Зв'язки з РФ, махінації з офшорами та землею: проведено аудит заводу "Укроборонпрому"

26 червня 2019, 17:41
28
последние новости в Украине останні новини в Україні

Держаудитслужба провела перевірку діяльності ПАТ "Київський завод "Радар" за 2014 - 2019 роки, управління яким здійснював державний концерн "Укроборонпром", і виявила численні фінансові порушення: нічим не обмежене нарахування винагороди членам наглядової ради заводу, які паралельно займали керівні посади в ДК "Укроборонпром"; співпраця з Російською Федерацією; переплати офшорним фірмам за невстановлені послуги та інше.

Про це повідомляє журналістка експертної організації StateWatch Ольга Євстігнєєва за даними звіту аудиторів.

Перевірка встановила, що при виконанні контракту на постачання виробів інерціальних напівактивних голівок самонаведення РГС - 04Р та апаратури АС2.21-1 до Ефіопії підприємство понесло додаткові витрати на суму 136,3 тис доларів США при оплаті агентських послуг через державну компанію "Укрспецекспорт" на офшорну компанію OEM INTERTRADE INVESTMENT LIMITED (Hong Kong), що в свою чергу складає 47,7 % від загальної суми витрат за договором комісії - 285,68 тис. доларів. Аудиторам не представили документи, які б містили конкретні види агентських послуг і на них наклали гриф "для службового користування".

ДК "Укрспецекспорт" постійно резервувала у себе на рахунках обігові кошти заводу "Радар" для виконання даного контракту з Ефіопією, що позбавляло завод можливості витрачати власні кошти на господарську діяльність. Станом на кінець лютого 2019 року такий резерв складав 9,9 млн гривень, повідомляє ЕП.

Аудитори також зазначають, що загалом зовнішньоекономічні контракти заводу "Радар" через ДК "Укрспецекспорт" укладалися на невигідних умовах для заводу.

В 2017 році "Радар" виготовив 35 виробів РГС-04Я на загальну суму 31,6 млн гривень, які не момент аудиту не були передані "Укрспецекспорту". У випадку не реалізації даної продукції, це може призвести до втрат на зазначену суму.

Також аудитори встановили, що попри заборону РНБО від 2015 року Київський завод "Радар" постачав вироби та здійснював ремонт пошуково-прицільних систем "Осьминог", "Буран" та МНРЛС-85-96 для контрагентів з Російської Федерації, за що отримали дохід близько 9 млн гривень протягом 2015-2016 років.

У наступні роки через відсутність планування довгострокового співробітництва за державним оборонним замовленням завод "Радар" вдався до зміни географічного розташування споживачів продукції з РФ до Білорусі та Естонії.

Також аудитори встановили, що за результатами аукціону завод уклав договір з TOB "Катерпіллер" від 2016 року про пайову участь у капітальному будівництві житлового комплексу з торгово-офісними приміщеннями на території виробничих
потужностей ПАТ "Київський завод "Радар" у Печерському районі Києва.

За власний рахунок TOB "Катерпіллер" має забезпечити виконання роботи з ремонту приміщень, концентрації виробництва та енергозабезпечення на об'єктах ПАТ "Київський завод "РАДАР" вартістю 76 млн гривень. Згідно з листом TOB "Катерпіллер" від 2018 року Київський завод "Радар" всі роботи ремонту приміщень виконані. Проте за даними бухгалтерського обліку заводу такі роботи не відображені та дооцінка вартості вищезазначених корпусів не проведена.

У 2017 році TOB "Катерпіллер" виконала роботи по частковому знесенню корпусів та приміщень. Однак, станом на 28 лютого цього року завод не отримав металобрухт після знесення і за даними бухгалтерського обліку вищезазначені будівлі обліковуються із залишковою вартістю 4,1 млн гривень. Також на знесенні корпуси нараховуються амортизація.

Водночас, пунктом 6.7 Договору передбачено, що у разі припинення або розірвання Договору за ініціативою ПАТ "Київський завод "Радар" з будь-яких підстав, у місячний строк "Київський завод "Радар" зобов'язаний компенсувати TOB "Катерпіллер" всі понесені витрати на суму 77,7 млн гривень. Крім того, ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва, за поданням НАБУ накладений арешт на земельну ділянку та порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 364 КК України "Зловживання владою або службовим становищем". В ухвалі ідеться про те, що службові особи заводу "Радар" занизили вартість земельної ділянки, площею 1,3631 Га у центрі Києва, на якій вестиметься будівництво, у понад 5 раз, внаслідок чого зменшили розмір пайового внеску приватної фірми на суму понад 100 млн гривень чим завдали матеріальної шкоди державному заводу на цю суму.

