Спецпідрозділ ГУР МО "Артан X": бійці, яких боїться навіть тил ворога (Фото)
В Україні діє унікальний спецпідрозділ ГУР МОУ — «Артан X», який майже повністю сформований із достроково звільнених громадян. Його девіз — «Від тіні минулого до світла перемоги», і кожен боєць, який проходить шлях у лавах цього формування, підтверджує ці слова не лише в навчанні, а й у реальних боях.
Ініціатором створення підрозділу став командир Андрій Мельник, позивний «Фаворит», який переконаний: кожна людина має право на другий шанс. І якщо раніше це було неможливо юридично, то після ухвалення у 2023 році закону про мобілізацію засуджених — підрозділ отримав офіційний старт.

Зараз «Артан X» — це повноцінна бойова структура, яка брала участь у боях на Харківському, Донецькому та Запорізькому напрямках, виконувала складні операції в тилу ворога, і вже має численні державні нагороди для своїх бійців.
Відбір — жорсткий, мотивація — максимальна
«Фаворит» особисто проводив перші співбесіди з майбутніми бійцями. Підрозділ починався з 20 осіб, а зараз уже має кілька повноцінних рот і формує третю. Пріоритет у наборі мають чоловіки до 40 років із хорошою фізичною формою, сильною мотивацією, без наркотичних чи алкогольних залежностей. Але бувають винятки — найстаршому бійцю 54 роки, а наймолодшому — 19.
Шлях до бойового завдання починається з співбесіди, далі — медкомісія, судове рішення про дострокове звільнення, підготовка. Шеврони отримують лише після участі в бойових діях, що додає особливої ваги статусу бійця.
«Хотів, щоб син мною пишався», - боєць «Бандера»
Один із перших бійців підрозділу — боєць із позивним «Бандера». Його головною мотивацією стати до лав захисників була гордість сина. До війни чоловік відбував покарання, але переконаний, що на фронті — значно корисніший.

«Я хотів захищати свою країну і стати прикладом для свого сина. Коли ми показали себе не на словах, а на ділі — стали героями навіть для тих, хто нас спершу зневажав», — розповідає боєць.
У бою — лише готові
Командир не відправляє на завдання тих, хто має страх чи сумніви. «Бандера» згадує, як перед виїздом у Запорізьку область кілька бійців чесно визнали свою неготовність. Їх залишили — рішення приймаються відповідально.
Попри надскладні операції, втрати у підрозділі відносно незначні — 13 загиблих. Але для командира кожен — особистий біль.
«Володіти зброєю мають усі»
«Бандера» переконаний, що війна — це спільна справа для всіх. І проблема не лише в мобілізації, а й у відсутності базових навичок у цивільного населення.

«Чоловіки повинні вміти володіти зброєю: заряджати, чистити, розбирати. Бо, судячи з апетитів наших сусідів, зупинятися вони не дуже хочуть», — каже боєць.
І він, і його побратим «Форза», як і їхній командир «Фаворит», переконані: кожен має знайти свій спосіб бути корисним країні — на фронті чи в тилу. А досвід, здобутий у війську, обов’язково знадобиться і в мирному житті.
#артанx #спецпідрозділ #фаворит #бандера #гурмоу #мобілізація #захисникиукраїни #другийшанс #військо #героїсереднас #шанснажиття #військовийдосвід #українабореться #андріймельник
Сили безпілотних систем Збройних сил України провели одну з найрезультативніших морських операцій останнього часу, уразивши за одну ніч одразу сім російських суден.
У 155-й окремій механізованій бригаді імені Анни Київської відбулася зміна керівництва.
Україна стоїть перед одним із найсерйозніших викликів від початку повномасштабної війни.
Колишній командир 155-ї окремої механізованої бригади Станіслав Лучанов уперше публічно прокоментував кримінальне провадження, у межах якого військовослужбовців підрозділу підозрюють у вбивстві двох братів на Київщині.
Ми надзвичайно сильна нація. Ми сильні у всьому. Плануючи цей турнір, ми хотіли показати це світу: як ми б’ємося з ворогом на нашій святій землі і як ми б’ємося з суперниками в рингу».
В Україні офіційно зареєстровано десятки тисяч громадян, які зникли безвісти внаслідок російської агресії. Про це повідомив Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, наголосивши, що пошук кожної людини залишається одним із головних пріоритетів держави.
Колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що українцям варто серйозно замислитися над переїздом із великих міст у безпечніші населені пункти.
7 липня спецпризначенець Головного управління розвідки Міністерства оборони України з позивним «Дев’ятий» презентував нову авторську композицію «Мій дім», яка вже доступна на платформах YouTube Music, Spotify та Apple Music.
7 липня спецпризначенець Головного управління розвідки Міністерства оборони України з позивним «Дев’ятий» презентував нову авторську композицію «Мій дім», яка вже доступна на платформах YouTube Music, Spotify та Apple Music.
В Україні триває дискусія щодо того, де має проходити межа між правом суспільства знати про резонансні кримінальні провадження та необхідністю зберігати таємницю досудового розслідування.
Сили безпілотних систем Збройних сил України провели одну з найрезультативніших морських операцій останнього часу, уразивши за одну ніч одразу сім російських суден.
У 155-й окремій механізованій бригаді імені Анни Київської відбулася зміна керівництва.
Україна стоїть перед одним із найсерйозніших викликів від початку повномасштабної війни.
Колишній командир 155-ї окремої механізованої бригади Станіслав Лучанов уперше публічно прокоментував кримінальне провадження, у межах якого військовослужбовців підрозділу підозрюють у вбивстві двох братів на Київщині.