Полонені та заручники отримають соціальний захист 

8 листопада 2019, 13:55
48
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 8 листопада, в інформагентстві «Укрінформ» відбулася презентація та обговорення законопроєкту «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України». 
В обговоренні взяли участь представники влади, юристи, колишні військовополонені, родичі військовополоненних та громадські активісти. 


За словами експертки з адвокації Ірини Лоюк, законопроєкт охоплює три групи осіб: особи, позбавлені свободи з політичних мотивів (досі в полоні не менше 87 людей), цивільні заручники внаслідок агресії (досі в полоні більше 120 людей) та військовополонені (досі в полоні не менше 28 людей). Проєктом закону передбачається щорічна одноразова грошова допомога родинам та особам, позбавленим волі під час ув’язнення та одноразова грошова допомога після звільнення, безкоштовна медична та психологічна допомога, сприяння працевлаштуванню та збереження місця роботи упродовж періоду позбавлення свободи, зарахування часу позбавлення свободи до страхового стажу, право на освіту для постраждалих  та їх дітей, відшкодування витрат на правову допомогу, відстрочення платежів за зобов’язаннями, звільнення від сплати податків, неустойки (штрафу, пені). 

Міністр у справах ветеранів тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда повідомила ASPI, що передбачена законопроєктом сума одноразової грошової допомоги становить 25 мінімальних заробітніх плат. На сьогоднішній день встановлена сума – 100 тисяч гривень. 
Факт належності до осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України, має встановлювати міжвідомча комісія, до складу якої входять представники міністерств, правоохоронних органів та інших органів державної влади, представники національних та міжнародних організацій громадянського суспільства. 
Також планується запровадження електронного реєстру для обліку осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України. 
Розробники законопроєкту сподіваються, що закон буде прийнято і його дія почнеться вже цього року.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 18 листопада, на Майдані Незалежності проходить пресконференція просто неба.

10:56, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 18 листопада, в Україні починається період впливу крижаних арктичних повітряних мас.

07:19, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 17 листопада, в сербському Белграді на стадіоні "Райко Мітіч" збірна України проводила останній матч кваліфікації Євро-2020.

17:57, Вчора

Нефьодов розповів про контрабанду тижня

18 листопада 2019, 11:46
3
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 18 листопада, очільник Державної митної служби Максим Нефьодов розповів про чергову контарбанду.

Як розповів на своїй сторінці у Facebook очільник Державної митної служби Максим Нефьодов, типова контрабанда містить у собі заниження вартості товару.

"Їхала собі невелика вантажівка через Мостиську на Львівщині, везла на $2.6 тис засобів догляду за волоссям і на $7.2 тис одягу. Але спрацювала автоматизована система ризиків і машину відкрили. А до палети наївні французи з Balmain прикріпили реальні інвойси на ці засоби догляду на $50 тис. Ну і одяг Bogner і CMP ніяк не може бути таким дешевим. Вилучили все, склали протокол, чекаємо суду...Ось так, насправді, і виглядає типова контрабанда. Багато відносно маленьких кейсів заниження вартості", - розповів Нефьодов.

За словами очільник ДМС, такі струмочки збігаються в мільярди і десятки мільярдів втрат для бюджету і, відповідно, доходів для злочинців. 

Раніше очільник ДМС Максим Нефьодов розповів про реєстрацію 16 митниць Нової митниці.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 18 листопада, стало відомо, що омбудсменка Людмила Денісова звернулася до КС щодо окремих положень закону про збір ЄСВ.

11:25, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 18 листопада, стало відомо, як підвищення "мінімалки" позначиться на ФОП. 

10:40, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 18 листопада, стало відомо, що законопроєкт щодо податків з депозитів зареєстровано у Верховній Раді.

10:20, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 18 листопада, Національний банк України (НБУ) встановив новий курс валют, згідно з яким американський долар продовжує своє падіння, а от євро і російський рубль взяли напрям на подорожчання.

08:16, Сьогодні