Аудитори також зазначають, що на ряд земельних ділянок заводу по Києву, чиновники заводу просто не оформлюють документів. Через що, такі землі можуть бути втраченими для держави.

Рівень зносу основних засобів заводу, а саме: будівель та споруд становить 79,19% , машин та обладнання - 95,77% , транспортних засобів - 84,5% , інструменти, прилади та інвентар - 99,92 % станом на кінець лютого 2019 року.

Також аудитори не змогли з'ясування реального виникнення та обліку дебіторської заборгованості на суму понад 3,4 млн гривень.

Додатково аудитори встановили, що ПАТ "Київський завод "Радар" протягом 2015-19 років виплатив З,2 млн гривень членам наглядової ради, які одночасно були керівниками та працівниками ДК "Укроборонпрому".

В 2015 році Кабінет Міністрів України вніс ПАТ "Київський завод "Радар" до реєстру об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Нагадаємо, нещодавно військова прокуратура зареєструвала кримінальне провадження після публікації результатів аудиторської перевірки державного підприємства "Укроборонресурси" за 2015-2018 роки.
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Олександр Ткаченко, який займав пост генерального директора "1+1 media", подав у відставку і вийшов з бізнесу.

14:22, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Адвокати п'яти  ексберкутівців під час судового засідання щодо розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року у Києві заявили про виклик до суду кількох десятків свідків.

13:05, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Ударний безпілотний літальний апарат нового покоління Akıncı стане одним із перших проектів спільного підприємства, створеного Держкомпанією "Укрспецекспорт", що входить до складу "Укроборонпрому", та турецького підприємства Baykar Defence. 

11:34, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Міністр оборони України Степан Полторак підписав наказ про виплату грошової премії військовослужбовцям Збройних Сил з нагоди відзначення 28 річниці незалежності України. 

11:02, Вчора

Голова світового банку відвідає Україну: будуть прийняті стратегічні рішення

20 серпня 2019, 22:16
5
последние новости в Украине останні новини в Україні

Новий очільник Групи Світового банку приїде до України з першим візитом, щоб обговорити земельну реформу.

Про це повідомляє пресслужба Світового банку в Україні.

"Президент Групи Світового банку Девід Малпасс прибуває до Києва в четвер, 22 серпня 2019 року, з дводенним візитом. Це буде перший візит пана Малпасса до України після того, як 9 квітня 2019 року він посів посаду Президента Групи Світового банку", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у п'ятницю, 23 серпня, пан Малпасс зустрінеться з Президентом України Володимиром Зеленським. Крім того, він планує зустрітися з міністром фінансів, головою Національного банку України, міськими головами, народними депутатами, представниками банківського сектору, фермерами та представниками приватного сектору.

Під час візиту також обговорюватимуться за участю Малпасса плани реалізації в Україні економічних реформ, спрямованих на прискорення економічного розвитку та створення нових робочих місць і ширших можливостей для народу України.

За даними AgroPolit.com, одна з ключових тем візиту — ринок землі, хоча в офіційному плані питань до обговорення прямо не говориться про тему землі.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Ізраїля Біньямін Нетаньягу запросив президента України Володимира Зеленського в Єрусалим.

Про це він заявив під час спільного брифінгу із Зеленським у перший день тижня в Києві.

"Я тут був 20 років тому і бачу зміни, що відбулися, бачу ваше бажання прискорити ці зміни. Отже, хочу скористатися можливістю і запросити вас до Єрусалиму. Ми вже погодилися, що це буде наступного тижня... Ну, якщо не наступного тижня, то, принаймні, дуже скоро. Запрошуємо в нашу столицю", - сказав Нетаньяху.

Він додав, що "обидві наші країни є молодими, наші народи мають дуже багато спільного протягом століть".

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Серйозне інфекційне захворювання Африканська чума свиней була зафіксована Держпродспоживслужбою у Львівській області в селі Кавське Стрийського району.

07:53, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Команда Президента готує три рішення, які мають сумарно призвести до пониження вартості електроенергії для промисловості на 20%

19 серпня, 21:17
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Столичні податківці знайшли та посприяли отриманню запобіжного заходу підозрюваному, який перестав з’являтися на виклики до органу досудового розслідування після того, як податківці викрили його по ряду особливо тяжких злочинів.

19 серпня, 19:42
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Оператор газотранспортної системи компанія "Укртрансгаз" і молдавсько-російський оператор газотранспортної системи компанія "Молдовагаз" мають намір запустити новий маршрут для імпорту газу з Румунії

19 серпня, 19:14