Революція в економіці - єдиний шлях розвитку для України

На думку нардепа, економічна революція в Україні неминуча, оскільки лише прискорені темпи дозволять країні наздогнати цивілізований світ.
"Економічна революція неминуча. Еволюційний шлях розвитку економіки нас вже не врятує. Це повинні зрозуміти всі. Я не буду говорити багато пафосних слів, а постараюся коротко викласти ту картину світу, яку бачу сам. Можливо, вам здасться, що ця картина світу дещо не вірна, тоді, що ж, залишайте свої коментарі. З 2018 по 2021 рік щорічні виплати з погашення та обслуговування державного боргу в іноземній валюті будуть перевищувати 7 млрд доларів. Щорічні! Про це йдеться в жовтневому інфляційному звіті НБУ ", - заявив Береза.
За його словами, Україні віддавати кредити все одно доведеться, незважаючи на військові дії, зношену енергосистему країни, нерозпочаті і незавершені реформи. Звичайно, уряд піде на реструктуризацію боргу, на нові кредити, на приватизацію нових, можливо і стратегічних, об'єктів. Але чи достатньо цього буде? Якщо не вистачає грошей, потрібно більше заробляти, але не менше їсти. Тому що коли весь час менше їсти, то не буде сил заробляти.
А де ж Україна і українці зможуть більше заробити?
Боротьба з тіньовою економікою. За даними міжнародної асоціації бухгалтерів і аудиторів АССА - до 46% економіки країни перебуває в тіні. Міністерство економіки оцінило цей показник на рівні 35%. Вважаю це не принциповим. Основні втрати в економіці, на думку експертів, припадають на офшорні схеми, контрабанду і сірий імпорт. За оцінками експертів, сумарний обсяг «діри» складає від 75 млрд. грн до 135 млрд грн. (Грубо 2,7 - 5 млрд. доларів).
Зміна структури виробництва. Внутрішніх резервів для зростання економіки, на жаль не спостерігається. Українська економіка на 90% залежить від сировинних цін. Ми не виробляємо товари з доданою вартістю. У структурі експорту 2017 року, нізкоконкурентним, напівсировинних продукція АПК та металургії. На машинобудування припадає лише 10,4%.
Іноземні інвестиції. Іноземці не поспішають інвестувати в нашу країну. За даними НБУ в 2016 році прямі іноземні інвестиції склали 3,4 млрд. доларів, з яких реальними грошима надійшло тільки 1,1 млрд. доларів. Звичайно, однією з ключових проблем залишається війна з Росією. Але це далеко не єдина проблема, чому в країну не йдуть інвестиції.
Ці макроекономічні показники відчуває кожен на собі. Не треба бути економістом, всі і так розуміють, куди рухається наша країна. За оптимістичними прогнозами Міжнародної організації по еміграції (МОЕ) чисельність населення України з урахуванням народжуваності, тривалості життя і міграції в 2050 році складе 32,9 млн. чоловік. Всього за тридцять два роки! І це не песимістичний прогноз.
У пресі багато говориться про «План Маршала» для України. Його ще не бачили, але в нього вірять. А українці можуть собі дозволити просто сидіти і чекати чергового дива?
Що може стати рішенням? Малий і середній бізнес (МСБ) - це той драйвер економіки, який ми до сих пір не використовували. І саме цих людей як основний капітал країни ми втрачаємо. У країнах ЄС на частку МСБ припадає до 60% ВВП, в Україні до 10%. Для зростання МСБ необхідно кілька факторів:
- доступні державні програми кредитування реального виробничого сектора;
- мінімізація державного регулювання;
- демонополізація ринків;
- прийняття закону про виведеному капіталі, який дозволить реінвестувати дохід в розвиток бізнесу;
Від МСБ країна чекає:
- тотальної неприязні до будь-якій формі корупції;
- чесної сплати податків;
- легалізації найманих робітників;
Якщо Україна в особі чиновників і українці в особі підприємців не об'єднають зусилля і не візьмуть спільну відповідальність за майбутнє України, то країна так і буде жити в очікуванні «Плану Маршала», а українці продовжать вимирати і виїжджати з країни.
