Звіт ДФС України за I квартал 2020 року викликав запитання у експертів: подробиці

Автор:
106
последние новости в Украине останні новини в Україні

16 квітня православні та греко-католики зустріли Чистий четвер, у традиціях цього важливого дня - обмивання і ретельне прибирання.

Не залишилася осторонь і Державна фіскальна служба, про що написали ЗМІ. 16 квітня на її сайті було надруковано звіт про суцільні "перемоги", офіційно ж це був звіт за I квартал 2020 року. Мабуть, так напередодні Пасхи голова ДФС Сергій Солодченко намагався "відмитися" від бруду корупційних скандалів та прикритися дірявою плащаницею с промовлянням мантр про "порядок".

Звіт.
"До суду спрямовано 303 кримінальні провадження. На етапі досудового слідства до бюджету вже відшкодовано майже 330 млн гривень, що ставить 71% завданої злочинами шкоди".

Дійсність.
Ми вже згадували про художні таланти слідчих податкової міліції "малювати" показники відшкодування. Як це робиться в реалі? Підтвердженням погашення збитку є платіжний документ, згідно з яким певна сума надійшла до бюджету з акту податкової перевірки. Близько 70% показників відшкодування дають два найбільш потужних підрозділи: Офіс великих платників і місто Київ. За достовірною інформацією, Офіс приніс в офіційну скарбничку 130 мільйонів гривень. Тільки фахівці не рекомендують витрачати дарма час - ніяких платіжок ви не побачите, як й актів зі вказаним збитком. Чому? Бо підрозділом Офісу "рулить" давній друг Сергія Солодченка Ігор Чапічадзе, відомий у вузьких колах - "легким рухом руки" сплачені кимось авансові платежі перетворюються у відшкодування у кримінальних провадженнях. Такі сюрпризи, швидше за все, можна знайти в кожному обласному підрозділі ДФС. Головне, щоб переплати не закінчувались, і не важливо, з якого податку. На крайній випадок і ЄСВ згодиться... Доречі, в 2019 році (вже за часів керівництва Солодченка), за даними державної звітності щодо закінчених справ, наслідком дій податкової міліції у відшкодуванні збитку стала сума у 1 мільярд 122 мільйони гривень. З урахуванням розкритих талантів "малювальників", віриться через силу…

Звіт.
"Задля забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, у направлених до суду протягом І кварталу цього року провадженнях арештовано майна та коштів на 3,2 млрд гривень. Таким чином, рівень забезпеченості відшкодування завданої шкоди у 7,5 разів перевищує розмір завданих збитків за такими кримінальними провадженнями".

Дійсність.
"Ноу-хау" від пана Солодченка взагалі не має аналогів у міжнародній практиці правоохоронних органів, які займаються відшкодуванням завданого економічного збитку! Уявіть, що реальний збиток складе, наприклад, 10 мільйонів гривень, а винна особа має бути готова, що залишиться без активів на 75 мільйонів. Квартира, машина, цінності - розпоряджатися ними вона вже не зможе. Не вистачить на 75 - заарештують оргтехніку, меблі, собаку, що там ще залишилося... Але ніць не написано про "реальні посадки навесні". Ніхто реально не затримувався і під варту не вирушав! Похвальна гуманність при тому, що за звітом "увага слідчих зосереджена на розкритті, розслідуванні та спрямуванні до суду кримінальних проваджень із багатомільйонними сумами збитків".

Така різниця між паперовими "перемогами" та реальністю, вважаємо, заслуговує на увагу членів профільного комітету Верховної Ради, представників Офісу Генпрокурора та Рахункової палати.

Відомо, що відповідати на незручні запитання пан Сергій не любить.
Але ж комусь потрібні ці дивні фокуси.

Думайте, панове!

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Субсидії в Україні не отримуватимуть ті, хто відмовився від встановлення лічильників. Міненерго виступило з відповідною ініціативою.

15:31, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Гарантований мінімальний дохід в Україні планує запровадити уряд. Кабмін має намір покращити програму соціальної підтримки громадян.

14:57, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

На пленарному засіданні Ради ухвалили постанову про створення тимчасової спеціальної комісії, що захищатиме інтереси інвесторів в українську економіку. Нардепи Янченко, Наталуха і Ніколаєнко зробили заяву щодо завдань нової комісії.

