Сенат США врешті домовився підтримати фінансову допомогу для України. До України йде $60,06 млрд та це лише частина допомоги.
Спікер Конгресу США Майк Джонсон закликав Білий дім озвучити стратегію та кінцеву мету, яку адміністрація Джо Байдена хоче досягти підтримкою України.
резидент України Володимир Зеленський провів зустріч з двопартійною делегацією американських конгресменів. Однією з тем обговорень стали оборонні потреби українських військових.
Республіканець Майк Джонсон, якого 25 жовтня обрали спікером Палати представників Конгресу США, заявив, що відкритий до діалогу з президентом Джо Байденом щодо допомоги Україні, повідомив Bloomberg.
Найбільші прихильники України в Конгресі хочуть, щоб адміністрація Байдена більш агресивно проштовхувала інтерес США до війни, побоюючись, що двопартійна підтримка допомоги слабшає.
Палата представників Конгресу США відхилила поправки до оборонного бюджету на 2024 рік, що передбачали припинення або обмеження військової допомоги Україні.
Члени Конгресу США представили проєкт резолюції «Перемога України». У документі йдеться, що перемогою України має вважатись повне повернення під контроль Києва території України в міжнародно визнаних кордонах 1991 року.
Американський незалежний сенатор Ангус Кінг, який минулого тижня зустрівся із Володимиром Зеленським у Києві, заявив, що дії Володимира Путіна в Україні нагадують нацистського диктатора Адольфа Гітлера.
Сенат США затвердив поправку сенатора від Республіканської партії Ліндсі Грема до закону про фінансування американського уряду про конфіскацію активів російських олігархів та їхнє передання на користь України.
Законопроект про державне фінансування з виділенням фіндопомоги Україні палата представників спішно ухвалила в ніч на 10 березня. 11 березня в США спливає термін прийняття рішень щодо державного фінансування.
Президент України Володимир Зеленський поінформував сенаторів США про безпекову ситуацію навколо України та кроки, які сприяли б деескалації та запобіганню подальшій агресії РФ. Гарант подякував Конгресу Сполучених Штатів Америки за солідарність з народом України на тлі нинішніх безпекових викликів.
Група республіканських конгресменів має намір внести законопроект, який оголошує Україну країною "НАТО-плюс" та ініціює перевірку доцільності оголошення Росії державою-спонсором тероризму. Автори законопроекту наголошують, що це дозволить суттєво збільшити фінансування військової допомоги Україні.
Комітет Палати представників Сполучених Штатів Америки прибрав з оборонного бюджету санкційні заходи проти російського газопроводу "Північний потік-2". Також з документа виключили й обмеження по державному боргу Російської Федерації.
Палата представників США включила до закону про витрати на потреби безпеки у 2022 році низку поправок. Вони протидіятимуть реалізації проєкту російського газопроводу "Північний потік – 2".
У Раді не знайшлося необхідної кількості голосів, для прийняття постанови, що стосується звернення до Конгресу США з проханням надання Україні статусу основного союзника Штатів поза блоком НАТО. Проєкт постанови був проголосований в середу, 8 вересня, в ході засідання українського парламенту.
Ситуацію з обороноздатністю України обговорив з делегацією Конгресу США глава МЗС України Дмитро Кулеба. На зустрічі також йшлося про протистояння російській агресії.
Президент України Володимир Зеленський закликав конгресменів-республіканців США зберегти санкції проти газопроводу "Північний потік-2". Також Володимир Зеленський ознайомив конгресменів США з ситуацією безпеки на Донбасі.
США не планують призначати спеціального представника від Держдепу по мирному врегулюванню конфлікту на Донбасі. При цьому, Вашингтон продовжить протидіяти Росії, в тому числі, в питанні використання Москвою енергоносіїв як зброї.
США хоче вийти на пряму лінію стабільних відносин з Російською Федерацією. Особливо це стосується ядерного нерозповсюдження і впливу на клімат.
275 мільйонів американських доларів, які були схвалені Конгресом США як допомога Україні, пішли на своє цільове призначення "до останнього цента". Наразі заморожені 10 мільйонів доларів, які повинні були піти в Україну в разі вторгнення РФ.