Український історик відповів Путіну, який сказав, що українців придумав граф Потоцький

Автор:
255
последние новости в Украине останні новини в Україні

Український історик Сергій Громенко відреагував на заяву російського президента Володимира Путіна, який сказав, що автором української ідентичності був "граф Потоцький".

Нагадаємо, що свою резонансну заяву про українців Путін зробив під час Великої прес-конференції в Москві 19 грудня. Відповідаючи на питання про стан міжнаціональних відносин в Росії, Путін, зокрема, торкнувся і "українського питання":

"Ось у нас суперечки з Україною йдуть і так далі. Є українська ідентичність. Так, вона сформована. Хто був автором? Граф Потоцький – відомий дослідник, учений і письменник, який вперше заговорив про українців як про окремий етнос.

Потім окремо були інші польські дослідження, які взагалі віднесли українців, навіть викреслили їх з числа слов'ян. Вони вважали, стверджували, що це нащадки якихось кочових народів. Але це все повна нісенітниця, а ми повинні знати істину".

Кандидат історичних наук, публіцист і популяризатор Сергій Громенко, коментуючи цю заяву, зазначив, що мова йде не про магната Станіслава Потоцького, як припустили більшість українських ЗМІ, а про мандрівника і вченого Яна Потоцького, в працях якого дійсно йдеться про походження українців.

"Тим не менше, – сказав Громенко агентству АСПІ, – Путін зовсім не правий. По-перше, і назва "Україна", і етнонім "українці" були відомі в своєму нинішньому значенні за багато століть до Потоцького, а навіть якщо в Середньовіччі українців і називали "русинами", то все одно європейці відрізняли їх від "московитів" – жителів Росії. Ну а по-друге, в 18 столітті задовго до Потоцького вчені в своїх роботах згадували українців як окремий народ, і польський граф лише продовжив давно сформовану традицію. Кремлівські спічрайтери просто грузли цю дурість про першість Потоцького з робіт чорносотенців початку 20 століття і відтворили без будь-якої перевірки".

Детальніше з аргументами дослідника і біографією Яна Потоцького можна ознайомитися в статті на сайті інформаційного агентства ASPI.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Частково гроші допоможуть підняти медицину. Розраховують також на 30 мільярдів для пенсіонерів.

21:46, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков гостро відреагував на справу відкриту ДБР проти народного депутата минулого скликання Тетяни Чорновол. Він заявив, що йому соромно і такі дії неприпустимі.

21:01, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Служба безпеки України пропонує продовжити санкції щодо російських соціальних мереж "Одноклассники" та "ВКонтакте" ще на 3 роки. Відповідні пропозиції голова Служби Іван Баканов вніс до Ради національної безпеки і оборони України.

19:05, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Жителів області попередили про запровадження низки нових, ще більш суворих обмежувальних заходів у зв'язку з наближенням піку захворюваності на коронавірус.

17:34, Сьогодні

Зеленський анонсував скорочення зарплат держслужбовцям (Відео)

Автор:
9
последние новости в Украине останні новини в Україні

У змінах до державного бюджету, що плануються до розгляду Верховною Радою України на позачерговому засіданні, заплановано скорочення заробітних плат державним службовцям. В разі прийняття парламентом вказаних змін, зарплати чиновників не перевищуватимуть 47 тисяч гривень.

Незалежно від рангу і посади зарплати державних службовців в Україні не будуть вищими 47 тисяч гривень. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у традиційному відеозверненні в п'ятницю, 10 квітня.

"Затягнути пояси повинні всі державні службовці. Вже з квітня, незалежно від рангу і посади, їх зарплати не перевищують 47 тисяч гривень. Це стосується всіх - суддів, народних депутатів, прокурорів, працівників НБУ, ЦВК і багатьох інших чиновників. Такі ж обмеження стосуються і членів спостережних рад. Мільйонні зарплати і премії пішли в минуле", - наголосив президент.

Зеленський додав, що вказані зміни до держбюджету будуть винесені на розгляд на позачерговому засіданні Верховної ради в понеділок, 13 квітня.

Нагадаємо, в пресслужбі Офісу президента повідомили, що на зйомки телеуроків з держбюджету не витратили ні копійки. Відеоуроки для школярів, що транслюють щодня в інтернеті та по телебаченню, створюються силами волонтерів за кошти недержавних організацій. Відповідаючи на журналістський запит на інформацію, Офіс президента повідомив, що вчителів на проєкт добирали Міносвіти та громадський союз “Освіторія”. Надавали перевагу тим, хто вже мав певний досвід роботи перед камерою і готовий був одразу долучитися до проєкту. Координують проєкт Офіс президента, МОН, парламентський комітет з питань освіти, науки та інновацій, а також "Освіторія".

"Виробництво відеоуроків відбувається без залучення коштів Державного бюджету України. Зйомки відбуваються силами, ресурсами та коштами недержавних організацій на волонтерських засадах", – говориться у відповіді пресслужби.

Раніше Дмитро Разумков перерахував всі закони, які розгляне Рада на наступній позачерговій сесії. Кореспондент ASPI news також поставила питання голові ВР. Вони стосувалися, передусім, змін до бюджету через пандемію коронавірусу в Україні. "Більша частина наради була присвячена питанням бюджету. Буде ще засідання бюджетного комітету, будуть враховуватися ті пропозиції і правки, які були озвучені і керівництвом парламенту, і представниками депутатських фракцій та груп. Я хотів би подякувати колегам - бюджетному комітету. Вони дуже інтенсивно і ефективно працювали весь цей час, готуючи документ до розгляду. Не можу сказати, що все нас влаштовує. Мабуть, такого ніколи не буває, щоб влаштовувало все. Є питання, які знову і знову з’являються - вони будуть виправлені. Наприклад, щодо конкурсів, щодо фінансування тих чи інших бюджетних програм. Всі надали свої пропозиції. Максимально будуть намагатися їх врахувати. Як це відбудеться насправді - подивимося, коли будемо бачити кінцевий варіант бюджету".

 
Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Народний депутат відповів на всі питання слідчих. Більше викликів на допити у нього немає.

21:08, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Консультації Дмитра Разумкова з лідерами фракцій Ради, які відбулися 10 квітня, завершилися виходом до преси. Парламентарі не змогли "розблокувати" закон про банки, але домовилися про "банківський" закон.

19:05, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Лідери парламентських фракцій 10 лютого провели консультації у будинку Ради. Вони стосувалися бюджетних змін та банківського законопроєкту з майже 17 тисячами поправок.

18:31, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Бізнесмен і меценат Павло Фукс у своєму Телеграм-каналі розповів, що країнам ЄС запропонують покроковий план скасування жорсткого карантину. План буде презентовано після католицького Великодня.

17:56, Сьогодні