Депутат Верховної Ради України від фракції "Слуга народу" Дмитро Костюк пояснив Національному агентству із запобігання корупції (НАЗК) походження 2,8 мільйона гривень активів у дружини. Костюк запевняє, що то подарунки.
Офіс генпрокурора відкрив кримінальні провадження щодо народних депутатів із фракції Слуга народу Миколи Кириченка та Олександра Куницького, а також щодо Героя України, нардепа від Європейської солідарності Михайла Забродського. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу або громадських робіт на строк від 150 до 240 годин або до двох років обмеження волі.
Завдяки зверненням українців Нацагентство із запобігання корупції виявило ознаки порушень у 100 деклараціях посадовців більше, ніж на 380 мільйонів гривень. Серед найбільших порушень – незаконне збагачення та приховування відомостей про доходи.
Журналістам вдалося ідентифікувати будинок завдяки фото та відеозаписам, у яких про обшук в депутата від "Опозиційної платформи – За життя" Іллі Киви розповідав його колега з ОПЗЖ Вадим Рабінович. На численних відео, опублікованих Рабиновичем, інтер'єр та екстер'єр будинку, а також територія навколо нього часто потрапляють у кадр.
Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова вручила підозру народному депутату із парламентської групи "Довіра" Сергію Шахову. Йому ставиться в провину недостовірне декларування – він приховав доходи та активи своєї громадянської дружини на 60 мільйонів гривень.
Національне агентство з питань запобігання корупції виявив декларування недостовірної інформації депутатом Ямпільської міської ради Могилів-Подільського району Вінницької області Сергієм Миронишиним. Депутат начебто отримав у подарунок два житлові будинки від осіб, які не є його близькими особами, але перебуває з ними у дружніх, сусідських стосунках.
Національне агентство із запобігання корупції завершило повну перевірку 294 декларацій. У деклараціях депутатів і чиновників виявили порушень більш ніж на 225 мільйонів гривень.
Народний депутат Верховної Ради України Олександр Юрченко потрапив в дорожньо-транспортну пригоду у Львові на незадекларованому автомобілі Ford Mustang. У декларації депутата не значиться цей автомобіль.
Президент Володимир Зеленський ветував законопроєкт про повернення тюремної відповідальності за брехню в деклараціях, щоб не допустити послаблення кримінальної відповідальності, повідомляється на сайті глави держави. Що передбачав проєкт закону та чому, на думку президента і багатьох експертів, проголосовані депутатами поправки навпаки послабили систему покарання за правопорушення в цій сфері, дізнавався журналіст ASPI news.
Податкові зобов’язання, визначені платниками у річних деклараціях про майновий стан і доходи, необхідно сплатити до 1 серпня 2021 року. У Києві задекларовано більше 40 мільярдів гривень.
У ДПС нагадали, що в п'ятницю, 30 квітня, останній день для декларування своїх доходів і майно. Йдеться про доходи громадян, зароблених ними у 2020 році.
Головне управління ДПС в Івано-Франківській області повідомило, що з початку 2021 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року. Річну податкову декларацію про доходи за минулий рік потрібно подати до 1 травня, інакше загрожує штраф 170 гривень.
Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія 27 березня подав щорічну декларацію. Він задекларував нові автомобілі, квадроцикл дружини та мільйони грошей.
Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування. Про це повідомляє Офіс голови держави.
У 2019 році в "Нафтогазі" Вітренко заробив 53,25 мільйона гривень. Ще 2,22 мільйона - як голова наглядової ради ПрАТ "Укрнафта". Йому належить ТОВ "ЕйВайЕй Сек'юрітіз" (AYA Securities).
Національне агентство у боротьбі з корупцією повідомило, що в деклараціях 97 осіб були виявлені ознаки порушень. Йдеться, в тому числі, про 5 міністрів поточного і колишнього урядів, 12 заступників міністрів і 7 суддів.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило ознаки порушень в деклараціях п'яти міністрів, 12 заступників міністрів і семи суддів. Всього порушення виявлені у 97 осіб, включаючи колишніх і нинішніх міністрів, їх заступників та суддів.
Поки реєстр електронних декларацій був закритий, у скандальній рішенням Конституційного суду України, його глава Олександр Тупицький і ще п'ять його колег внесли туди інформацію про свою зарплату. Дані про доходи також відкоригували Григорій Суркіс та Петро Порошенко.
Національне агентство з попередження корупції (НАЗК) опублікувало список колишніх і діючих чиновників, які через скандальне рішення Конституційного суду України, уникли відповідальності за декларування недостовірних даних про свій матеріальний стан.
Наслідки рішення Конституційного суду України про визнання неконституційною статті Кримінального кодексу про відповідальність за недостовірні дані в деклараціях, приголомшливі. Попри тимчасове розблокування реєстру декларацій, механізми антикорупційної відповідальності та підзвітності чиновників і суддів залишаються заблоковані.