Профільний комітет парламенту одноголосно підтримав проєкт закону про накопичувальне пенсійне забезпечення

Автор:
256
последние новости в Украине останні новини в Україні

7 лютого комітет соціальної політики та захисту прав ветеранів під час обговорення двох законопроєктів про систему накопичувального пенсійного забезпечення прийяв рішення взяти за основу законопроєкт №2683 і створити робочу групу для доопрацювання законопроєкту №2683-1.

Основна ідея – запровадити другий рівень пенсійного забезпечення, який стане додатковим елементом пенсійної системи.

"Ми заклали інтереси людини у проєкт. Треба додаткова пенсія, яка діє за рахунок накопичень. Бо цей кризовий стан пенсій нікого в країні не задовольняє. Треба провести і зробити антикризовий план, як діяти надалі людям у 2020 році та Пенсійному фонду", – зазначила народний депутат Наталя Королевська (ОПЗЖ).

За словами членів комітету, реформа 2017 року, якою пишалися свого часу президент Петро Порошенко та прем’єр-міністр Володимир Гройсман – провальна. Наразі депутати вважають необхідним виправляти помилки попередніх, оскільки наразі 84% пенсіонерів отримують не більше трьох тисяч гривень.

"Треба створити другий рівень пенсійної системи – накопичуване пенсійне страхування. Проте, щоб вона запрацювала, потрібне добровільне узгодження кожної людини відкривати рахунок в Пенсійному фонді, аби була довіра. Статут капіталу повинен знаходитись у державному управлінні. Тоді держава буде відповідати та гарантувати надходження та повернення цих накопичуваних грошей після досягнення пенсійного віку", – стверджує Королевська.

Наприкінці засідання депутати одноголосно підтримали законопроєкт народного депутата Галини Третьякової ("Слуга народу") №2683 "Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення" та ухвалили за основу.

Щодо законопроєкту №2683-1 "Про внесення змін до деяких законів України накопичувальної системи державного пенсійного страхування" було вирішено створити робочу групу та назначити її головою депутата Наталю Королевську.

Довідка ASPI

Що передбачає законопроєкт:

• обов'язкові внески від роботодавців - 2%;
• обов'язкові внески від працівників – 1%;
• максимальний розмір внесків – 9%;
• за бажанням працівника внески збільшуються, але якщо їх збільшує робітник, то й роботодавець має збільшити їх паритетно;
• систему персоніфікованих рахунків учасників обслуговує центральний адміністратор, який обирається на конкурсі;
• створюється Пенсійне казначейство для акумулювання пенсійних внесків;
• до управління коштами Пенсійного казначейства залучаються компанії керування активами;
• вимоги до всіх сервіс-провайдерів підвищені (наявність капіталу, досвідченого персоналу, процедур управління ризиками, комплаенс і внутрішній контроль);
• підвищена відповідальність обслуговуючих компаній, в т.ч. вводиться відповідальність кінцевих власників.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

30 травня у заказнику «Козинський» у Конча-Заспі «тітушки» влаштували проплачену «акцію». Активісти ГО «Зелена хвиля», які довели до ладу захаращені та засмічені місцевими мешканцями землі заказника, вважають, що «тітушок» замовив депутат Обухівскої райради Київської області Володимир Тимченко.

11:05, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Кілька років тому громадські активісти та екологи відновили рекреаційну зону на території колишнього стихійного сміттєзвалища в заказнику "Козинський". Також тут з нуля облаштували прогулянкові зони та поля для професійного заняття гольфом, на яких можна проводити офіційні змагання.

 
29 травня, 18:57
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Львівський слідчий ізолятор дозволив журналістам провести фотозйомку умов у камерах, де утримуються підозрювані до отримання вироку в суді. Ознайомили ЗМІ і з нововведенням - платними камерами з покращеними умовами перебування.

29 травня, 18:26
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Президент Зеленський провів зустріч з прем’єр-міністром Шмигалем та міністром внутрішніх справ Аваковим. Очільник МВС звітував про надзвичайну ситуацію, що сталася у Броварах.

29 травня, 17:51

Допити Порошенка: Венедиктова не виключає застосування примусових заходів щодо п’ятого президента (Відео)

Автор:
25
последние новости в Украине останні новини в Україні

Ірина Венедиктова висловилася щодо примусового доправлення екс-президента Петра Порошенка на допити. Генеральна прокурора України вважає, що політик продовжує ігнорувати виклики до Державного бюро розслідувань (ДБР).

У випадку затягування процесу буде виноситися питання про його примусовий привід. Про це чиновниця повідомила 30 травня в інтерв’ю «Україна 24». Відповідне відео опубліковано на YouTube.

Венедиктова вважає, що ігнорування буде мати наслідки. За її словами, представники ДБР та прокурори рухаються у справі «виключно в законі». 

Підписання підозр щодо інших справ Порошенка відбудеться, коли для цього будуть законні підстави. Наразі співробітники правоохоронних органів повинні провести деякі процесуальні дії.

Суспільство продовжує обговорювати дії правоохоронців. Закордонні політики заговорили про переслідування опозиції в Україні та підконтрольність правоохоронних органів діючій владі. 

Раніше ASPI news опублікувало коментар Ірини Венедиктової щодо свого звернення до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Також стало відомо, чому Іриною Венедиктовою інформацію щодо «плівок Деркача» було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) вночі. 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Володимир Зеленський та його родина реалізували права всіх 12 підприємств в Україні родині Сергія Шефіра. Президент України продав акції Green Family і 4 торгових марок в Росії.

20:12, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Депутат Григорій Суркіс подав декларацію за 2019 рік. Він вказав низку об'єктів нерухомого майна та елітний автопарк.

19:39, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Хатія Деканоїдзе, колишня голова Національної поліції України, відреагувала на інформацію щодо можливої роботи на митниці. Планів отримати посаду у неї не було.

17:54, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Дмитро Разумков отримав соціальну допомогу від держави та володіє особняком на Київщині. Декларацію спікера Верховної Ради за 2019 рік обговорюють українці.

16:41, Вчора