OK, Google – як корпорація змінить систему навчання у світі, або що таке онлайн-університет
Навчальні заклади по всьому світу або закрилися, або ще планують закритись через небезпеку коронавірусної хвороби. Не лише для безпеки школярів, студентів та викладачів, а і для збереження навчання освітяни переходять на дистанційний режим викладання. Компанія Google вирішила піти ще далі і анонсувала онлайн-університети прискореного навчання з подальшим працевлаштуванням.
Техногігант Google заявив про запуск програми професійної дистанційної сертифікації, яка покликана в значній мірі замінити традиційну вищу освіту. Протягом півроку студенти будуть проходити онлайн-курси, після чого зможуть влаштуватися в низку великих компаній, які вже підтримали ініціативу. Навчання при цьому буде коштувати в кілька разів менше, ніж в університетах.
"Ми будемо розглядати наші нові сертифікати про кар'єру як еквівалент чотирирічного навчання для відповідних посад", – заявив старший віцепрезидент з глобальних зв'язків Google Кент Уокер.
Куди йти з онлайн-дипломом:
Для тих, хто переймається через ризик не бути прийнятим на роботу через відсутність класичного диплому, корпорація вже створила об'єднання з 50 великих роботодавців, які повинні покласти приклад в схваленні таких курсів. Серед них: H & R, PNC, Банк Америки, Walmart, Intel, британські EY і Penguin Random House та багато інших.
При цьому роботодавці будуть отримувати унікальний доступ до списку оголошень про пошук роботи випускниками таких курсів, а у самих учнів з'явиться можливість знайти своє місце без вимоги вищої освіти за замовчуванням. Компанія стверджує, що програми сертифікації не залежать від продукту і призначені для того, щоб допомогти людям знайти роботу в будь-якій компанії і в будь-якому секторі.
До чого тут коронавірус:
Звичайно, що пандемія коронавірусу дасть поштовх для розвитку такої форми професійного навчання. В той час, коли багато викладачів та студентів були змушені перейти на дистанційну форму навчання, а багато хто просто втратив джерело доходу і змушений проходити перекваліфікацію, Google дарує можливість зробити це все просто з дому.
Спроби переходу вже були:
Потрібно зазначити, що це не перше спроба корпорації перевести навчання в онлайн-русло. Наприкінці березня 2020 року компанія Google та Інститут ЮНЕСКО з інформаційних технологій в освіті запустили віртуальний портал для організації дистанційного навчання під назвою "Вчимо з дому".
Сервіс "Вчимо з дому" інтегрований із додатком "Google Документи". За задумом розробників, викладачі зможуть створювати сайти для свого класу (використовуючи сервіс Google Клас) по необхідних предметам (використовуючи сервіс Google Сайти), завантажувати туди навчальні матеріали та онлайн-курси. Для роботи в режимі живого спілкування з класом пропонується використовувати сервіс G-Suite для дистанційної роботи з розподіленою командою. За допомогою цього сервісу учні вдома стають повноправними учасниками віртуального уроку. Також через сервіс "Вчимо з дому" вчителі зможуть проводити індивідуальні консультації з учнями онлайн, включаючи окремі заняття з малюванням частини презентації на віртуальній дошці, використовуючи необхідні графіки і формули.
Що доступно для українців:
На платформі Google Digital Workshop ще в 2019 році з’явилися 4 нові освітні онлайн-модулі, які перекладені українською мовою. Курси були розроблені для "прокачки" тих кар’єрних навичок, які понад усе цінують роботодавці: комунікація, мотивація, здатність впливати на інших та ухвалювати рішення у складних та стресових умовах.
Кожен курс має по 5 відеоуроків тривалістю 20-30 хвилин. Кожен урок був розроблений за підтримки таких платформ онлайн-освіти, як: FutureLearn, The Open University, OpenClassrooms та Goodwill Community Foundation. Користувачі, які успішно закінчили курси, отримають сертифікат від Google Digital Workshop, акредитований The Open University, а це найбільший університет відкритої освіти Великої Британії.
