Мінфін повинен знайти джерела для підвищення зарплат медикам, – Радуцький
Міністерство фінансів України повинно знайти джерела для підвищення зарплат медикам, а не тільки на доплати в рамках боротьби з епідемією COVID-19.
Угода з МВФ дозволить профінансувати зарплати, пенсії, доплати лікарям. Про це заявив голова парламентського комітету здоров'я нації, медичної допомоги і медстрахування Михайло Радуцький у четвер, 11 червня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Міністр фінансів Сергій Марченко запевняє, що угода з МВФ дозволить профінансувати зарплати, пенсії, доплати лікарям, підтримати соціально незахищених українців. А також дасть можливість спрямувати значні кошти на Фонд боротьби з коронавірусом. Сподіваюся, що Мінфін зможе знайти додаткові ресурси не тільки на доплати, але й на фінансування програми підвищення зарплат", - сказав він.
Радуцький нагадав, що місяць тому президент доручив Кабміну вишукати 11 млрд грн для збільшення оплати праці медичним працівникам.
"МОЗ погодив дату - з 1 липня 2020 року. Підвищення зарплати має становити до 50%", - уточнив він.
Також, голова комітету зазначив, що необхідність підвищення зарплат медпрацівникам обумовлена декількома причинами, в тому числі другим етапом медреформи та боротьбою з поширенням коронавірусу.
"Другий етап реформи вимагає від медиків мобілізуватися і почати працювати в нових конкурентних умовах, фактично змагатися пацієнта. Але чи маємо ми право вимагати від лікарів мобілізації та на роботу за новими стандартами, якщо вони отримують дійсно жебрацькі зарплати? У людей немає ні мотивації, ні бажання що-небудь міняти, сприймати нове", - підкреслив Радуцький.
Він нагадав, що з початку епідемії в Україні захворіли понад 5 тисяч медпрацівників, у тому числі не тільки медиків, які безпосередньо займаються боротьбою з вірусом і, відповідно, отримують 300%-ву надбавку до зарплати.
"Хворіють не тільки лікарі екстреної допомоги або інфекційних лікарень. Будь-який медик сьогодні в зоні ризику. І це ще одна причина матеріально підтримати всіх наших медиків і медичний персонал. Якщо це не зробити терміново, ми поступово втратимо значний відсоток медичних працівників", - вважає Радуцький.
Радуцький зазначив, що, згідно з офіційною статистикою МОЗ, зараз дефіцит лікарів-епідеміологів в обласних лабораторних центрах України становить 48%, лаборантів-гігієністів - 51%, лікарів-вірусологів - 41%.
"МОЗ розробив кілька механізмів, як переучувати лікарів, щоб забезпечити мінімальний рівень лікарів-вірусологів та інших фахівців.Але будь-які зусилля профільного міністерства будуть наштовхуватися на все гострішу проблему дефіциту медичних кадрів ", - говорить він.
Радуцький повідомив, що як глава комітету провів ряд зустрічей і консультацій з приводу можливих джерел фінансування.
"Остаточних рішень очікуємо від наших профільних міністрів. Це питання знаходиться на контролі комітету. Вважаю його одним з першочергових. Даємо людям обіцянки - повинні їх виконувати", - підкреслив він.
Раніше Радуцький заявляв, що вартість пакетів медпослуг перерахують, щоб не допустити скорочень медиків.
Читайте також: Страхування лікарів і впровадження медгарантій: Радуцький розповів про дії Міністерства охорони здоров'я по медреформі.
Соборність народжується не в залах і не на папері. Вона з’являється там, де хтось робить крок назустріч, не знаючи, чи зроблять його у відповідь. З чітким розумінням: роз’єднані — зникнемо.
Начальник поліції Полтавської області Євген Рогачов звернувся до громадян з нагоди Дня Соборності України, наголосивши, що єдність держави — це не лише історичний факт, а щоденний свідомий вибір кожного українця.
Голова Національної поліції України Іван Вигівський разом із першим заступником Голови Нацполіції — начальником Головного слідчого управління Максимом Цуцкірідзе провели робочу зустріч із делегацією Латвійської Республіки.
День пам’яті захисників Донецького аеропорту — це вшанування воїнів, які вписали одну з найгероїчніших сторінок у сучасну історію українського війська та національного спротиву російській агресії.
Бюро економічної безпеки України завершило нормативну підготовку до проведення атестації працівників. Наразі Порядок проведення атестації проходить державну реєстрацію в Міністерстві юстиції України. Після завершення цієї процедури атестація зможе розпочатися у практичній площині.
Триває аудит усіх Пунктів незламності в Україні, людей закликають писати відгуки у "Дії".
У Київській області об’єкти критичної інфраструктури забезпечені резервними джерелами електропостачання. Про повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Українські військовослужбовці продовжують знищувати російських окупантів на полі бою. На Лиманському напрямку розвідники зачистили ворожі позиції в ході рейду.
Новина про загибель Дениса White Rex — бійця та командира Російського добровольчого корпусу (РДК) — сколихнула інформаційний простір далеко за межами України. Соціальні мережі наповнилися некрологами, словами скорботи та спогадами друзів і побратимів. Багато хто не міг повірити в трагедію, але водночас сприймав її як доконаний факт.
Аналітики Бюро економічної безпеки України виявили завищення вартості окремих позицій у проєкті будівництва укриття в одній зі шкіл Печерського району міста Києва.
Соборність народжується не в залах і не на папері. Вона з’являється там, де хтось робить крок назустріч, не знаючи, чи зроблять його у відповідь. З чітким розумінням: роз’єднані — зникнемо.
Начальник поліції Полтавської області Євген Рогачов звернувся до громадян з нагоди Дня Соборності України, наголосивши, що єдність держави — це не лише історичний факт, а щоденний свідомий вибір кожного українця.
Голова Національної поліції України Іван Вигівський разом із першим заступником Голови Нацполіції — начальником Головного слідчого управління Максимом Цуцкірідзе провели робочу зустріч із делегацією Латвійської Республіки.
День пам’яті захисників Донецького аеропорту — це вшанування воїнів, які вписали одну з найгероїчніших сторінок у сучасну історію українського війська та національного спротиву російській агресії.