На закупівлю препаратів та засобів для вакцинації від коронавірусу виділили 10,5 мільярда гривень. Витрачено вже понад 80% від суми.
У неділю, 7 листопада, Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ доставив в Україну 2 930 300 доз мРНК-вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19 виробництва компанії Moderna. Вакцини надані в рамках програми COVAX, яка спрямована на забезпечення рівноправного доступу до вакцин кожної країни.
Україна отримає майже 2,9 мільйонів доз вакцини від американської компанії Moderna. Препарати надійдуть до кінця цього тижня.
Лабораторія польського Гданська розпочалися випробування української вакцини проти коронавірусної інфекції COVID-19. Наразі препарат у тестовому режимі.
В готелях "Київ" та "Національний", розташованих неподалік від будівлі Верховної Ради в центрі Києва, розгорнуть мобільні пункти вакцинації від коронавірусу. Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук закликав всіх охочих приїжджати та вакцинуватися.
Через запровадження у Києві "червоної зони" стрімко зросла кількість людей, які бажають вакцинуватися та не потрапити під обмеження. У довгій черзі справа дійшла до бійки.
Німеччина безоплатно надала Україні 1,5 мільйона доз вакцини від коронавірусу COVID-19 AstraZeneca. В цілому, уряд ФРН схвалив передачу третім країнам 100 мільйонів доз вакцин від різних виробників, які будуть розподілятися через COVAX.
З усіх госпіталізованих через COVID-19 українців протягом вересня - 97,1% не вакциновані. Також, серед українців, яким діагностували коронавірусну хворобу в цей період, 95,7% не були вакциновані двома дозами.
Мер Києва Віталій Кличко припустив, що вакцинація від коронавірусу в столиці може стати примусовою. За його словами, якщо жителі мегаполісу хочуть вільно їздити в громадському транспорті або зайти в громадський заклад, їм необхідно зробити щеплення.
Володимир Сало, студент 3 курсу спеціальності "Філологія" Українського гуманітарного інституту, помер за кілька годин після щеплення вакциною проти COVID-19. В понеділок, 13 вересня, о 14:30 він щепився, а вже ввечері у нього почалися судоми.
Вчені з Медичного центру Університету Радбауд вивчили показники учасників досліджень, які отримали щеплення проти грипу. Рівень захворюваності на COVID-19 у них був нижчим.
Коли всі громадяни країни свідомо й відповідально підійдуть до питання вакцинації від коронавірусу, то локдаун Україні виявиться непотрібним. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Щеплення від COVID-19 вже зробили 50% киян. При цьому, завершили цикл імунізації (щепилися двома дозами) 46% від загальної кількості вакцинованих.
Глава МОЗ Віктор Ляшко пояснив, чому не виконав обіцянку про 10 мільйонів щеплень від COVID-19 до кінця літа. За його словами, в Україні занадто багато свят, а план з вакцинації виконають із затримкою на один тиждень. Зараз щеплення отримали 8,8 мільйона осіб.
Міністерство охорони здоров'я України має намір розірвати контракт з індійським виробником вакцин Serum Institute на поставку вакцин від коронавірусу. Serum Institute не виконав свої зобов'язання за контрактом щодо поставок понад 11,5 мільйона доз вакцин Ковішілд і Новавакс.
У Міністерстві охорони здоров'я України поки не планують застосовувати бустерний (посилює) дозу вакцини проти COVID-19. Зараз основна стратегія - це ревакцинація через рік, заявив головний санлікар України Ігор Кузін.
Журнал Forbes провів розслідування і з'ясував, що "батьком" технології, яка зробила можливим створення COVID-вакцин, є маловідомий 57-річний канадський біохімік Ян Маклахлан. Його вклад не визнають, більш того, він не отримує від виробників вакцин ні цента, хоч міг би у 2021 році заробити 6,75 мільярда доларів США.
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко пояснив, коли та чи допоможе вакцинація від COVID-19 досягти колективного імунітету від захворювання. За його словами, з точки зору імунопрофілактики, колективний імунітет досягається за 95% вакцинованого населення.
В Україні офіційно схвалена американська вакцина від коронавірусу SARS-CoV-2 Janssen від виробника Johnson & Johnson. Відмінність даної вакцини від інших полягає в тому, що вона не вимагає ревакцинації через 2 тижні.
В Україні зараз не розглядають введення бустерної (третьої) дози вакцини від коронавірусу, яке почали проводити в Ізраїлі, як альтернативу повній ревакцинації. Ревакцинація населення від коронавірусу запланована через рік, після проведення базового курсу вакцинації.