Чому ДФС, як вірус на тілі економіки України, гірший за COVID-19, повинна бути знищена - розслідування

Автор:
81
последние новости в Украине останні новини в Україні

Державна фіскальна служба (ДФС), яку останнім часом називають чи не найскандальнішим державним органом через постійні звинувачення у корупційних оборудках, це такий собі "рудимент", який зберігся ще з часів минулої влади. Вона була реорганізована у 2014-му зі створеного спеціально під чиновника часів Януковича Олександра Клименка Міністерства доходів і зборів.

ДФС у тому гібридному вигляді з дублюванням силових функцій щодо бізнесу вже давно не повинна існувати! Ще майже рік тому, 15 травня 2019 року, Кабмін окремою постановою утворив комісію з реорганізації Державної фіскальної служби, це повинні були стати дві окремі новоутворені служби: Державна податкова та Державна митна. Також за планом була організація окремого незалежного "Бюро фінансових розслідувань". Але депутати Ради провалили ці важливі голосування, а Уряд самоусунувся. 

Як це сталося? Рада 2 жовтня 2019 року ухвалила в першому читанні закон "Про Бюро фінансових розслідувань", воно виписувалося на папері як центральний орган виконавчої влади, який повинен був увібрати в себе функції податкової міліції та економічний сегмент слідства. Але в січні 2020-го року профільний комітет "передумав", а Рада скасувала ухвалу першого читання. Тому, поточно, "Бюро фінансових розслідувань" є лише у паперових планах, а реорганізація ДФС "зависла", але найцікавіше, що ніхто не чіпає податкова міліцію, яка під крилом ДФС стала справжнім органом репресій проти бізнесу. Податкові "міліціянти" з ДФС все частіше стають об'єктами інтересу детективів НАБУ через хабарі, які вже можна оцінити як системні. Робітники ДФС, у складі якої залишилася податкова міліція, продовжують ставати фігурантами кримінальних справ і об'єктами уваги детективів НАБУ.

Як же "заробляють" податкові міліціянти при мізерних офіційних зарплатах (у середньому не більше 5 тисяч гривень)? Яка роль Сергія Солодченка, тимчасового в.о. голови ДФС, який ними керує? З цим розбиралися українські ЗМІ.

Пан Солодченко Сергій Вікторович - вже третій голова ДФС протягом останнього року, на якого, до речі, розповсюджується дія закону України "Про очищення влади", тобто люстрація. Втім, Солодченко подав 12 січня 2018 року касаційну скаргу на рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2016. Тобто майже півтора роки люстрований чиновник жив за наші з вами кошти! До речі, невідома й ухвала суду щодо його касації.

А тепер повернемося до "бекграунду" пана Солодченка та вже згаданого Олександра Клименка, який втік з України. За Януковича Солодченко сидів у м'яких кріслах у Мінсдоху під Клименком на посаді начальника слідчого управління фінансових розслідувань по Луганській області, а згодом - начальника слідчого управління кримінальних розслідувань Головного слідчого управління фінансових розслідувань Міністерства. Безпосередньо його керівником був Юрій Атаманюк, якого власник заводу ювелірних виробів ТОВ "ЮВК-Агат" (саме його діаманти фігурували в справі "діамантових прокурорів"), назвав "головним ініціатором тиску" і обшуків на його ювелірних підприємствах. Після звільнення з посади першого заступника начальника Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України в жовтні 2014 року Солодченко офіційно до серпня 2016 року був адвокатом, а повернувся до ДФС за сумнівним рішенням суду.

Окремої уваги заслуговує й декларація Сергія Солодченка, бо ще у 2015 році видання "Наші гроші" повідомляло про сумнівне походження його статків. Зокрема, що пан Солодченко отримав земельну ділянку площею 0,16 га, а також приватний будинок площею в 386 квадратів у с. Петропавлівська Борщагівка під Києвом. Смішно, але 1,5 мільйони гривень із загальної суми доходів в 1,7 мільйона - це "подарунки, призи та виграші".

Не забував пан Солодченко дбати не тільки про сім'ю, а й про друзів та родичів. Чи не найпершим він призначив на посаду начальника Головного слідчого управління ДФС України такого собі Максима Олександровича Беспалова. А напередодні його призначення детективами НАБУ згідно з процесуальним керівництвом САП було відкрито провадження на одержання неправомірної вигоди (простіше - хабаря) на начальника слідства податкової міліції Київської області Олександра Чепеля. 7 квітня 2020-го його та ексфіскала Сергія Войтенка було затримано за вимагання 50 тис. доларів за закриття кримінального провадження проти підприємця за фіктивними звинуваченнями. Цікаво, що у декларації про доходи Беспалова вказано, що його дружина володіє нежитловим приміщенням у 44 кв. метри спільно з Солодченко Мариною Анатоліївною (колишньою дружиною Солодченка).