Висновки:
Компанія дає прекрасну можливість для тих, кому складно і дорого їхати в інше місто на навчання чи платити шалені суми за класичний університет, проте є і інша сторона медалі. З приходом онлайн-навчання, а така величезна компанія як Google точно зможе його запровадити, якість і престиж класичних університетів знизиться. Не будемо говорити про топові виші світу, але маленькі інститути точно відчують конкуренцію.
Чи буде онлайн-освіта популярною у світі та, зокрема, в Україні, покаже лише час. Зараз можна з упевненістю сказати, що в навчальний процес постійно інтегруються нові технології. І якщо ще 10 років назад було в новинку дізнаватись щось потрібне до уроку в звичайному зараз для нас, але не тоді, інтернеті, то можливо, що через тих самих 10 років онлайн-університет теж буде нормою.
Минулої доби працівники поліції Полтавської області продемонстрували оперативну роботу, спрямовану на забезпечення безпеки громадян та дотримання правопорядку. За цей період співробітники поліції розкрили 86 злочинів.
Очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов провів зустріч із представниками провідних українських правозахисних організацій. Обговорювали переважно питання повернення цивільних громадян із російської неволі.
Начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов повідомив, що працівники районних органів поліції за минулу добу перевірили близько 460 транспортних засобів та 571 особу.
Голова Національної поліції України Іван Вигівський провів робочу зустріч із делегацією Посольства США в Україні на чолі з керівником відділу з правоохоронних питань Річардом Сондерсом.
Голова Національної поліції України Іван Вигівський здійснив чергову робочу поїздку до Донеччини. В ході візиту він перевірив несення служби бойовими батальйонами поліції, відвідав територіальні підрозділи та провів оперативні наради.
Під час робочого візиту на Донеччину Голова Національної поліції України Іван Вигівський разом із заступником Сергієм Кобцем зустрівся з командирами та бійцями підрозділів «Лють», «КОРД», стрілецького батальйону поліції Донеччини та бойового підрозділу патрульної поліції «Хижак». Ці підрозділи у складі Сил безпеки та оборони України відважно протистоять російським загарбникам.
Спецпідрозділ "Артан" – підрозділ активних дій Головного управління розвідки Міністерства оборони України продовжує набір до лав захисників України для протистояння російській агресії. Добровольцям обіцяють гідні умови, якісну підготовку та усе необхідне спорядження.
Військові побратими Дмитра Рашевського, відомого спортсмена, хороброго захисника України та чудового батька, звернулися до суспільства із відео-зверненням, де висловили свою підтримку і вимогу справедливого розгляду справи. Дмитро постраждав у конфлікті, який стався у київському готелі Sky Loft, де він зіткнувся зі злочинною групою на чолі з київським мажором.
Поліцейські мають свої функції з охорони правопорядку, тож співробітники ТЦК можуть виконувати завдання щодо мобілізації без поліції. Про це заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв'ю РБК-Україна.
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко розповів, що підрозділи Національної гвардії, прикордонники та Національна поліція постійно перебувають на лінії бойового зіткнення. Вони займаються евакуацією цивільного населення. Про це він сказав в інтерв'ю РБК-Україна.
Минулої доби працівники поліції Полтавської області продемонстрували оперативну роботу, спрямовану на забезпечення безпеки громадян та дотримання правопорядку. За цей період співробітники поліції розкрили 86 злочинів.
Очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов провів зустріч із представниками провідних українських правозахисних організацій. Обговорювали переважно питання повернення цивільних громадян із російської неволі.
Начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов повідомив, що працівники районних органів поліції за минулу добу перевірили близько 460 транспортних засобів та 571 особу.
Голова Національної поліції України Іван Вигівський провів робочу зустріч із делегацією Посольства США в Україні на чолі з керівником відділу з правоохоронних питань Річардом Сондерсом.