Детективами БЕБ у Закарпатській області було зупинено незаконне транспортування контрафактних тютюнових виробів. Співробітники Бюро викрили місцевого жителя, який на власному авто перевозив 4 000 пачок сигарет відомого бренду без марок акцизного податку України.
Детективами ТУ БЕБ у Київській області завершено досудове розслідування за фактом незаконної торгівлі тютюновими виробами. Встановлено, що місцевий налагодив постачання контрафактної продукції на територію області та до незаконної діяльності залучив декілька спільників.
У Полтавській області детективами ТУ БЕБ було викрито групу осіб, які продавали підробки тютюнових виробів відомих маров. В ході обшуків вилучено понад 100 кг тютюну.
Детективами ТУ БЕБ в Чернівецькій області було викрито та повідомлено про підозру чоловіку, який намагався таємно ввезти в Україну сировину для виготовлення тютюнових виробів.
Бюро економічної безпеки України підбило підсумки роботи щодо протидії незаконному обігу тютюнових виробів за 6 місяців 2023 року.
На Львівщині викрили підпільне виробництво тютюнових виробів. На підприємстві виготовляли по 35 тисяч пачок цигарок на день, вартістю до 365 тисяч гривень, а під час обшуку вилучили обладнання та продукції на 33 мільйони гривень.
В Одесі ліквідовано міжнародний транзитний канал нелегального переправлення оптових партій тютюнових виробів до Євросоюзу. Вартість вилученого контрабандного товару становить майже 13 мільйонів гривень.
На Луганщині, на кордоні з Росією, після невдалої спроби підкупу військовослужбовця Держприкордонслужби, припинено переміщення великої партії тютюнових виробів на суму понад 2 мільйони гривень. Контрабандисти намагалися перемістити з Росії у вантажівці "ЗІЛ" 193 ящики сигарет.
Служба безпеки України вилучила велику партію цигарок сумнівної якості у Куп’янському районі Харківської області. За попередніми оцінками, вартість конфіскованих 40 тисяч пачок контрафактних цигарок перевищує 2 мільйони гривень.
Правоохоронці на Дніпропетровщині викрили схему ухилення від оподаткування. Незаконна діяльність стосується купівлі-продажу тютюнових виробів.
Співробітники Державної податкової служби опублікували звіт щодо порушень у сфері виробництва алкоголю та тютюну. Загалом донараховано 175,5 мільйонів гривень.
Підприємці з Кропивницького, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, продавали тютюнові суміші для кальяну з порушенням вимог законодавства. При перевірці, Державна податкова служба України виявила, що товар у них без акцизних марок, у в самих підприємців відсутні ліцензії на торгівлю.
Державна податкова служба України встановила групу осіб, яка здійснювала придбання та зберігання контрафактних тютюнових виробів з метою збуту. Крім того, було встановлено місце зберігання та реалізації контрафактних тютюнових виробів на одному із відомих столичних ринків.
Державна податкова служба України з 5 по 10 березня 2021 року виявила 108 випадків торгівлі особами без реєстрації платником податків фальсифікованим алкоголем та тютюном, без марок акцизного податку, у не визначених для цього місцях. Як наслідок, з незаконного обігу вилучено 3 380 літрів спирту, 4 629 літрів алкогольних напоїв, 27 586 пачок тютюнових виробів загальною вартістю 3,3 мільйона гривень.
Державна фіскальна служба України виявили незаконне переміщення, поза митним контролем, тютюну для кальянів без марок акцизного податку в Одеській області. У разі потрапляння вилученої продукції у вільний обіг, сума збитків від несплати акцизного податку скала б понад 17 мільйонів гривень.
Державна податкова служба України виявила, що у Запорізькій області підприємство здійснювало нелегальне виробництво тютюнових виробів. Продукція продавалась без сплати акцизного податку, без наявності марок акцизного податку на тютюнових виробах та за відсутності відповідних ліцензій.
Служба безпеки України заблокувала діяльність транснаціонального організованого угруповання, яке займалось нелегальним переправленням цигарок до країн Євросоюзу. За оперативними даними, щомісячний обіг контрабанди становив до 45 тисяч євро.
На Харківщині СБУ викрила підпільні склади із контрафактним тютюном на майже 1,5 мільйона гривень. Під час обшуків на складах правоохоронці виявили майже 600 кілограмів тютюну.
Державна податкова служба України викрила протиправні дії суб’єктів господарювання, які незаконно формують податковий кредит з ПДВ шляхом фіктивної купівлі, зберігання та продажу оптових партій тютюнових виробів. Завдяки фаховим діям податківців було упереджено незаконне формування податкового кредиту з ПДВ на суму близько 2 мільярдів гривень.
Цифри щодо наслідків тютюнопаління оприлюднили у міністерстві охорони здоров'я. Щорічно від хвороб, викликаних цигарками, помирає близько 85 тисяч громадян України.