Багато провідних веб-сайтів у 1998 році, коли тільки зароджувався звичний нам зараз Інтернет, були агрегаторами новин або пошуковими порталами. Сьогодні найбільші у світі веб-сайти є складними, взаємопов'язаними веб-ресурсами.
Засновник найпопулярнішої в світі соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг оголосив про зміну бренду компанії, яка відтепер називатиметься Meta і бере початок у грецькому корінні, що означає "за межами" і "після". Про це пише бізнесмен та меценат Павло Фукс.
Євген Перебийніс обурений діям Facebook. Посол України в Чехії прокоментував видалення публікації.
У Мукачеві міський суд провів засідання, де виніс рішення у справі про образи та погрози, які один з користувачів Facebook адресував іншому у вигляді коментарів. Відповідачу присудили штраф, а його вчинок визнали дрібним хуліганством.
Радник з інформаційної політики української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) пояснив, чому брудно лаявся матом в соцмережі на адресу читача. Також, Арестович відповів на питання, чи може офіційна особа так спілкуватися та що йому сказав з цього приводу голова делегації Леонід Кравчук.
Кіберполіція України завела електронну скриньку та сайт, щоб приймати скарги українців на "групи смерті" та інший небезпечний контент в інтернеті. Також, повідомити про правопорушення, скоєне з використанням комп'ютерів та інших гаджетів, можна за формою зворотного зв'язку на сайті Кіберполіції.
Дівчатка-підлітки підтримували діяльність так званих груп смерті в соціальних мережах. Така "робота" загрожувала іншим громадянам.
Поліція попередила спробу суїциду неповнолітньої дівчини. У Кривому Розі була створена "група смерті".
Харківський суд постановив заблокувати низку Telegram-каналів, які раніше були викриті СБУ на підривній діяльності. Інтернет-провайдерам доручено закрити до них доступ.
Батьки забов'язані контролювати поведінку своїх дітей у соцмережах. Поліцейські висловилися щодо роботи платформ.
Мер Києва Віталій Кличко звернувся до підлітків та їх батьків у зв’язку з хвилею самогубств, що прокотилася Києвом та деякими містами України. Він закликав батьків формувати довірчі відносини в родинах, а підліткам нагадав, що аноніми в мережі - не авторитети.
Омбудсмен Микола Кулеба заявив про необхідність заборони в Україні соцмереж, в яких немає контролю за шкідливим для дітей контентом, зокрема мережі Tik Tok. Кулеба заявив це через хвилю самогубств, яка прокотилася столицею та деякими містами України
МЗС України розробляє механізм притягнення "Яндексу" до відповідальності за роботу в Криму. У Міністерстві розповіли, що постійно обговорюють "з партнерами в інститутах ЄС, а також з відповідними державами-членами Європейського Союзу, всі випадки порушення європейськими компаніями діючих санкцій ЄС".
У інтернет-світі розгорається черговий скандал щодо використання особистих даних. У чому проблема з месенджером WhatsApp, чому користувачів змушують дати згоду на передачу їх даних в Facebook та чому в США вводять IT-цензуру розбирався журналіст ASPI news.
Група школярів буквально "прирекла" 12-річного хлопчика, зробивши підпалив підлітка заради шестисекундного відео в Instagram. Підлітки під час здійснення дикого вчинку вживали алкоголь.
Відомий в Instagram житомирський блогер Руслан Матвієнко виложив відео, де за кермом його "Mercedes" знаходиться його 7-річний племінник. Відео обурило користувачів соцмереж і набуває великого розголосу.
Володимир Зеленський, президент України, прокоментував ситуацію зі скандалом у соцмережах через фото з пробіжки. За його словами, він не робить трагедії з обговорень.
Петро Порошенко переконаний, що заборона російських соцмереж позбавила Росію важливого інструменту у гібридній війні проти України.
Служба безпеки України пропонує продовжити санкції щодо російських соціальних мереж "Одноклассники" та "ВКонтакте" ще на 3 роки. Відповідні пропозиції голова Служби Іван Баканов вніс до Ради національної безпеки і оборони України.
Уряд Німеччини посилює захист користувачів соцмереж.