У центрі Києва зібралися борці з корупцією

26 вересня 2019, 17:12
138
последние новости в Украине останні новини в Україні

У клубі Кабінету Міністрів відбулася конференція "100+ корупційних схем", де зустрілися влада та громадськість.

26 вересня у клубі Кабінету Міністрів відбулася конференція, де обговорювались антикорупційні ініціативи.

До участі у конференції були залучені представники уряду, галузеві експерти, представники ГО, уповноважені із запобігання корупції органів виконавчої влади та представники міжнародних організацій.

Оголошена мета заходу – започаткування партнерства, що полягатиме у впровадженні урядом та експертами антикорупційних заходів у форматі проєктів. До порядку денного було внесено понад сто пунктів антикорупційних ініціатив.

Перший заступник міністра охорони здоров’я Андрій Семиволос у коментарі ASPI зазначив, що такі заходи є вкрай важливими, адже дають можливість представникам влади відверто відповісти на суспільні запити:

"Це конституційне право та обов’язок кожної людини – створювати всі необхідні умови, щоб запобігати корупції. Моя особиста позиція полягає в тому, що будь-яка державна установа не може бути відокремленою від громадськості".

Андрій Семиволос зазначив, що наразі нова команда Міністерства охорони здоров’я працює над другим етапом реформи системи здоров’я та позитивно відгукнувся про напрацювання попередньої команди:

"Першочергово ми хочемо провести етапне дослідження, аудит, що відбулося після першого рівня, який фідбек є від регіонів та первинної ланки, побачити проблемні питання. Велика робота зроблена попередньою командою. Щоб приступати до якихось рішучих кроків і щось нове створювати, ми маємо оцінити те, що вже зроблено, врахувати невдалі речі та виправити".

В ході заходу міністр Кабміну Дмитро Дубілет зазначив, що активна комунікація із суспільством не завжди потрібна, адже певні питання ефективніше обговорювати у робочих групах. Цю думку підтримав голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін у коментарі ASPI. Втім, на його думку, подібні конференції важливі в адвокаційному аспекті. Адже, коли є прописані корупційні схеми, "уряду вже буде важко нічого з ними не робити".

Генеральний секретар Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони (НАКО) Олена Трегуб зазначила ASPI, що у неї були певні побоювання, що громадянське суспільство не матиме впливу на нову владу, яка працює у "турборежимі". Також вона зауважила, що має доволі змішане ставлення до нової влади:

"Дуже багато позитивних призначень, але є такі, які викликають питання і тривогу. Наприклад, нещодавно президент призначив до Верховної ради правосуддя людину зі старої системи, але він усім громадським організаціям обіцяв, що буде реформувати судову систему. Або коли президент оголосив всім, що треба телефонувати в НАБУ, знаючи про те, що НАБУ тільки для топ-корупції зроблено".

Нагадаємо, що 23 вересня президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення, в якому закликав громадян повідомляти про будь-які факти корупції, телефонуючи на гарячу лінію Національного антикорупційного бюро.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 23 жовтня, в Ямпільському районі Вінницької області в результаті зіткнення двох легкових автомобілів загинули три людини. 

22:14, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 23 жовтня на Донбасі від кулі російських бойовиків загинув сержант Віталій Носкевич.  

21:21, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 23 жовтня, стало відомо, що новим очільником прокуратури Автономної Республіки Крим призначено Ігоря Поночовного. 

19:49, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 23 жовтня, Національна поліція України повідомила, що у Києві правоохоронці розслідують обставини вчинення сексуальних злочинів відносно двох малолітніх осіб.

18:02, Вчора

Забруднення повітря: рух вантажівок урегулюють законом

23 жовтня 2019, 22:56
6
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 23 жовтня, у Верховній Раді України з'явився текст проєкт закону №2296 "Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання несприятливого впливу забруднення повітряного середовища на здоров'я населення". 

Про це свідчить інформація на сайті парламенту.

Проєкт був зареєстрований 21 жовтня. Останній етап проходження документа - опрацьовується у комітеті.

"Метою законопроєкту є зниження рівня забруднення атмосферного повітря, рівнів шуму в містах України, попередження захворюваності населення, зниження рівнів його смертності та підвищення тривалості життя шляхом запровадження часового обмеження руху великовагових транспортних засобів", - сказано у пояснювальній записці.

Пропонується запровадити часове обмеження руху великовагових транспортних засобів територією густонаселених міст (з чисельністю населення понад 250 тис. осіб).

23 жовтня на сайті Верховної Ради України з'явився текст урядового законопроєкту №2285 про легалізацію грального бізнесу.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 23 жовтня, в Офісі президента назвали вартість послуг, які були надані задля проведення пресмарафону президента України Володимира Зеленського 10 жовтня на базі Kyiv Food Market.   

22:26, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 23 жовтня, стало відомо, що повноваження тимчасового виконувача обов'язків глави (т.в.о.) директора ДП "Укрспирт" Юрія Лучечка припинені, новим в.о. призначений радник міністра економіки Сергій Блескун.

21:35, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 23 жовтня, стало відомо, що завтра свідок у справі щодо хабарів народним депутатам зустрінеться з правоохоронними органами.   

20:26, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 23 жовтня, на сайті Верховної Ради України з'явився текст урядового законопроєкту №2285 про легалізацію грального бізнесу. 

19:14, Вчора