Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, взяла участь у публічній дискусії на тему "Накопичувальна пенсія - українська мрія чи реальність?". Під час дискусії вона представила "дорожню карту" розвитку пенсійних накопичень в Україні, яка складається з трьох основних етапів.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль прогнозує введення соціальних пакетів з накопичувальними пенсіями вже з 2023 року. За його словами, фактично, це можуть бути ключові бюджетники, де уряд зможе випробувати цей проект без змін законодавства.
У грудні 2019 року депутати від "Слуги народу" подали на розгляд Верховної Ради законопроєкт №2683 про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення. Під час обговорення законодавчих змін до процедури нарахування пенсій 2 листопада експерти доводили необхідність накопичувальної системи в Україні.
В уряді триває робота над законопроєктом про накопичувальні пенсії. ASPI news розбиралося, до чого слід готуватися роботодавцям і самим пенсіонерам.
Народний депутат фракції «Слуга народу» Галина Третьякова та член Національної комісії фондового ринку Олександр Панченко під час пресконференції в інформагентстві "Укрінформ" детально розповіли про переваги накопичувальної пенсійної системи.
7 лютого комітет соціальної політики та захисту прав ветеранів під час обговорення двох законопроєктів про систему накопичувального пенсійного забезпечення прийяв рішення взяти за основу законопроєкт №2683 і створити робочу групу для доопрацювання законопроєкту №2683-1.
У меморандумі про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом в рамках нової кредитної програми stand-by йдеться, що Україна має відмовитися від запровадження другого рівня пенсійного забезпечення (накопичувальних пенсій) у 2019 році.