Генсек НАТО Єнс Столтенберг наполягає на тому, що союзники по Альянсу спроможні продовжувати постачати в Україну зброю. Це буде стільки, скільки потрібно.
Українські війська, на відміну від російських, дуже хоробрі. Вони мають сильну мотивацію та рішуче обороняються.
НАТО надає масову підтримку Україні у війні з Росією. Однак Альянс не буде ставати чийсь бік, щоб запобігти світовому конфлікту.
НАТО має піклуватися про те, щоб конфлікт не поширився на решту Європи та на країни Альянсу. НАТО не шукає війни з Росією, а надає перевагу дипломатії та деконфліктизації.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія задовго планувала атаку на Україну. При цьому, кремлівські військові злочинці розповідали всьому світу про те, що такого плану не існує.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг засудив військове вторгнення Росії в Україну. Столтенберг закликав Кремль негайно припинити воєнні дії.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг прокоментував плани Росії атакувати Україну. Москва й надалі має намір реалізувати агресивний сценарій.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що у разі відкритої російської агресії проти України президент РФ Володимир Путін "отримає ще більше солдатів Альянсу біля своїх кордонів". Водночас, він підкреслив, що НАТО не загрожує Росії чи будь-кому, але вживе всіх необхідних заходів для захисту всіх союзників.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг прокоментував наміри РФ створити "нову нормальність" в Європі. Москва прагне силою оскаржити принцип суверенітету.
Російське керівництво, окрім повномасштабного військового вторгнення в Україну, розглядає й інші сценарії дестабілізації країни. Багато офіцерів російської розвідки зараз діють в Україні.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг відповів президенту РФ Володимиру Путіну та голові Китаю Сі Цзінпін щодо їхніх заяв про розширення НАТО. Він підкреслив, що кожна країна має суверенне право обирати власний шлях.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що в Альянсі не бачать ознак уповільнення накопичення збройних сил на західних кордонах РФ. За його словами, існує реальний ризик нового російського вторгнення чи певного роду агресивних дій проти України.
НАТО не планує направляти військових до України у разі російського вторгнення. Альянс допомагає Україні протистояти російській агресії, модернізуючи системи оборони, а країни-члени НАТО надають оборонне озброєння.
Агресія Росії проти України призвела до результатів, що є прямо протилежними стосовно тих, що раніше декларувала Росія. Замість запобігти наближенню НАТО до її кордонів, Росія примусила Альянс значно посилити військову присутність на східному фланзі.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зробив низку заяв на брифінгу з нагоди передачі Росії відповіді на її пропозиції щодо "гарантій безпеки". Зокрема, він заявив, що Росія має вивести свої війська з України, Грузії та Молдови.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, висловивши рішучу підтримку на тлі російської загрози. Союзники закликали Росію до негайної деескалації.
Російська Федерація не лише продовжує стягувати війська та озброєння до південно-східних кордонів України, а й розмістила своїх розвідників на всій території нашої країни. Кремль намагається всіляко дискредитувати українську владу, що сприяє перспективам ескалації та повномасштабного вторгнення.
НАТО незабаром передасть Росії письмові пропозиції щодо безпеки. Переговори з безпеки між НАТО та Росією відбулися минулого тижня, сторони чекають на відповіді.
Північноатлантичний альянс не піде на поступки Російської Федерації та не відведе своїх військ з країн, що приєдналися до НАТО після 1997 року. Генсек НАТО додав, що в такому разі з'явилися б члени НАТО другого ґатунку, а в Альянсі такого не допустять.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО має план на випадок вторгнення Росії в Україну. Він наголосив, що Україна не підпадає під дію статті 5 про колективну оборону, але Альянс надає їй підтримку.