Українські військові після російського полону повідомили про тортури, побиття та медичні експерименти – Денісова
Звільнені з полону українські військові повідомили про факти тортур і жорстокого поводження російських окупантів. Полонянок примушували до статевих актів.
з особливою жорстокістю тортури застосовувалися до офіцерського складу Збройних сил і бійців "Азова", заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. "Під час моніторингового візиту до закладу охорони здоров’я, де перебувають звільнені з полону українські військові, вони повідомили про факти катування та жорстокого поводження окупантів. Більшість українських військовослужбовців було взято у полон окупантами під Маріуполем. Спочатку їх утримували в підвалах та господарських спорудах. Потім етапували до гауптвахти, слідчого ізолятора в місті Донецьку та виправної колонії №120, які розташовані на тимчасово окупованій території", - написала вона в Facebook.
У подальшому наших військових перевели до слідчих ізоляторів Таганрога і Воронежа. В цей час їм замотували очі скотчем, надягали на голову мішок і пов'язували руки мотузками. "З особливою жорстокістю тортури застосовувалися до офіцерського складу Збройних Сил України та бійців загону спеціального призначення "Азов". Під час допитів українських військовополонених ставили на коліна, били прикладом від автомата по пальцях ніг та відкритих ранах, застосовували плоскогубці, закидали зашморг на шию і душили. Крім того, катували електрострумом, били киянкою та ногами", - заявила омбудсмен.
За її інформацією, окупанти вводили полоненим невідомі препарати на літеру "М", після чого вони втрачали свідомість і пам'ять. "Окупанти змушували українських солдатів вчити вірш «Простите нас, родные россияне», гімн РФ, історію створення герба та прапора РФ, інакше – застосовували тортури і катування. Українські жінки-військовополонені, які утримувалися в Донецькому СІЗО, розповіли, що у камерах, розрахованих на 2-3 особи, їх перебувало щонайменше 17-20. Замість санвузла – відро", - поінформувала омбудсмен.
Також полонянок примушували до статевих актів. Медична допомога пораненим українським військовослужбовцям не надавалася. Лікар оглянув їх тільки перед переміщенням до табору військовополонених у Севастополі, де допомогу надавали представники МКЧХ. "Українцям не давали воду, всього 1,5 літра на 30-40 осіб, обмежували в харчуванні – на території ОРДЛО денний раціон складався зі шматка хліба і сала. Іноді даючи м'ясо, окупанти знущалися і говорили, що воно "людське", - повідомила Денісова.
Крім того, українські військовослужбовці були позбавлені можливості зв'язатися з рідними. Картки з даними про особу військовополоненого для інформування своєї сім'ї Центрального агентства розшуку МКЧХ, передбачені статтею 70 Женевської конвенції 1949 року, які повинні відправлятися одразу після полону, були заповнені тільки безпосередньо перед обміном. "Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти порушень РФ прав громадян України", - закликала омбудсмен.
Уряд України представив масштабний пакет державної допомоги на зиму — програма «Зимової підтримки», на реалізацію якої з бюджету виділено близько 35 млрд грн. Офіційно її запуск запланований на грудень 2025 року.
Ракетний удар росії по житловому сектору Запоріжжя залишив без даху над головою багатодітну родину. Будинок пані Марії, матері п’ятьох дітей, було повністю зруйновано. На щастя, усі члени сім’ї вижили, однак втратили все — від дому до найнеобхідніших речей.
Спецпідрозділ ГУР МО України «Артан» починався з 20 воїнів. Сьогодні він утримує ключові ділянки фронту на рівні з найпотужнішими бригадами та корпусами Сил оборони України — на Запорізькому, Харківському та Донецькому напрямках.
3 листопада Україна вшановує День інженерних військ — тих, хто будує вирішальну лінію нашої оборони та щодня зміцнює «сталевий каркас» фронту. Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак привітав воїнів-інженерів і подякував їм за мужність, професіоналізм і відданість справі.
Російські війська завдали чергового ракетного удару по Запоріжжю. Один із снарядів влучив у житловий сектор міста — повністю зруйновано будинок, у якому проживала багатодітна родина. На щастя, усі члени сім’ї залишилися живі, однак п’ятеро дітей та їхні батьки втратили дім, який не підлягає відновленню.
Протягом останнього року в Україні фіксується стабільно велика кількість випадків дезертирства і самовільного залишення частини – сукупно близько 17-18 тисяч випадків на місяць. Про це повідомило "Слово і Діло" із посиланням на дані Офісу генерального прокурора.
Україна вже забезпечила 70% необхідних коштів для імпорту газу, що дозволить повністю покрити потреби в опаленні цієї зими. Офіційний старт опалювального сезону заплановано від 28 жовтня, а в соціальних закладах тепло вже подають.
Постійна участь у волонтерських ініціативах для Антона та Анастасії Шухніних стала не просто життєвою позицією, а справою, що переросла у створення власної благодійної структури. Так народився Domino Foundation — фонд, який об’єднав зусилля заради підтримки внутрішньо переміщених осіб і Сил оборони України.
Власник Domino Антон Шухнін продовжує активно підтримувати українських захисників. Цього разу він придбав нове авто Toyota Hilux для потреб Сил оборони України. Це черговий вагомий внесок у його послідовній волонтерській діяльності, яка триває вже багато років.
В червні цього року російські війська здалися під час атаки, у якій ключову роль відіграв дистанційно керований наземний робот із вибухівкою. Цей випадок став першим, коли українські військові взяли позицію і полонених із допомогою такого пристрою, й ілюструє, як Третя штурмова бригада трансформує ведення сучасної війни.
Уряд України представив масштабний пакет державної допомоги на зиму — програма «Зимової підтримки», на реалізацію якої з бюджету виділено близько 35 млрд грн. Офіційно її запуск запланований на грудень 2025 року.
Ракетний удар росії по житловому сектору Запоріжжя залишив без даху над головою багатодітну родину. Будинок пані Марії, матері п’ятьох дітей, було повністю зруйновано. На щастя, усі члени сім’ї вижили, однак втратили все — від дому до найнеобхідніших речей.
Спецпідрозділ ГУР МО України «Артан» починався з 20 воїнів. Сьогодні він утримує ключові ділянки фронту на рівні з найпотужнішими бригадами та корпусами Сил оборони України — на Запорізькому, Харківському та Донецькому напрямках.
3 листопада Україна вшановує День інженерних військ — тих, хто будує вирішальну лінію нашої оборони та щодня зміцнює «сталевий каркас» фронту. Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак привітав воїнів-інженерів і подякував їм за мужність, професіоналізм і відданість справі.