".

У зв'язку з цим, в Кабміні вирішили по-новому підійти до даного процесу, сформувавши умови для проведення перепису населення в електронному вигляді.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія розповів про майбутнє трьох громадян України та однієї іноземки, яких не допустили на борт під час евакуації з Уханю.

18:38, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія прокоментував ситуацію з протистоянням місцевих жителів з правоохоронцями в Нових Санжарах через розміщення там евакуйованих з Уханя українців та іноземних громадян.

18:12, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Рейс до китайського міста Ухань і назад з метою евакуації українців та іноземців коштував Україні до 4,5 мільйона гривень.

17:58, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив, що по справах Майдану засуджено 44 особи.

17:27, Сьогодні

Ситуація у Нових Санжарах: правоохоронці відтіснили мешканців (Наживо)

Автор:
7
последние новости в Украине останні новини в Україні

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Події»
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Сьогодні, 20 лютого в Одесі на зупинці громадського транспорту сталася стрілянина.

18:36, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

СБУ встановлює організаторів фейкової розсилки щодо начебто виявлення в Україні вірусу COVID-19.

17:32, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

У  селищі Нові Санжари на Полтавщині, куди на карантин везуть евакуйованих з китайського Уханю, ситуація загострюється.

17:17, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

На Запоріжжі судитимуть співробітника Національної поліції, який підозрюється в організації замовного вбивства.

16:25, Сьогодні