Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що хотіла проведення ще одного саміту у "Нормандському форматі" до закінчення своїх повноважень. Меркель шкодує, що саміт так і не відбувся.
Президент Росії Володимир Путін до кінця поточного року може провести ще одну зустріч з президентом США Джо Байденом. На сьогодні Москва і Вашингтон обговорюють формати такого саміту.
Очільник МЗС України Дмитро Кулеба розповів, чим далі займатиметься "Кримська платформа" після свого установчого саміту. За словами міністра, нарешті питання Криму зрушило з місця, і робота буде вестися за п'ятьма основними напрямками.
Очільник українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що в саміті Кримської платформи взяли участь 46 іноземних делегацій. За ці дні вийшло понад 300 публікацій про саміт у виданнях майже 50 країн світу від Північної та Центральної Америки до Південно-Східної Азії.
Глава МЗС РФ Сергій Лавров стверджує, що саміт Кримської платформи не має ніяких перспектив. На його думку, проведення саміту вказує на "помилково зрозумілу солідарність" ЄС і НАТО.
Президент України Володимир Зеленський та учасники довгоочікуваного саміту Кримської платформи відвідали головний офіс цієї ініціативи. Зеленський підкреслив, що в офісі працюватимуть професійні менеджери та ідеологи платформи.
НАТО підтверджує рішення Бухарестського саміту 2008 року стосовно розширення військового блоку за рахунок України та Грузії. Також в Альянсі підтримують рішення України щодо врегулювання війни на Донбасі мирно-дипломатичним шляхом.
В Офісі президента оголосили офіційну програму заходів, які відбудуться у Києві у понеділок, 23-го та у вівторок, 24-го серпня. Вони присвячені тридцятиріччю Незалежності України.
Володимир Зеленський, президент України, заявив, що "Кримська платформа" працюватиме щодня для розв'язання нагальних проблем півострова. В першу чергу йдеться про мілітаризацію Криму, який перетворюється на "авіаносець РФ".
У серпні Україна планує перший саміт "Кримської платформи". Стало відомо, хто з представників братиме участь від США.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна провела з моменту Бухарестського саміту достатньо реформ, щоб це стало аргументом для отримання ПДЧ в НАТО. На його думку, політичний консенсус в НАТО про прийняття України є, і це було підтверджено на останньому саміті Північноатлантичного альянсу.
Президент США Джо Байден заявив, що під час переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним буде з ним "дуже прямолінійний". Кращим способом поліпшити відносини США і РФ є особиста зустріч, переконаний президент Байден.
Україна була постійним учасником самітів НАТО з вересня 2014 року, і завдяки активній позиції минулої влади вдалося подолати ембарго на поставки зброї, необхідної для стримування російської агресії. Однак, вже два роки Україну не запрошують на саміти Альянсу.
Саміт НАТО відбудеться 14 червня 2021 року у Брюселі за участю лідерів лише 30 країн-членів Альянсу. Однак Україні на заході не буде.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив своє розчарування тим, що НАТО не може знайти формат участі України в саміті Альянсу 14 червня. На тлі агресивних дій РФ проти України в чорноморському регіоні, формат заходу має бути іншим.
Ситуація в Україні, пов'язана із загостренням на Донбасі та ескалацією російських військ уздовж українських кордонів також була темою обговорення на саміті країн-членів східного флангу НАТО. У заході, який проходив в онлайн-форматі, взяв участь президент США Джозеф Байден.
Саміт НАТО, який відбудеться 14 червня в Брюсселі, пройде без участі представників України, як країни-партнера. Але, в порядку денному є питання можливого отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ).
Голова української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук розповів, що саміт "Нормандської четвірки" може пройти у квітні. Водночас, в Кремлі відкидають можливість такої зустрічі.
У Росії заявили, що за рік у напрямку встановлення миру на Донбасі вдалося тільки здійснити обмін полоненими та скоротити кількість обстрілів на Донбасі. Також російська дипломатична місія зазначила, що Україна так і не імплементувала формулу Штайнмаєра у своє законодавство
Представники учасників домовляються про проведення саміту "Нормандської четвірки" до кінця 2020 року. На рівні політичних радників глав держав з цього питання йде інтенсивна практична робота.