Глава МЗС Дмитро Кулеба прокоментував майбутню зустріч радників голів "Нормандської четвірки" у Берліні. Міністр наголосив, що про жодні прямі переговори з представниками окупаційних адміністрацій ОРДЛО мова йти не може.
Найближчими днями має бути погоджена дата наступної зустрічі радників лідерів Нормандського формату в Берліні. Президент України Володимир Зеленський очікує, що вдасться домовитись про зустріч "Нормандської четвірки".
Російська сторона готова домовлятися про деескалацію ситуації на Донбасі, але для цього необхідно виконати вже існуючі домовленості. Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що натяки на "Нормандську зустріч" ніколи не зникали.
Президент Франції Емманюель Макрон переконаний, що Євросоюз з першого дня бере участь у врегулюванні українського конфлікту через мінські угоди та "нормандський формат". Він вважає правильним повернення США до обговорення цієї та інших тем безпеки, і ЄС має це вітати.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак анонсував приїзд в Україну радника канцлера ФРН Єнса Плетнера і радника президента Франції Еммануеля Бонна цього тижня. Про що будуть говорити під час цього візиту, ASPI news розповів керівник фонду "Українська політика" Костянтин Бондаренко.
Заступник голови російського МЗС Андрій Руденко засмучений відмовою США від участі у норманському форматі разом із представниками самопроголошених ЛНР і ДНР. У Вашингтоні відкинули пропозицію.
Постачання озброєння офіційному Києву не допоможе деескалації конфлікту між РФ та Україною, а врегульовувати ситуацію необхідно виключно дипломатичним шляхом. Так вважає міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок.
Розширення Нормандського формату за участі Сполучених Штатів Америки можливе лише після узгодження позицій всіх учасників переговорного процесу. Берлін та Париж мають погодитися включити у свою "компанію" Вашингтон.
Офіційний Київ стає більш агресивним у своїй політиці щодо Російської Федерації. Про це заявив глава МЗС України Сергій Лавров.
Переформатування "мінського процесу" та "нормандського формату" є невідворотнім. Позаяк серед засновників цих переговорних майданчиків залишився лише один чинний президент – глава Росії Володимир Путін, пояснив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
Нормандська зустріч на рівні міністрів відбудеться після того, як на неї погодиться міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Глави МЗС України, Німеччини та Франції готові у ній брати участь.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон провели телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Всі троє співрозмовників наголосили на важливості реалізації Мінських угод, як безальтернативної основи врегулювання ситуації на Донбасі.
Україна виступає за обговорення "Північного потоку-2" в Нормандському форматі. Глава МЗС Дмитро Кулеба переконаний, що це питання безпосередньо пов'язаний з безпекою України та війною на Донбасі.
Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков запевняє, що Росія була б не проти провести саміт в Нормандському форматі до відходу Ангели Меркель з поста канцлера ФРН. Спікер Кремля заявив, що проведення саміту видається особливо важливим в умовах дефіциту результатів раніше досягнутих домовленостей з боку України.
Імплементувати так звану формулу Штайнмайєра в українське законодавство дуже просто, але, згідно з рішенням Нормандської четвірки, це питання необхідно обговорювати в політичній робочій групі ТКГ. Росія ж заявляє, що формулювання проекту закону її не влаштовують.
Володимир Зеленський розраховує на проведення зустрічі лідерів "Нормандського формату" для врегулювання ситуації на Донбасі. Утім, він вважає, що реалізація данного питання залежить від очільника Кремля Володимира Путіна.
У Кремлі не виключають можливості участі США в переговорах з врегулювання конфлікту на Донбасі. Таку заяву зробив заступник голови Адміністрації президента РФ, політичний радник Путіна в "Нормандській четвірці" Дмитро Козак, після саміту президентів США і РФ в Женеві.
Ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що не вірить в успіх Нормандської зустрічі. Так Клімкін прокоментував анонсовані у Путіна переговори щодо Донбасу.
Переговори по Донбасу і в "Нормандському", та "Мінському" форматах гальмуються через головну умову Росії - визнати бойовиків т.зв. "ЛНР" і "ДНР" стороною конфлікту, на що Україна відповідає категоричною відмовою. За словами радника голови Офісу президента Михайла Подоляка, на переговорах, позиції України завжди дуже добре артикульовані й досить жорсткі.
Спікер ТКГ Олексій Арестович прокоментував зустріч радників Нормандської четвірки. До кластерів під час переговорів не дійшли.