У застосунку "Дія" з'явилася нова функція переказу грошей для української армії. Пожертви від українців направлятимуться у фонд допомоги армії "Повернись живим".
Смартфони, які за програмою президента України Володимира Зеленського "Єбабуся" планують роздавати вакцинованим пенсіонерам, будуть прив'язані до конкретних абонентів. Тобто, подарувати його онукові не вийде.
Атаку готували заздалегідь, її вартість сягає мільйонів доларів. Про це повідомив Михайло Федоров - віцепрем'єр - міністр цифрової трансформації.
Невідомий хакер виставив на продаж персональні дані громадян України, за його словами, отримані із державного сервісу "Дія". Оприлюднена база даних містить імена, номери телефонів, ІПН та паспортні дані. Злочинці продають її за 15 тисяч доларів США.
Українці витратили вже 638 мільйонів гривень за програмою "єПідтримка". Цей сервіс надається повністю вакцинованим від COVID-19 громадянам в еквіваленті тисячі гривень.
У додатку "Дія" офіційно зареєстровано понад 13 мільйонів осіб. Щодня застосунок завантажують більше 50 тисяч нових користувачів.
З четверга, 30 грудня, електронний студентський квиток у застосунку "Дія" повинні приймати на рівні з паперовим документом. Окрім того, дійсними стануть не лише електронні версії студентських, а й водійських прав і техпаспортів.
Міністерство цифрової трансформації України запустило у тестовому режимі нову функцію у додатку "Дія". Завдяки цій функції громадянам будуть заздалегідь надходити повідомлення про судові засідання, які їх стосуються, заявив голова відомства Михайло Федоров.
У Мінцифри розповіли про нюанси перепису населення в Україні. Перепис населення в Україні проходитиме у кілька етапів, а українці зможуть взяти участь у переписі як онлайн, так і офлайн.
Дані українців, зареєстрованих у "Дії", вкрасти через програму неможливо. Глава Мінцифри Михайло Федоров нагадав, що витоку даних із програми також не може бути, тому що "Дія" не зберігає дані користувача і, при кожному вході, дані підтягуються з реєстрів.
Мінцифри та МВС спільно працюють над можливістю подачі заяви до правоохоронних органів в режимі "онлайн". Утім, коли це запрацює у реальності, невідомо.
Додаток "Дія" час від часу дає збої, бо не зберігає персональні дані, а при авторизації щоразу підтягує документи з різних реєстрів, які іноді "не витримують". Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Користувачі більше не зможуть видалити Covid-сертифікати у новій версії програми "Дія". Мінцифри прибрало функцію "Видалити" через скарги українців, які, випадково натиснувши на неї, позбавлялися своїх сертифікатів.
Міністерство цифрової трансформації запускає дитячий СOVID-сертифікат у мобільному додатку "Дія". Вже до кінця тижня, у наступному оновленні програми "Дія", буде опція вибору замовлення цифрового документа.
Хлопцеві, який розробив фейкову програму Дія, запропонували пройти стажування в Міністерстві цифрової трансформації. Однак, ця пропозиція не звільняє його від відповідальності за статтею 358 за підробку.
Послуги для ветеранів запрацюють в Дії у 2022 році. Мінцифри спільно з Мінветеранів працює над запуском.
Національна поліція України вже відкрила 486 кримінальних проваджень через підробку COVID-документації. 85 особам оголошено про підозру.
Зовсім скоро українці зможуть через застосунок "Дія" можна буде отримувати судові повістки, сплачувати штрафи, накладені судами. А також отримати, валідувати і надавати державним органам судові рішення у своїх справах.
COVID-сертифікати в "Дії" згенерували майже 450 тис разів, проте не безпроблемно. Журналіст ASPI news розкаже, які казуси виникають в українців найчастіше при спробах отримати.
Міністерство цифрової трансформації України повідомило, що співробітники кіберполіції у співпраці з Мінцифри викрили жительку Черкаської області. Жінка разом зі своєю знайомою організувала схему підробки COVID-сертифікатів.