Під процесуальним керівництвом Печерської окружної прокуратури Києва викрито групу осіб, котрі допомагали чоловікам оформлювати фіктивне батьківство для отримання права на перетин державного кордону України. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.
У кіберполіції наголосили, що таким чином можна стати жертвою шахраїв, які через вкрадений пароль отримають доступ до багатьох персональних екаунтів. Це може бути й онлайн-банкінг, й торгівельні інтернет майданчики.
У Києві слідчі повідомили про підозру 26-річному чоловіку, який привласнив донати на армію. Чоловік під виглядом волонтера обіцяв передати бійцям автомобіль та купити генератор за ціною нижче ринкової, але жодних зобов’язань не виконав.
Під виглядом легальних центрів допомоги або установ, які допомагають українцям під час війни, масово почали діяти шахраї та мародери, Вони грабують українців, отримуючи дані їхніх банківських карток. В першу чергу, жертвами стають малозабезпечені, пенсіонери та тимчасово безробітні.
Правоохоронці викрили злочинну групу на привласненні 100 мільйонів гривень українців. Це було зроблено під виглядом соціальних виплат з Європейського Союзу.
Правоохоронці затримали в Києві громадянина Сирії, який підозрюється у шахрайстві та підбурюванні до підкупу співробітників СБУ. Сирієць намагався виманити у громадянки Марокко 32 тисячі гривень, які він мав передати співробітникам СБУ за відстрочку депортації її чоловіка.
На Тернопільщині встановили зловмисника, який шахрайським способом привласнив 90 тисяч гривень, які взяв у кредит на чуже ім’я. Поліцейські з'ясували, що кредит було оформлено через мобільний додаток, який встановлений на телефоні потерпілого, отже, зробити це могла людина, яка мала доступ до гаджета.
Шахраї за допомогою месенджера поширювали повідомлення про те, що компанія Adidas нібито святкує ювілей і дарує футболки і взуття.
У четвер, 13 червня, Голосіївський районний суд Києва виніс обвинувальний вирок шахраю, який отримав $1 млн за закриття справи проти народного депутата Олександра Онищенка.
Працівники Департаменту карного розшуку розшукали та затримали засудженого за шахрайство громадянина Великої Британії.
У Дніпрі жінка похилого віку віддала невідомій, яка представилася соцпрацівником, більше 30 тисяч гривень.
Прокуратурою міста Києва затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 31-річного киянина, який шахрайським чином заволодів коштами 27 громадян на загальну суму близько 3,3 млн гривень.