США не фіксують жодних ознак того, що Росія збирається застосувати ядерну зброю в Україні, повідомила заступниця речника Міністерства оборони США Сабріна Сінгх під час брифінгу.
Оновлена ядерна доктрина РФ не містить нічого, про що Захід не був би в курсі, але Росія зробить "усе можливе" для недопущення ядерної війни. Про це сказав глава МЗС РФ Сергій Лавров на пресконференції в Ріо-де-Жанейро, повідомили російські ЗМІ.
Визначення умови для застосування Росією ядерної зброї у відповідь на початок запуску балістичних ракет по російській території свідчить, що російський диктатор Володимир Путін прагне якомога довшої війни, а не миру.
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна не має наміру створювати ядерну бомбу, бо це не те рішення, яке могло б суттєво змінити ситуацію на фронті.
Якби у Росії не було ядерною зброї, то війська НАТО були б вже в Україні. Про це сказав очільник військового комітету Північноатлантичного альянсу Роб Бауер на саміті у Празі.
У Міністерстві закордонних справ виступили із запереченням оприлюдненої у ЗМІ інформацію про те, що Україна може зробити власну ядерну бомбу, якщо США скоротить військову допомогу.
Україна не вимагає повернути ядерну зброю, від якої відмовилася на початку 1990-х в обмін на "гарантії безпеки", зафіксовані у порушеному Росією Будапештському меморандумі. Водночас у Києві вважають несправедливим, що, доклавши зусиль до позбавлення нашої держави ядерного статусу, нині Захід відмовляє їй у вступі до НАТО як гарантії безпеки для України.
Міністерство закордонних справ України офіційно спростувало повідомлення щодо нібито планів України з розробки ядерної зброї, про які раніше писали ЗМІ.
Володимир Путін назвав провокацією міркування про можливе створення Україною ядерної зброї і заявив, що будь-який крок у цьому напрямку "потягне за собою відповідну реакцію".
Президент України Володимир Зеленський запевнив, що Україна ніколи не говорила, що хоче створити ядерну зброю. Таку заяву він зробив під час спільного брифінгу із генсеком НАТО Марком Рютте.
Колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер вважає, що основна помилка західних лідерів полягає в надмірній обережності щодо Росії. Він зазначив, що страх перед тим, що може зробити Кремль, неправильно визначає стратегію Заходу, і саме це не допомагає стримати Росію.
Новообраний генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав не слухати ядерні погрози Росії та акцентував, що союзники зараз не бачать прямих ризиків застосування ядерної зброї.
Бути впевненим у тому, що саме у планах кремлівського диктатора Володимира Путіна, неможливо. Однак президент України Володимир Зеленський засумнівався, що ватажок країни-агресора здійснить ядерний удар.
Міністр закордонних справ Росії Сєргій Лавров вчергове використав головний наратив РФ. А саме – вдався до погроз ядерною зброєю. Причому зробив це очільник МЗС РФ з трибуни Генасамблеї ООН.
Погрози Володимира Путіна не діють, тому союзники України не повинні піддаватися на них. Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в Telegram.
Для застосування Росією ядерної зброї склалися "формальні передумови, зрозумілі усій світовій спільноті" та відповідні доктрині ядерного стримування Росії, написав заступник голови Ради безпеки країни-терористки РФ Дмитро Медведєв у своєму телеграм-каналі.
Восени 2022 року був реальний ризик того, що Путін міг застосувати ядерну зброю проти України.
Росія може змінити власну ядерну доктрину на основі аналізу дій Заходу у зв'язку з війною РФ проти України, заявив заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков. Про це повідомили росЗМІ.
Президент України Володимир Зеленський під час форуму "Україна 2024. Незалежність" відреагував на погрози очільника МЗС РФ Сергія Лаврова щодо використання ядерної зброї.