Тому зміна ставлення до малого і середнього бізнесу на державному рівні має виглядати не тільки, як допомога, а й як відсутність перешкод. Податок на виведений капітал, лібералізація оподаткування, захист від державного рекету і захист приватної власності всього цього лише допоможуть. Все це пряме завдання для Кабміну і ВР. Я розумію, що про це простіше говорити, ніж робити, але часу на балаканину у нас просто немає. А пакети законопроектів для прийняття є. І це, як не дивно, просте вирішення складної проблеми. Проблеми України будуть вирішувати ті, хто планує тут жити, а не ті, хто планує збагатитися і звалити. Ось час і покаже у кого які плани.
По теме
После публикации на сайте «Наші гроші» относительно стоимости строительного песка, используемого при строительстве Подольско-Воскресенского моста, компания Autostrada опровергла обвинения в завышении цен и предоставила аргументированное разъяснение. Информацию предоставил владелец компании Максим Шкиль.
Государственная налоговая служба завершила первое полугодие 2025 года с перевыполнением плана поступлений в государственный бюджет на 60,8 млрд грн. Только в июне сверхплановые поступления составили 9 млрд грн, что обеспечило выполнение бюджета на уровне 107,7%.
Надёжность и долговечность инфраструктурных объектов невозможны без тщательного контроля качества на каждом этапе строительства. Именно поэтому компания Autostrada запустила масштабную цифровую инициативу — проект «Прозрачная лаборатория», который объединяет все элементы внутреннего лабораторного контроля в единую технологическую экосистему.
Председатель Государственной налоговой службы Украины Руслан Кравченко провёл рабочую встречу с Главой Федеральной государственной службы финансов Бельгии Филипом Ван де Вельде. Переговоры состоялись в контексте подготовки к скринингу со стороны Европейской комиссии по разделу «Налогообложение» в рамках евроинтеграции Украины.
Государственная налоговая служба Украины внедряет системные меры по детенизации экономики, в частности в сфере расчётных операций и официального трудоустройства работников. Об этом сообщил глава ГНС Руслан Кравченко.
В январе–мае 2025 года поступления от акцизного налога в общий фонд государственного бюджета Украины составили 69,7 млрд грн. Это на 48,7% больше, чем за аналогичный период 2024 года, когда сумма составляла 46,9 млрд грн. Об этом сообщил председатель Государственной налоговой службы Украины Руслан Кравченко.
В январе–апреле 2025 года Государственная налоговая служба Украины провела более 6,5 тысяч проверок в сфере оборота табачных изделий. По их результатам субъектам хозяйствования начислены штрафные санкции на сумму 116,2 млн грн
Предприятия перерабатывающей промышленности, оптовой и розничной торговли продолжают обеспечивать ключевую долю поступлений в Сводный бюджет Украины. По итогам января – апреля 2025 года именно эти отрасли внесли по 17,2% каждая от общего объёма уплаченных налогов.
Председатель Государственной налоговой службы Украины Руслан Кравченко посетил приграничную Сумщину — регион, который несмотря на ежедневные угрозы и сложную ситуацию с безопасностью, сохраняет устойчивость и демонстрирует стабильный рост поступлений в бюджет.
В апреле 2025 года 1 186 мобилизованных физических лиц-предпринимателей подали заявления о невозможности выполнения налоговых обязательств.
Новости «Экономика»
После публикации на сайте «Наші гроші» относительно стоимости строительного песка, используемого при строительстве Подольско-Воскресенского моста, компания Autostrada опровергла обвинения в завышении цен и предоставила аргументированное разъяснение. Информацию предоставил владелец компании Максим Шкиль.
Государственная налоговая служба завершила первое полугодие 2025 года с перевыполнением плана поступлений в государственный бюджет на 60,8 млрд грн. Только в июне сверхплановые поступления составили 9 млрд грн, что обеспечило выполнение бюджета на уровне 107,7%.
Надёжность и долговечность инфраструктурных объектов невозможны без тщательного контроля качества на каждом этапе строительства. Именно поэтому компания Autostrada запустила масштабную цифровую инициативу — проект «Прозрачная лаборатория», который объединяет все элементы внутреннего лабораторного контроля в единую технологическую экосистему.
Председатель Государственной налоговой службы Украины Руслан Кравченко провёл рабочую встречу с Главой Федеральной государственной службы финансов Бельгии Филипом Ван де Вельде. Переговоры состоялись в контексте подготовки к скринингу со стороны Европейской комиссии по разделу «Налогообложение» в рамках евроинтеграции Украины.