Наразі питання безробіття гостро-актуальне в Україні. Чисельність вакансій на ринку почала значно зростати в листопаді, після зниження протягом кількох тижнів у жовтні.
Бойові дії унеможливлюють обчислити відсоток падіння ВВП. Перші дані можливі не раніше як кінець року.
Безробіття в Україні значно зросло за останні два роки. У першому кварталі 2021 року кількість зайнятого населення від 15 до 70 років складає 15,4 мільйонів осіб.
У Верховній Раді зі ініціативи нардепа від "Слуги народу" зареєстровано законопроєкт №5262 щодо внесення змін до Закону України "Про зайнятість населення". Документ встановлює норми для стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць і офіційного оформлення працівників.
Статус безробітного в Україні дозволили підтверджувати онлайн. Кабінет міністрів ухвалив відповідну постанову.
Українців навчатимуть IT-спеціальностям у випадку безробіття. Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України назвали джерелом надходження коштів для реалізації ініціативи.
Державний центр зайнятості повідомив, що станом на 1 січня 2021 року на його обліку перебувало 459 тисяч безробітних громадян. Хто саме знаходиться в пошуках роботи та як правильно знайти професію для себе, розбиралося агентство ASPI news.
За рік в Україні допомога з безробіття вросла на 137 гривень. Сьогодні в Україні зареєстровано 408,8 тисячі безробітних.
Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий прокоментував проблеми збереження та розвитку людського капіталу України. Також було окреслено основні шляхи вирішення відтоку українців за кордон.
Після звільнення з роботи українці мають можливість отримувати грошові виплати у вигляді допомоги по безробіттю. Також фінансову допомогу можуть одержувати громадяни, які втратили частину грошових надходжень під час карантину.
Нині в Україні безробітних на 59% більше, ніж торік, а на одну вакансію зараз претендує шестеро безробітних. Як повідомили у Центрі зайнятості, минулого року у цей же період показник становив три людини
Велика частина колишніх військових не можуть після фронту звикнути до мирного життя: деякі відчувають депресію або надмірну агресію, мають проблеми зі сном і т.д. ASPI news дізналося, як ветерани після декількох років служби змогли соціалізуватися, працевлаштуватися і відкрити свій бізнес.
Згідно з даними Міністерства у справах ветеранів, понад 380 тисяч українців брали участь у військових діях на Донбасі, починаючи з 2014 року. 60% з них мають посттравматичні розлади і проблеми з працевлаштуванням і соціалізацією.
За даними Міжнародної організації з міграції, 49% військовослужбовців на Сході України після повернення додому не можуть знайти роботу. Згідно з дослідженням, 32% ветеранів АТО відчувають себе ізольованими від суспільства, а 73% вважають, що їхній досвід можуть зрозуміти тільки ті, хто має військове минуле.
У Нацбанку зробили прогноз, повідомивши, що рівень безробіття в Україні у 2020 році може досягти 10%. В той самий час, колишній міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що реальний рівень сьогодні значно перевищує прогнози НБУ.
Пандемія коронавірусу та викликана нею економічна криза призвела до зростання безробіття та падіння доходів громадян. ASPI news дізналося, як може змінитися рівень зарплат за наступні три місяці.
Пандемічна криза позначилася на життєдіяльності багатьох підприємств по всьому світу. Україна у цьому не стала винятком.
Пандемічна криза негативно відіб'ється на працездатності низки українських підприємств. У Держслужбі повідомили, що в Україні станом на 1 червня зареєстровано понад півмільйона безробітних осіб.
Заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко заявив, що уряд пропонує українцям, які втратили роботу в період карантину, звертатися в органи соціального захисту, щоб оформити субсидії.
У Державній службі зайнятості повідомили, що коронакриза стала серйозним викликом для сфери зайнятості. В Україні відбулося суттєве зменшення кількості вакансій.