В Ер-Ріяді мова не йшла про території – Зеленський
На останніх перемовинах в саудівському Ер-Ріяді не обговорювалось питання українських територій, які наразі окуповані Росією. Про це сказав президент Володимир Зеленський на брифінгу.
Журналісти запитали у нього щодо можливості досягти домовленості про припинення вогню у ситуації, коли Росія вимагає віддати їй Херсон та Запоріжжя. "Питань щодо територій немає, тому все одно, що вони говорять. Ми повинні йти в нашій стратегії. Я вважаю, які б рішення про припинення вогню не були, навіть часткові - вони в нашій стратегії. Чому? Тому що ми цим показуємо, що ми хочемо завершення війни", - заявив президент.
При цьому він припустив, що американська сторона говорить з росіянами про територію. "Нас турбує, щоб США мали вплив на Росію, а не навпаки. Для нас це найважливіше. У президента Трампа достатньо сил, інструментів, санкцій тощо, різних інструментів, щоб впливати на росіян, на Путіна, щоб вони закінчили цю війну. Нас турбує питання, коли вони обговорюють про нас щось без нас. Турбує, і ми при це говоримо нашим партнерам", - сказав він.
За його словами, з повідомлень у ЗМІ та офіційних діячів "зрозуміло, що питання територій вони піднімають". "І з нами ніяких домовленостей щодо територій не було. Вони знають, що це болючі питання", - додав президент України.
"Я вважаю, що з росіянами буде у двох питаннях найскладніше: це повне припинення вогню - ще до першої зустрічі я про це говорив, тому що росіяни не хочуть закінчувати війну - і питання територій, тому що росіяни не хочуть закінчувати цю війну. Тобто два різних питання, але одна і та сама причина. І тому це складний буде діалог. Але він буде", - сказав Зеленський.
Він звернув увагу на те, що українська сторона чітко демонструє бажання завершити війну. А росіяни намагаються "перекручувати" умови виконання та зривати домовленості про припинення вогню. "Тому коли росіяни починають "викручувати", що, мовляв, неповне припинення вогню, і, мовляв, не в цьому регіоні, а в іншому: все одно! Це все програш для того, хто дійсно хоче продовження війни. Тому що він буде зривати всі домовленості щодо припинення вогню ", - додав він.
За словами Зеленського, в разі невиконання домовленостей про припинення вогню з боку РФ, українська сторона буде ставити питання до партнерів. "Як тільки ми домовляємось про припинення вогню - ми свою роботу зробили. Далі у мене тоді пряме питання до президента Трампа. Мовляв, ми дуже вдячні, ви дійсно домовлялись. Але якщо вони порушать – просимо санкції, просимо санкції, просимо зброю... Ось моя позиція", – наголосив глава держави.
Кількість держав-членів НАТО, які відкрито підтримують вступ України до Альянсу, досягла найвищого рівня за весь час співпраці Києва із військово-політичним блоком.
Росія дедалі більше ризикує втратити можливість повноцінно утримувати окупований Крим, якщо Україна продовжить системні удари по ключових логістичних маршрутах півострова.
Глава європейської дипломатії Кая Каллас жорстко відреагувала на масовану російську атаку по Києву, заявивши, що одних лише заяв із засудженням більше недостатньо.
Президент України Володимир Зеленський після чергової масштабної комбінованої атаки Росії заявив, що світ не має права залишати без відповіді удари по українських містах.
Російський наступ в Україні виявився одним із найменш ефективних за всю сучасну воєнну історію.
Чергова масштабна російська атака на Київ, яка забрала життя мирних жителів і спричинила численні руйнування, посилила увагу союзників до питання захисту українського неба.
Керівник Офісу президента України Кирило Буданов заявив, що суперечка навколо історичної спадщини Київської Русі є частиною ширшого протистояння між Україною та Росією за право визначати власну історію. За його словами, Москва не може привласнювати спадщину Русі, адже історичні процеси розвивалися навколо Києва, а не навколо пізнішого російського центру.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський підтвердив, що між Генеральним штабом і Міністерством оборони виникають окремі протиріччя, однак назвав їх робочими питаннями, а не конфліктом.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що питання демобілізації залишається реальним, однак його впровадження залежить від здатності держави зберегти боєздатність армії та забезпечити заміну військовослужбовцям, які тривалий час перебувають на службі.
Журналісти АСПІ вже неодноразово зверталися до керівництва Фонду державного майна України щодо призначення Юрія Зенькіна на посаду генерального директора Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК).
Кількість держав-членів НАТО, які відкрито підтримують вступ України до Альянсу, досягла найвищого рівня за весь час співпраці Києва із військово-політичним блоком.
Росія дедалі більше ризикує втратити можливість повноцінно утримувати окупований Крим, якщо Україна продовжить системні удари по ключових логістичних маршрутах півострова.
Глава європейської дипломатії Кая Каллас жорстко відреагувала на масовану російську атаку по Києву, заявивши, що одних лише заяв із засудженням більше недостатньо.
Президент України Володимир Зеленський після чергової масштабної комбінованої атаки Росії заявив, що світ не має права залишати без відповіді удари по українських містах.