У 83-ті роковини трагедії Бабиного Яру президент Володимир Зеленський ушанував пам’ять жертв масових нацистських розстрілів під час окупації Києва у 1941–1943 роках. Про це повідомила пресслужба глави держави.
29 вересня, в Україні вшановують 82-і роковини трагедії, яка трапилася у 1941-1943 роках в урочищі Бабин Яр. З цієї нагоди президент України Володимир Зеленський та головний рабин України вшанували пам'ять жертв Голокосту у Бабиному Яру у Києві.
Президент України Володимир Зеленський у річницю ракетного удару РФ по Бабиному Яру заявив, що держава-терорист буде притягнута до повної відповідальності за геноцидну війну, кожен убивця постане перед судом.
Президент Володимир Зеленський нагадав українцям про трагічні події у Бабиному Яру. Він виступив в Меморіальному центрі у Києві під час вшанування жертв Голокосту.
Мер Києва Віталій Кличко відвідав українську прем'єру документального фільму "Бабин Яр. Контекст" режисера Сергія Лозниці. Фільм-лауреат спеціальної премії Каннського кінофестивалю 2021 року, засвідчили в Бабиному Яру, на площі біля Менори, в рамках заходів до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.
Потрібно подвоїти зусилля, щоб протидіяти ненависті, яка привела до Голокосту і масових розстрілів в Бабиному Яру. Світова спільнота зобов'язана зробити так, щоб ця історія була розказана повністю.
П'ятий президент Петро Порошенко написав у соцмережі, що Бабин Яр – одна із найглибших ран, один із найважчих спогадів про Голокост. За словами Порошенка, важко повірити, але таке масове й жорстоке вбивство сталося не в темні віки дикого середньовіччя, а 80 років тому, посеред двадцятого століття.
Президент Володимир Зеленський у 80-ті роковини початку масових розстрілів у Бабиному Яру в Києві поклав квіти до пам’ятника громадянам, які розстріляли нацисти у Бабиному Яру. Зеленський під час церемонії встановив лампадку до підніжжя пам’ятного знака "Менора".
В Києві у Бабиному Яру відкрито символічну синагогу "Місце для роздумів". У церемонії, яку було приурочено до Дня пам'яті українців, що рятували євреїв під час Другої світової війни, взяли участь керівник Офісу президента України Андрій Єрмак та прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Служба безпеки України інформувала Кабінет міністрів про ризики, які несе в собі Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр", і можливості використання вказаного проєкту для дискредитації України. У спецслужбі вважають, що Меморіальний центр повинен створюватися на основі української концепції, а не російської.
У Бабиної Яру на території Меморіального комплексу 29 вересня в пам'ять про 79-й річницю першого масового розстрілу була встановлена аудіовізуальна інсталяція "Дзеркальне поле". Кореспонденти ASPI news вивчили конструкцію арт-об'єкту.
29 вересня у Києві відбулася акція вшанування євреїв, розстріляних у 1941 році в Бабиному Яру. Учасники події пройшлися від кінотеатру "Київська Русь" поблизу метро Лук’янівська до Бабиного Яру – тим самим маршрутом, яким 79 років тому йшли на розстріл київські євреї.
Відомий український бізнесмен та меценат Павло Фукс назвав підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю історичним моментом.
Президент Володимир Зеленський заявив, що український народ буде єдиним у прагненні ніколи не допускати будь-яких проявів ворожнечі на расовому чи національному ґрунті.
Журі визначило команду з Австрії переможцем конкурсу на найкращий архітектурний проект Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" у Києві.
В Киеве откроют Мемориальный центр Холокоста "Бабий Яр". Соответствующее соглашение с председателями профильных государственных структур подписал мэр столицы Виталий Кличко.