Крім того, Солодченко і Беспалов разом володіють торговою маркою (реєстраційний №215374 від 2016 року), діяльність - у "телекомунікаційних послугах, абонентському телеграфному зв'язку, забезпеченні доступу до баз даних". Чи не є це "конфлікт інтересів"?

Чому це можливо, чому діяльність пана Солодченка ще не є предметом кримінальних справ? Може тому, що й нього є "дах" на Печерських пагорбах Києва? Може, вже час депутатам проявити волю, та у скрутний час для України зайнятися справою та ухвалити законопроєкт "Про бюро фінансових розслідувань", ліквідувавши "паразита" у вигляді Державної фіскальної служби? І тоді вже не черговий, а останній керівник ДФС - Сергій Солодченко, має піти на щиті до лави підсудних.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Субсидії в Україні не отримуватимуть ті, хто відмовився від встановлення лічильників. Міненерго виступило з відповідною ініціативою.

15:31, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Гарантований мінімальний дохід в Україні планує запровадити уряд. Кабмін має намір покращити програму соціальної підтримки громадян.

14:57, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

На пленарному засіданні Ради ухвалили постанову про створення тимчасової спеціальної комісії, що захищатиме інтереси інвесторів в українську економіку. Нардепи Янченко, Наталуха і Ніколаєнко зробили заяву щодо завдань нової комісії.

13:56, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Національний банк України 3 червня ввів у обіг монети номіналом 10 гривень. Монетами можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції в банках, повідомляє пресслужба Національного банку України.

13:55, Сьогодні

Стало відомо, чому ДБР вирішила штурмувати Музей Гончара: документ

Автор:
8
последние новости в Украине останні новини в Україні
Фото:
YouTube

Адвокат Петра Порошенка у справі про 43 картини Ігор Головань пояснив, чим керувалося керівництво ДБР, приймаючи рішення про штурм Музею Гончара. Він показав документ, який став приводом “рятувати докази”.

Приводом для штурму Музею Гончара в ДБР стала службова записка від старшого оперуповноваженого Анатолія Савіна до керівника одного з управлінь ДБР Сергія Житника. Фото цього документа оприлюднив у середу 3 червня, під час пресконференції в “Укрінформі” адвокат Петра Порошенко Ігор Головань, - повідомило ASPI news.

За словами адвоката, 26 травня оперативник ДБР доповів керівнику управління оперативного забезпечення розслідування кримінальних правопорушень, вчинених військовослужбовцями Головного оперативного управління ДБР полковнику Сергію Житнику службовою запискою, що оперативники “виявили місцезнаходження” картин, які проходять по кримінальній справі проти Петра Порошенка. Як зазначив адвокат, це відбувалося, коли в інтернеті стрімили прес-конференцію Порошенка з Музею Гончара.

У службовій записці також було зазначено, що "виходячи з характеру та поведінки осіб, у володінні яких на даний час перебуває вказане майно... можливе знищення майна, яке має доказове значення в кримінальному провадженні". За словами адвоката, могло йтися лише про директора Музею Гончара, який уклав договір на проведення виставки безцінних шедеврів у музеї. "Саме ці кілька рядків слідчого Дощенка стали підставою для зламу дверей до Музею Гончара і його незаконного обшуку - без ухвали суду", - заявив Головань.

Як пояснив адвокат, якщо суд ні до, ні після обшуку не ухвалив, що обшук мав законні підстави, то цей обшук “вважається незаконним, а всі здобуті під час нього докази вважаються недопустимими”. Слідчий Дощенко пост-фактум звернувся до Печерського суду, але навіть там не повірили, що директор Музею Гончара мав намір знищити безцінні картини, і відмовили в наданні дозволу на обшук, - сказав Ігор Головань.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента, висловився щодо процесу обміну громадянами між Україною, ОРДЛО та Росією. Наразі рух у цьому напрямку заблоковано.

18:21, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Адвокати п’ятого президента Петра Порошенка провели пресконференцію щодо кримінальної справи про колекцію картин, які нині арештовані в Музеї Гончара. Юрист Ілля Новіков прокоментував матеріали справи і фаховий рівень слідчих ДБР.

17:12, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №2450 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові". За проголосували 247 народних депутатів.

16:37, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Ігор Коломойський закликав порушити справу проти п’ятого президента Петра Порошенка. Бізнесмен вважає, що колишній чиновник прагнув контролювати телеканал «1+1».

16:08, Сьогодні