Президент Володимир Зеленський провів нараду щодо ситуації з енергетикою в Україні та заявив, що готуються рішення, які допоможуть легше пройти опалювальний сезон. Про це глава держави сказав у відеозверненні.
Взимку температура в квартирах киян може бути на кілька градусів нижчою за норму. Тому мер столиці Віталій Кличко порадив запасатися теплим домашнім одягом і теплими ковдрами.
Керівництво країни створює штаб для підготовки до наступного опалювального сезону. Перші рішення вже ухвалено.
Ігор Терехов, секретар Харківської міської ради, наголосив на важливості збереження тарифів на опалення та гаряче водопостачання для мешканців міста. Вартість послуг збережеться на рівні минулого року.
Температура нижче 8 градусів три доби поспіль є підставою для увімкнення опалення. Подача тепла вже здійснюється у школи, дитсадки та лікарні.
У Міненергетики йде накопичення вугілля, яке повинні залучити ТЕС в найближчий опалювальний сезон. Також йде закачування в підземні сховища природного газу, ціна якого для населення в майбутньому сезоні планується на рівні 7,6 гривні за кубометр.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін більше не встановлює тарифи на тепло й гарячу воду. Але не відмовляється від допомоги місцевим керівникам з погашенням заборгованості, аби такі тарифи були справедливими для людей.
З наступного опалювального сезону комунальні тарифи можуть рахувати за новою системою. ASPI news з'ясовувало деталі.
Кабінет міністрів на засіданні 8 червня затвердив план, згідно з яким в Україні буде проходити підготовка до опалювального сезону 2021/22. На сьогодні в газосховищах закачано 16 мільярдів кубічних метрів газу, однак необхідний відповідальний підхід, щоб на момент підключення тепла не було дефіциту палива.
В Україні 120 міст ризикують залишитися без гарячої води та газу. Мер Києва, і голова Асоціації міст України Віталій Кличко поклав за це відповідальність на дії Кабміну і НАК "Нафтогаз".
Опалення в Києві вимкнуть, коли середньодобова температура стане вище 8 градусів тепла. Як відомо, саме ці параметри впливають восени на подачу тепла в будинки.
У столиці борги за комунальні послуги, що стосуються нагріву води, перевищили чотири мільярди. У "центрі комунального сервісу" (ЦКС) можуть допомогти реструктуризувати борг, щоб у боржників надалі не виникло непорозуміння з постачальником послуг.
Влада намагається виправити свої ж помилки, пов’язані з тарифною політикою на період локдауну та лютих морозів. Що з цього виходить, досліджувало ASPI news.
Верховний суд України ухвалив рішення, що громадяни України не можуть самостійно відключати свої квартири від централізованого опалення, щоб підключити індивідуальне. Споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення тільки цілим будинком.
Кабінет міністрів перестав регулювати ціноутворення на газ для населення, і тарифи "поповзли вгору". ASPI news пропонує кілька варіантів для домовласників і мешканців багатоквартирних будинків, як заощадити на споживанні "блакитного палива".
В Україні опалювальний сезон обіцяють розпочати вчасно. Тобто, як тільки середньодобова температура повітря протримається протягом трьох днів близько + 8 градусів тепла. А якщо говорити про проблеми, які супроводжують початку підключення тепла жителям України, то вони залишилися традиційними, вже історично сформованими.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль звернув увагу членів уряду на підготовку до опалювального сезону. За словами прем'єра, станом на 15 липня Україна підготовлена рівно наполовину.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) надасть Україні черговий транш за виконання певних умов. У проекті меморандуму, прийнятому Кабміном, нібито вказані забов’язання влади підвищити тарифи на опалення.
Ініціативна група у складі щонайменше трьох осіб повинна ініціювати і провести збори. Рішення вважається ухваленим, якщо за нього проголосувало не менше 75% жителей.