ПриватБанк обвинувачує екс-власників у відмиванні 622,8 млн євро

5 червня 2019, 22:15
15
последние новости в Украине останні новини в Україні

ПриватБанк у позові від 21 травня до суду штату Делавер (США), оприлюдненому аналітиком американського центру Atlantic Council Андерсом Аслундом, обвинувачує екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова в нібито відмиванні $ 622,8 млн, які були видані у вигляді кредитів одним компаніям бенефіціарів для одних цілей, проте потім були використані іншими компаніями на покупку для них активів у США.

"На основі інформації, проаналізованої на сьогоднішній день, відповідачі відмили близько $ 622,8 млн отриманих шахрайським шляхом позикових коштів", - стверджує банк у 104-сторінковому позові, ілюструючи це обвинувачення конкретними операціями.

Згідно з позовом, ПриватБанк не отримував відшкодування в обмін на такі перекази, і кредити, пов'язані з цими переказами, не були повністю погашені.

"Схеми працювали наступним чином. Видавалися позики на операційну діяльність компаній. Ці гроші через кілька рахунків переводилися на інші компанії. Пізніше на ці гроші купували нерухомість і металургійний бізнес у США", - прокоментував прочитане в позові заступник глави ради Нацбанку Тимофій Милованов.

Згідно з документом, у датованих 2007-2013 роках були задіяні такі українські підприємства, як Запорізький феросплавний завод, Стахановський і Нікопольський завод феросплавів, Південний ГЗК, Марганецький і Орджонікідзевський ГЗК, "Дніпроазот" і "Укртатнафта", Львівський хімічний завод і ТОВ "Апріорі", ВТФ "Авіас" і ТОВ "Аквалайф", ТД "Дніпро пласт".

Як стверджує ПриватБанк, у фінустанові був створений так званий "тіньовий банк", що обслуговує інтереси бенефіціарів, одним з ключових керівників якого був перший заступник голови правління Тимур Новиков, який часто називають "скарбником Коломойського".

Посилаючись на електронний лист Новикова від 2011 року, в позові стверджується, що на той час бенефіціарам належали офісні центри One Cleveland Center (31-й поверх), 55 Public Square (22 поверху), Penton Media Building і The Huntington Bank Building в Клівленді (Огайо), колишня штаб-квартира CompuCom Systems і Stemmons Tower в Далласі (Техас), колишній Motorola Campus, побудований в 1997 році за $ 100 млн в Гарварді (Іллінойс).

Крім того, в цьому листі були перераховані металургійні активи: Felman Production Inc., Felman Trading Inc., Warren Steel Holdings LLC, Steel Rolling Holdings Inc., CC Metals and Alloys LLC і Michigan Seamless Tube LLC.

У документі стверджується, що в цих нібито шахрайських операціях з відмивання коштів окрім кіпрської філії ПриватБанку, як ключовий центр використовувався також латвійський AS PrivatBank, який на той момент був "дочірнім".

Крім того, український банк обвинувачує екс-власників в організації рециклінгових (recycling) схем для приховування описаних вище загальною сумою $ 470 млрд у період 2006-2016 років через рахунки в кіпрській філії ПриватБанку. У позові наводяться найменування 20 найбільших за такими схемами компаній з платежами від $ 3,6 млрд до $ 27,6 млрд загальною сумою понад $ 200 млрд.

"Була фінансова піраміда. ПриватБанк видавав нові кредити. Ці кредити відмивалися через кілька рахунків і використовувалися для погашення старих кредитів (які були використані для покупки активів у США)", - так прокоментував цю частину операцій Милованов. 

Як повідомлялося, уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови і влила в його капітал понад 155 млрд грн. Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 18 жовтня, Кабінет міністрів України зареєстрував у парламенті проєкт закону №2285 про регулювання діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

18:14, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 18 жовтня, виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко розповів про ціни на газ.

17:10, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 18 жовтня, Верховна рада України схвалила за основу у першому читанні законопроєкт №2239-1 "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу".  

15:50, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 18 жовтня, стало відомо про правку до Держбюджету України.

14:10, Вчора

Зеленський указом затвердив остаточну структуру апарату РНБО

18 жовтня 2019, 22:49
44
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 18 жовтня, президент України Володимир Зеленський затвердив структуру апарату Ради національної безпеки і оборони України (РНБО). 

Про це повідомляє Офіс президента. Відповідний указ був оприлюднений 18 жовтня.

Указом №764/2019 президент постановив затвердити наступну структуру апарату РНБО (СКРІНШОТ):

Також Зеленський доручив секретарю РНБО забезпечити приведення штатного розпису апарату РНБО у відповідність з указом.

15 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс зміни до складу Ради національної безпеки і оборони України.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 18 жовтня, генеральний прокурор України Руслан Рябошапка відповів на запитання, коли буде повідомлено про підозру депутату Верховної Ради, п’ятому президенту України Петру Порошенку.

20:17, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 18 жовтня, стало відомо про кадрові перестановки в "Укроборонпромі"

18:31, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 18 жовтня, стало відомо про реакцію Петра Порошенка на затримання НАБУ Гладковського.

16:47, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 18 жовтня, у "Київському пресклубі" проходить конференція Сема Кисліна, радника президента США та Федерації Профспілок України "Профспілковий наступ", антикорупційних і правозахисних організацій. 

16:16, Вчора