На відео показали, як бійці РДК воюють на боці України проти режиму Путіна

Русский Добровольческий Корпус – це підрозділ, сформований влітку 2022 року. У його лавах перебуває чимало колишніх російських військових і навіть спецпризначенців, які вирішили на території України боротися із путінським режимом.
На відео, яке опублікував проєкт "Український Свідок", представники РДК – Русского Добровольческого Корпуса, які в Україні воюють проти росіян. Бійці РДК воювали в Ірпені, Мощуні, на Миколаївщині, Харківщині, на Запоріжжі та на Донеччині. В якийсь момент РДК перекваліфікувався на спецоперації. "Це острів Зміїний, Каховка, Брянськ", – пояснює начальник штабу корпусу із позивним Фортуна.
Фортуна народився у Новосибірську, але з 2017 року живе в Україні. Він брав участь в операції РДК у Брянській області: 2 березня 2023 року бійці підрозділу перетнули державний кордон Російської Федерації. Ба більше, за кілька днів після зйомок цього матеріалу вони зробили це знову. Сам Фортуна розповідає: поки жив у Росії, боровся проти режиму Путіна. Він належав до руху, представники якого зривали державні мітинги – і навіть підпалювали офіси "єдиної Росії" та управління ФСБ. "Фактично всі бійці РДК – добровольці. Серед них є і колишні російські військові", – каже Фортуна. Одним із таких військових є боєць із позивним Ланс.
Він брав участь у штурмі Мар’їнки та в Широкинській операції, бився із росіянами та проросійськими найманцями під Іловайськом. Був у складі Першої штурмової роти Да Вінчі. Ланс родом з Іваново, у минулому – представник націоналістичного руху. У 2014 році він підтримав полк Азов. "Конфлікт на південному сході України – це був конфлікт Росії з Україною. Я зрозумів, що залишатись осторонь для мене неприйнятно", – каже Ланс.
Особовий склад РДК – це виключно росіяни. Переважно, громадяни РФ, але до лав корпусу можуть приєднатись і особи без російського громадянства, якщо вони є етнічними росіянами. "Раніше брали всіх, а тепер цікавимося, чим та людина може бути нам корисна. Також кандидат має пройти низку перевірок, включаючи поліграф", – розповідає Фортуна.
Однією зі знакових операцій РДК, про яку вони можуть розповідати публічно, була операція в Каховці у січні 2023 року. Завданням бійців корпусу було знищення прихованого командного пункту військ РФ. "Взяли полоненого, залишили вбитими більше десятка російських солдатів", – ділиться деталями операції військовий із позивним Могила. Цей боєць приїхав в Україну із Татарстану. Доброволець розповів цікаві речі про відчуття страху на війні. "Йти воювати треба не із думками про те, що тебе тут застрелять. А про те, що ти прийшов вбивати, ти прийшов знищувати ворога. Тоді відчуття страху притупляється миттєво", – каже він.
Ставлення до Росії у бійців – без оптимізму. "Зараз всі явки та голоси намалюють, зараз вже момент втрачено. Немає пасіонаріїв в країні. Років п’ятнадцять тому ще можна було щось змінити, зараз вже ні. Навіть якщо всі проголосують проти Путіна, ми все-одно побачимо Путіна", – каже Фортуна. Метою РДК, за словами начальника штаба, є закінчення війни на умовах України, покарання усіх винних в агресії та демонтаж Росії як держави.
Як можна подати заявку про приєднання до РДК?
"Це можна зробити через будь-які соцмережі", – каже Фортуна. Хоча часом буває, що всі бійці корпусу перебувають на бойових завданнях, тому заявки залишаються без відповіді. Крім того, є певні складнощі із тим, аби переправити людину в Україну з Європи чи з Росії. Але навіть попри це, заяви на вступ до РДК приходять постійно, а кількість бійців – зростає.
Кількість жертв серед цивільних в Україні різко у 2025 році зросла на 40% порівняно з попереднім роком. Зокрема, кількість загиблих зросла на 17%, а поранених – на 46%.
Андрій Єрмак взяв участь у засіданні президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, де обговорювали реалізацію Стратегії забезпечення права кожної дитини зростати у сімейному оточенні. За словами Єрмака, основна мета – відмова від інтернатної системи та створення умов, де дитина виховується у родині, а не в інституції.
У Бучі відбулося відкриття нового кінологічного центру Національної поліції України. Начальник Нацполіції Іван Вигівський наголосив, що це не лише сучасний об’єкт, а й символ відродження та віри у спільну перемогу.
У межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA вдалося повернути додому 14-річну дівчину, яка понад три з половиною роки перебувала в окупації та була розлучена з мамою.
На Полтавщині триває процес декларування зброї та боєприпасів відповідно до нового законодавства. Від початку кампанії мешканці області вже задекларували 390 одиниць вогнепальної зброї та понад 122 тисячі набоїв різного калібру.
Підозрюваний у вбивстві Андрія Парубія виправдовував Росію та цікавився виїздом за кордон, про це йдеться у рослідуванні "Телебачення Торонто".
Поліція Полтавської області щодня забезпечує порядок і безпеку громадян у непростих умовах воєнного стану.
7 вересня, у День воєнної розвідки України, реп-виконавець Скруджи представив новий трек «Х», присвячений воїнам штурмового підрозділу ГУР МО «Артан Х» у складі «Артан». Підрозділ діє під командуванням Віктора Торкотюка («Титан») та його заступника Андрія Мельника («Фаворит»).
Президент України Володимир Зеленський привітав військовослужбовців Головного управління розвідки Міністерства оборони із професійним святом.
Президент Володимир Зеленський розповів, що йому подобається бути поруч із дітьми, бо вони дають енергію. Глава держави зауважив, що діти не мають прихованих мотивів і, так само, як і дорослі, розуміють, що таке війна.
Кількість жертв серед цивільних в Україні різко у 2025 році зросла на 40% порівняно з попереднім роком. Зокрема, кількість загиблих зросла на 17%, а поранених – на 46%.
Андрій Єрмак взяв участь у засіданні президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, де обговорювали реалізацію Стратегії забезпечення права кожної дитини зростати у сімейному оточенні. За словами Єрмака, основна мета – відмова від інтернатної системи та створення умов, де дитина виховується у родині, а не в інституції.
У Бучі відбулося відкриття нового кінологічного центру Національної поліції України. Начальник Нацполіції Іван Вигівський наголосив, що це не лише сучасний об’єкт, а й символ відродження та віри у спільну перемогу.
У межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA вдалося повернути додому 14-річну дівчину, яка понад три з половиною роки перебувала в окупації та була розлучена з мамою.