ЄСПЛ звинуватив Україну у низці порушень прав людини під час протестів на Майдані у 2013-2014 роках. Влада має виплатити деяким заявникам компенсацію матеріальної та моральної шкоди, а також покрити судові витрати.
Вчора, 14 січня, на слуханнях у Страсбурзі Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав, що відповідальність за дотримання прав людини в Криму несе Росія, оскільки фактично контролювала півострів з 27 лютого 2014 року. Це перше проміжне рішення суду, після чого почнеться розгляд справи "Україна проти Росії (Крим)" по суті.
Процес винесення остаточного рішення Європейським судом з прав людини за позовом проти Росії Україна може зайняти від 5 до 10 років. Таку думку висловив заступник міністра юстиції, Уповноважений з питань ЄСПЛ Іван Ліщина.
П'ятий президент Петро Порошенко заявив, що рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) проти Росії щодо Криму є черговим кроком, що наближає Україну до повернення тимчасово анексованого Криму. Слова Порошенка процитувала пресслужба його партії "Європейська солідарність".
Прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя повідомила, що 14 січня Європейський суд з прав людини виніс проміжне, але від того не менш важливе рішення у справі Україна проти Росії щодо Криму. Таким чином визнавши справу прийнятною та перейшов до розгляду по суті.
Міністр юстиції України Денис Малюська повідомив, що Європейський суд з прав людини оголосив рішення, яким визнав прийнятною справу України проти Росії щодо Криму та перейшов до розгляду справи по суті.
Гендиректор телеканалу ATR Ленур Іслямов заявив, що після вироку, який щодо його виніс "Верховний суд Криму", він має намір захищати свої права в Європейському суді з прав людини. Про це він заявив виданню "Гордон".
Скарга, подана до Європейського суду з прав людини адвокатом Андрія Антоненка, підозрюваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета, була прийнята судовою інстанцією. Канцелярія ЄСПЛ присвоїла документу номер 29341/20.
Тарас Беспалий, адвокат лікаря Юлії Кузьменко, яку підозрюють у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета, повідомив, що подана ним скарга до Європейського суду з прав людини була прийнята. Згідно з письмовим повідомленням суду, розгляд скарги буде проведена при першій можливості.
Скарга до Європейського суду з прав людини директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника на рішення українських судів, якими він визнаний винним у порушенні встановлених законом обмежень на отримання подарунків, була прийнята до розгляду. Про це він повідомив у понеділок, 17 серпня.
Сьогодні, 24 жовтня, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) опублікував своє рішення у справі ексмера Слов'янська Нелі Штепи, обвинуваченої в сепаратизмі.
Сьогодні, 16 жовтня, стало відомо про намір Романа Сущенка судитися із Росією.
У середу, 11 вересня, в Страсбурзі, суддівська колегія Європейський суд з прав людини почала процес розгляду справи України проти Росії про порушення прав людини в Криму
У середу, 11 вересня, Велика палата Європейського суду з прав людини відкриває слухання у справі "Україна проти Росії (Крим)"
Порушення кримінальної справи окупаційною владою анексованого Криму проти журналістки телеканалу АТР Гульсум Халілової хочуть оскаржити в Європейському суді з прав людини.
Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України провела співбесіди з кандидатами та відібрала трьох, яких рекомендує для подальшого розгляду.
Володимир Зеленський затвердив Положення про проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України, а також утворив комісію для проведення конкурсу та затвердив її персональний склад.
Засідання Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), під час якого відбудуться слухання у справі "Україна проти Росії (Крим)", призначено на 11 вересня, повідомив заступник міністра юстиції - уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина.
МЗС заборонено вчиняти дії щодо тестування для визначення рівня володіння учасниками конкурсу офіційними мовами Ради Європи.
Україна повністю готова до проведення публічних слухань у справі "Україна проти Росії (Крим)" та представництва інтересів держави України в Європейському суді з прав людини.