13:56, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Національний банк України 3 червня ввів у обіг монети номіналом 10 гривень. Монетами можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції в банках, повідомляє пресслужба Національного банку України.

13:55, Сьогодні

Зеленський створив Раду з вищої освіти: подробиці

Автор:
4
последние новости в Украине останні новини в Україні

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Ради з питань розвитку вищої освіти. Також він визначив завдання для Кабінету міністрів України, які необхідно виконати для поліпшення якості освіти в країні.

Президент України Володимир Зеленський розпорядився створити Раду з питань розвитку вищої освіти. Про це в середу, 3 травня, глава держави написав на своїй сторінці в Facebook.

"Ми повинні сформувати чіткі цілі та готувати конкурентоспроможних фахівців - відповідно до потреб української економіки. Визначити, яким професіям ринок перенасичений, а які, навпаки, гостро затребувані в найближчі роки", - заявив Зеленський.

Стратегію розвитку вищої освіти на 2021-2031 роки новий Рада повинна буде розробити спільно з Національним інститутом стратегічних досліджень та Національною академією наук. Термін виконання завдання - до 1 листопада 2020 року. Також до 1 грудня будуть затверджені держпрограми розвитку науково-дослідної інфраструктури та мережі студентських гуртожитків.

"Серед іншого, потрібно популяризувати вивчення математичних і природничих наук. Україна - це земля винахідників і першовідкривачів, визнаних усім світом. У нас повинні з'явитися нові Сікорські, Корольови та Вернадські", - вважає президент.

Він доручив Раді забезпечити розробку плану заходів з популяризації природничих наук і математики, який буде затверджений до 1 вересня 2020 року. Ще одним першочерговим завданням Зеленський вважає популяризацію української освіти серед іноземців. За його словами, це забезпечить економіці додаткові надходження та встановлення міцних міждержавних зв'язків. План реалізації цієї задачі буде представлений і затверджений до 1 вересня. Розповів президент і про новий орган, який повинен буде пропонувати ініціативи з покращення умов освіти в Україні.

"Указом створюється Рада з питань розвитку вищої освіти при Президентові України. Його завданнями, серед іншого, будуть вдосконалення якості і змісту вищої освіти в Україні, підготовка пропозицій щодо вдосконалення законодавства України у цій галузі, зокрема щодо фінансової автономії вищих навчальних закладів, механізму залучення приватних інвестицій і розвитку державно-приватного партнерства", - зауважив Зеленський. 
Крім того він заявив, що не має наміру зосереджуватися лише на вищу освіту."Найближчим часом ми проведемо зустрічі з представниками дошкільної, середньої та професійно-технічної освіти та разом визначимо шляхи розвитку та вдосконалення цих рівнів", - повідомив президент.

Раніше повідомлялось, що шість вищих навчальних закладів України з Києва, Харкова, Львова та Сум увійшли до рейтингу кращих університетів світу QS World University Rankings 2020. Найбільш престижним в країні виявився Харківський національний університет ім.  В.Н.  Каразіна. Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський у відповідь на петицію про передачу Києво-Печерської лаври від Української православної церкви (МП) до Православної церкви України (ПЦУ) заявив, що управлінням об'єктами державної власності займається Кабінет Міністрів України.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Ірина Венедіктова, будучи т.в.о. директора ДБР, та її тодішні заступники Олександр Бабіков і Олександр Соколов перевищили свої повноваження, ініціювавши розслідування щодо картин Петра Порошенка. Адвокат Порошенка Ігор Головань повідомив подробиці.

18:05, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Під КМДА 3 червня пройшла акція зооактивістів, які вимагали відставки в.о. директорки КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" Оксани Кошак. Активісти протестували проти евтаназії бездомних тварин та тварин-інвалідів, а також проти припинення безкоштовної стерилізації.

17:53, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Жінка тривалий час у київському метрополітені просить гроші, щоб «поїхати додому». Її знову побачили на станції метро Золоті Ворота.

17:48, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект №2697. Документом передбачено посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху пішоходами.

17:18, Сьогодні