Голова НАЗК і представники ЄБРР обговорили кроки в боротьбі з корупцією в Україні

30 жовтня 2019, 12:23
25
последние новости в Украине останні новини в Україні

У Національному агентстві з питань запобігання корупції в Україні (НАЗК) повідомили про зустріч виконуючої обов'язки голови відомства Наталії Новак з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Про це пресслужба НАЗК повідомила в середу, 30 жовтня.

На зустрічі обговорювалися теми поновлення інституційної спроможності НАЗК, а також наступні кроки в боротьбі з корупцією і залучення міжнародних партнерів до цих процесів.

За словами Наталії Новак, зміни до Закону України "Про запобігання корупції", які набули чинності 18 жовтня, надали Національному агентству низку нових інституційних інструментів.

Зокрема, це автоматизований доступ до спадкового реєстру, Єдиного реєстру довіреностей та реєстру актів цивільного стану, право отримувати від нотаріусів інформацію про угоди суб'єктів декларування.

"У наших найближчих планах - запровадити автоматизовану систему розподілу обов'язків з проведення перевірок між уповноваженими особами НАЗК. Це дозволить виключити суб'єктивні фактори з процесу перевірки декларацій. Ми також працюємо над створенням нової структури апарату НАЗК, яка дозволить працювати більш ефективно", - заявила Наталія Новак.

Керівник Управління інформаційно-аналітичних систем і захисту інформації Ганна Ковтуненко зазначила, що Національне агентство розраховує на допомогу міжнародних партнерів у питанні модернізації електронного Реєстру декларацій і перенесення його на майданчик НАЗК.

"Оскільки на момент впровадження Реєстру електронних декларацій в 2016 році НАЗК не мало власного майданчика, Реєстр був розміщений на орендованому устаткуванні в Державному підприємстві "Українські спеціальні системи". Зараз Національне агентство розробило техніко-економічне обґрунтування і технічне завдання на модернізацію цього Реєстру, де вказано на необхідність закупівлі обладнання і розміщення його у власному Центрі обробки даних. Одночасно в бюджеті, який виділяється Агентству на 2020 рік, не передбачено закупку такого обладнання в повному обсязі. Тому в рішенні цього питання нам буде потрібна допомога міжнародних партнерів", - сказала Ганна Ковтуненко.

За її словами, модернізація Реєстру дозволить: збільшити кількість одночасних сесій користувачів Реєстру; створити форму е-повідомлення про відкриття валютного рахунку; ввести нову форму е-декларації і повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, що передбачено Законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції".

последние новости в Украине останні новини в Україні
Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 13 листопада, у Каневі Черкаської області загинула 15-річна дівчина, а її друг потрапив у реанімацію. 

21:22, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 13 листопада, Вищий антикорупційний суд України повідомив, що у четвер розгляне клопотання щодо обрання запобіжного заходу колишньому першому заступнику голови НБУ Олександру Писаруку.

19:25, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 13 листопада, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відмовила в зміні запобіжного заходу службовцю групи компаній "ДТЕК", підозрюваному у справі "Роттердам+".

19:07, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 13 листопада, на спецлінію 102 надійшло повідомлення від киянина про те, що невідомі намагаються виламати двері його квартири на вулиці Лисківській. 

17:42, Сьогодні

АМКУ: не дивлячись на штрафи, сигарети в Україні продають монополісти

13 листопада 2019, 22:20
3
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 13 жовтня, повідомляється, що ТОВ "ТЕДІС Україна" залишалось монополістом на українському ринку дистрибуції сигарет попри накладений Антимонопольним комітетом (АМКУ) у жовтні штраф.

Про це повідомляє Антимонопольний комітет України.

“Після штрафу ТОВ "ТЕДІС Україна" за зловживання монопольним становищем на зазначеному ринку, а також рішення за антиконкурентні узгоджені дії цього дистрибутора і виробників – ситуація на ринку не змінилась. Через ТОВ "ТЕДІС Україна" і зараз продовжує проводити основний обсяг вироблених сигарет для реалізації у продаж. Укладання прямих договорів із виробниками іншими дистрибуторами наразі залишається ускладненим. Відсутнє розуміння, яким чином виробниками обираються такі дистрибутори, що призводить до підтримання штучної монополії на ринку”, - йдеться у повідомленні.

Для того, щоб вирішити цю ситуацію АМКУ рекомендує виробникам сигарет наступні дії: привести процес реалізації сигарет у відповідність до вимог законодавства про захист економічної конкуренції, припинити необґрунтоване обмеження обсягів реалізації сигарет покупцям, розробити критерії відбору дистриб'юторів та укласти договори на поставку з потенційними дистриб'юторами.

В комітеті наголошують, що умови до дистрибуторів та обсяги реалізації товару мають бути такими, що не призведуть до монополізації сигаретної дистрибуції. Також під визначення «дистрибутора» у цих рекомендаціях не можуть підпадати компанії, пов’язані з виробником (або один-з-одним) відносинами контролю.

15 жовтня Антимонопольний комітет України встановив порушення законодавства про захист економічної конкуренції, вчинені ТОВ "Корум України" з групи СКМ Ріната Ахметова і АТ "НВК "Гірські машини" в ході публічних закупівель держпідприємства "Львіввугілля" і оштрафував їх відповідно на 53 млн грн і 3,3 млн грн.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 13 листопада, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомила про торгівлю з Китаєм м'ясом.

17:25, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 13 листопада, Служба безпеки України блокувала на Буковині та Черкащині нелегальний видобуток і тіньовий обіг корисних копалин, який завдав державі збитків на десятки мільйонів гривень.

16:42, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 13 листопада, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич повідомив, що згідно проведених досліджень щорічний обсяг контрабанди в Україну складає близько третини від загальної кількості товарів, які перетнули митний кордон.

16:15, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 13 листопада, пресслужба Державної податкової служби України розповіла про підтримку застосування РРО українцями.

16:04, Сьогодні