На перемовинах між США та Росією в Ер-Ріяді обговорювалися питання безпечного судноплавства у Чорному морі. Про це розповів міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.
Україна і США провели двосторонні технічні консультації в саудівському Ер-Ріяді. Вони були зосереджені на безпеці енергетичної та критичної інфраструктури, безпечній навігації в Чорному морі, а також звільненні та поверненні українських полонених та дітей з Росії.
Зміст переговорів делегацій Росії та Сполучених Штатів у Ер-Ріяді не оприлюднюватимуть. Про це заявив прессекретар диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков у коментарі пропагандистському "РИА-Новости".
На зустрічі американської та російської делегацій в в Саудівській Аравії йшлося серед іншого про можливі лінії розмежування в Україні. Про це сказав президент США Дональд Трамп.
Кінцевою метою поточного етапу переговорів між США, Україною та Росією є досягнення 30-денного припинення вогню, під час якого сторони обговорять можливість повного припинення бойових дій.
Україна розглядає наступну зустріч у Саудівській Аравії як двосторонню з представниками США. Контактів української команди з росіянами не передбачається.
Президент України Володимир Зеленський розповів, чого очікує від запланованих переговорів зі США у Саудівській Аравії 24 березня. Зокрема Київ надасть американській стороні перелік об’єктів інфраструктури в рамках часткового припинення вогню.
Найближчими днями у Саудівській Аравії відбудеться зустріч між представниками Сполучених Штатів Америки та Російської Федерації. Участь у зустрічі вище керівництво країн не братиме.
Президент Володимир Зеленський заслухав докладну доповідь української делегації за підсумками зустрічі із представниками Сполучених Штатів у Саудівській Аравії. Глава держави підтвердив, що Україна налаштована на швидкий рух до миру та готова виконати свою частину роботи.
Росія має відповісти на ідею 30-денного перемир'я на фронті, на яке за пропозицією США вже погодилася Україна. Про це на пресконференції в Джидді заявив держсекретар США Марко Рубіо.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявляє, що тимчасове припинення вогню запрацює тільки за умови прийняття та одночасного виконання Росією.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга роз’яснив позицію України стосовно “30-ти денного перемир’я”.
Безпекова допомога від США для України буде відновлена в рамках програми PDA. Крім того, США відновлять передачу Києву розвідданих.
Безпекова допомога від США для України буде відновлена в рамках програми PDA. Крім того, США відновлять передачу Києву розвідданих.
Про це заявив радник з національної безпеки Майк Волтц. "Президент Трамп вирішив зняти паузу щодо розвідки та безпекової допомоги Україні", — заявив він під час переговорів з українською стороною у Джидді.
Рішення набуває чинності негайно. Передача допомоги за програмою PDA означає швидку передачу озброєння та боєприпасів безпосередньо зі складів у США. Мова йде про допомогу, яку виділила адміністрація попереднього президента Джо Байдена.
Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового, 30-денного режиму припинення вогню, який може бути продовжений за взаємною згодою сторін та за прийняття та виконання російською стороною.
Радник США з національної безпеки Майк Волтц повідомив, що, зокрема, під час переговорів з українською делегацією піднімалася тема гарантії, українці “матимуть для своєї довгострокової безпеки”.
США запропонували встановити 30-денне припинення вогню між Україною та Росією. Мова не тільки про ракетні та дронові атаки, а й бойові дії на всій лінії фронту. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час вечірнього звернення.
Державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо виступив із заявою за підсумками зустрічі представників України та США в Саудівській Аравії.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Сполучені Штати Америки на зустрічі в Саудівській Аравії запропонували повне припинення вогню на 30 днів не тільки щодо ракет, дронів і бомб, не тільки в Чорному морі, а також по всій лінії фронту.
Україна висловила готовність прийняти пропозицію США про негайне запровадження тимчасового, 30-денного режиму припинення вогню, який може бути продовжений за взаємною згодою сторін, за умови прийняття та одночасного виконання Російською Федерацією.