Агресивна та варварська поведінка Росії порушує всі основні принципи міжнародного права. Про це заявила заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудра на слуханнях у справі Україна та Нідерланди проти Росії у Європейському суді з прав людини у Страсбурзі, передає пресслужба ОП.
У Міністерстві юстиції нагадали деталі позову Росії проти України до ЄСПЛ, за яким Москва програла, та зазначили, що це позитивний сигнал про те, що наявні у цьому Суді справи продовжать розглядати, попри припинене членство РФ у Раді Європи.
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відмовив Росії у задоволенні позовних вимог проти України в повному обсязі.
Європейський суд з прав людини призначив дату слухання у міждержавній справі "Україна проти Росії", яка стосується порушення прав людини окупаційною владою Криму. Про це повідомила пресслужби суду.
Завдяки рішенню Європейського суду з прав людини наближено день, коли Росія буде притягнута до відповідальності за агресію.
Європейський суд з прав людини виніс рішення у першій справі про окупацію Росією території України. Планується, що рішення оголосять 25 січня.
Європейський суд з прав людини ухвалив до розгляду позов України проти Росії, отриманий 23 червня, повідомляє прес-служба суду. Зазначається, що цій справі передували чотири інші подання України та близько 8500 індивідуальних скарг.
Позови про оскарження санкцій Ради національної безпеки та оборони України заморожені у Верховному Суді. Найвищий судовий орган в українській системі судочинства не має спеціального обладнання, яке дозволяє розглядати провадження, у яких фігурують документи з грифом "таємно".
Європейський суд з прав людини просить владу Грузії забезпечити безпеку та надати необхідну медичну допомогу колишньому президенту країни, голові Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїлу Саакашвілі. Політик наразі перебуває в пенітенціарній установі №18 у районі Глдані в Тбілісі.
Європейський суд з прав людини задовольнив клопотання адвокатів Міхеїла Саакашвілі щодо застосування до нього тимчасових заходів. Також суд закликав Саакашвілі припинити голодування.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба назвав скаргу Росії в ЄСПЛ щодо України пропагандою, що забирає час у суддів. За його словами, цей "документ" є вкиданням, мета якого пропагандистські маніпуляції міжнародною спільнотою.
У Міністерстві юстиції дали коротке визначення діям прокурорів Генпрокуратури РФ, які подали до Європейського суду з прав людини скаргу щодо України. Міністр Денис Малюська назвав даний "документи" медіаприводом.
У Росії заявили, що Україна причетна до порушень прав людини та подала міждержавну скаргу до ЄСПЛ. Країна-окупант, яка масово переслідує кримчан в окупованій АРК і захищає "інтереси" бойовиків Л/ДНР, згадала про 33 статті Женевської конвенції, але не для того, щоб самій почати її виконувати, а щоб, що називається, "звалити з хворої голови на здорову".
Доступ до геолокації мобільного телефону та прослуховування телефонних розмов ведучої "Схем" Седлецької в ЄСПЛ визнали незаконним. Суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити їй компенсацію.
ЄСПЛ звинуватив Україну у низці порушень прав людини під час протестів на Майдані у 2013-2014 роках. Влада має виплатити деяким заявникам компенсацію матеріальної та моральної шкоди, а також покрити судові витрати.
Вчора, 14 січня, на слуханнях у Страсбурзі Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав, що відповідальність за дотримання прав людини в Криму несе Росія, оскільки фактично контролювала півострів з 27 лютого 2014 року. Це перше проміжне рішення суду, після чого почнеться розгляд справи "Україна проти Росії (Крим)" по суті.
Процес винесення остаточного рішення Європейським судом з прав людини за позовом проти Росії Україна може зайняти від 5 до 10 років. Таку думку висловив заступник міністра юстиції, Уповноважений з питань ЄСПЛ Іван Ліщина.
П'ятий президент Петро Порошенко заявив, що рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) проти Росії щодо Криму є черговим кроком, що наближає Україну до повернення тимчасово анексованого Криму. Слова Порошенка процитувала пресслужба його партії "Європейська солідарність".
Прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя повідомила, що 14 січня Європейський суд з прав людини виніс проміжне, але від того не менш важливе рішення у справі Україна проти Росії щодо Криму. Таким чином визнавши справу прийнятною та перейшов до розгляду по суті.
Міністр юстиції України Денис Малюська повідомив, що Європейський суд з прав людини оголосив рішення, яким визнав прийнятною справу України проти Росії щодо Криму та перейшов до розгляду справи по суті.