Замміністра пояснила, чому закупівлю костюмів біозахисту медикам, які лікують коронавірус, МОЗ провело самостійно
Медики могли отримати неякісний захист від коронавірусу через непрозорі дії держпідприємства “Медичні закупівлі України”. Замміністра Шаталова порівняла нинішню ситуацію зі скандальними тендерами для АТО у 2014-2015 роках.
У МОЗ пояснили, чому закупили захисні медичні костюми не через ДП "Медичні закупівлі України", а через власний тендерний комітет, і обрали дорожчий варіант китайського виробництва. Відповідь на це у середу, 29 квітня, дала на брифінгу заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.
Як розповіла замміністра, розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 березня виділило кошти з резервного фонду державного бюджету саме для придбання засобів індивідуального захисту під час здійснення протиепідемічних заходів із протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. МОН листом від 10 квітня звернулося до ДП "Медичні закупівлі України" щодо здійснення державним підприємством закупівлі костюмів біологічного захисту.
Однак ДП "Медичні закупівлі" не подало на погодження технічне завдання для здійснення цієї закупівлі. “Це означає, що МОЗ не розуміло, якої саме якості товар буде закуповувати ДП, і чи відповідає він необхідним вимогам безпеки”, - заявила Шаталова.
“Ми неодноразово зверталися до ДП "Медичні закупівлі" з проханням надати органу управління всі істотні умови договору. Відповідно до статті 180 Господарського кодексу України, однією зі складових істотних умов договору є якість.
Це означає, що у порушення вимог чинного законодавства України, знехтувавши погодженням органу управління, ДП "Медичні Закупівлі" укладає договір на постачання одягу для лікарів із виробником, який не зміг підтвердити якість своєї продукції. У цьому й полягає причина рішення здійснити закупівлю власними силами міністерства”, - пояснила заступниця міністра.
“Напевно, багато хто пам’ятає, що відбувалося зі спорядженням наших воїнів у 2014–2015 роках, який одяг їм купували й постачали, як горіла на хлопцях синтетика, як було відкрито безліч кримінальних справ. Я вважаю, що історія не повинна повторюватись. Саме безпека і здоров’я наших лікарів мають бути на першому місці! Я вчора підготувала й направила на правоохоронні органи заяви про вчинення злочину ДП "Медичні закупівлі". Сподіваюся на швидку й об’єктивну реакцію”, - зазначила Світлана Шаталова.
Раніше ASPI news повідомляло, що правоохоронці перевірятимуть, чому ДП “Медичні закупівлі України” не погодило з МОЗ вимог до протиепідеміологічних костюмів біозахисту, які планувало закуповувати. Також у МОЗ пояснили, за якими критеріями вибирали захисні костюми для медиків, коли відомство взялося проводити закупівлю своїми силами.
Соборність народжується не в залах і не на папері. Вона з’являється там, де хтось робить крок назустріч, не знаючи, чи зроблять його у відповідь. З чітким розумінням: роз’єднані — зникнемо.
Начальник поліції Полтавської області Євген Рогачов звернувся до громадян з нагоди Дня Соборності України, наголосивши, що єдність держави — це не лише історичний факт, а щоденний свідомий вибір кожного українця.
Голова Національної поліції України Іван Вигівський разом із першим заступником Голови Нацполіції — начальником Головного слідчого управління Максимом Цуцкірідзе провели робочу зустріч із делегацією Латвійської Республіки.
День пам’яті захисників Донецького аеропорту — це вшанування воїнів, які вписали одну з найгероїчніших сторінок у сучасну історію українського війська та національного спротиву російській агресії.
Бюро економічної безпеки України завершило нормативну підготовку до проведення атестації працівників. Наразі Порядок проведення атестації проходить державну реєстрацію в Міністерстві юстиції України. Після завершення цієї процедури атестація зможе розпочатися у практичній площині.
Триває аудит усіх Пунктів незламності в Україні, людей закликають писати відгуки у "Дії".
У Київській області об’єкти критичної інфраструктури забезпечені резервними джерелами електропостачання. Про повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Українські військовослужбовці продовжують знищувати російських окупантів на полі бою. На Лиманському напрямку розвідники зачистили ворожі позиції в ході рейду.
Новина про загибель Дениса White Rex — бійця та командира Російського добровольчого корпусу (РДК) — сколихнула інформаційний простір далеко за межами України. Соціальні мережі наповнилися некрологами, словами скорботи та спогадами друзів і побратимів. Багато хто не міг повірити в трагедію, але водночас сприймав її як доконаний факт.
Аналітики Бюро економічної безпеки України виявили завищення вартості окремих позицій у проєкті будівництва укриття в одній зі шкіл Печерського району міста Києва.
Соборність народжується не в залах і не на папері. Вона з’являється там, де хтось робить крок назустріч, не знаючи, чи зроблять його у відповідь. З чітким розумінням: роз’єднані — зникнемо.
Начальник поліції Полтавської області Євген Рогачов звернувся до громадян з нагоди Дня Соборності України, наголосивши, що єдність держави — це не лише історичний факт, а щоденний свідомий вибір кожного українця.
Голова Національної поліції України Іван Вигівський разом із першим заступником Голови Нацполіції — начальником Головного слідчого управління Максимом Цуцкірідзе провели робочу зустріч із делегацією Латвійської Республіки.
День пам’яті захисників Донецького аеропорту — це вшанування воїнів, які вписали одну з найгероїчніших сторінок у сучасну історію українського війська та національного спротиву російській агресії.