Гібридна служба, або що ховається під вивіскою ДФС

Автор:
50
последние новости в Украине останні новини в Україні

8 квітня Офіс Генпрокурора відкрив кримінальне провадження за заявою ексміністра фінансів Ігоря Уманського щодо корупції в податковій та митниці. Публічно оголошено, що через схеми з ПДВ у бюджет щомісяця не надходять близько 5 мільярдів гривень, які "виникають" за схемою "скруток" і відшкодування "лівого" ПДВ.

Назви фірм і "схеми", пов'язані із Верлановим, з легкістю можна знайти в Інтернеті. Якщо свавілля Верланова і К вже не дивує, є служба, яка має відношення до ліквідації цих "схем".

Державна фіскальна служба – відомство, у якому ховається "улюблена" комерсантами податкова міліція. Реформа ДФС фактично передбачала її ліквідацію, а вимогами президента до парламенту і уряду були - створення до кінця 2019 року нового єдиного органу з боротьби з економічними злочинами - Бюро фінансових розслідувань. Реалізація завдання Гаранта виконана з точністю до навпаки – Раді його провалила. Як результат, ДФС де-юре розділилася на дві служби – митну і податкову, до складу податкової повинні були перейти й підрозділи податкової міліції.

Знову не зрослося – віддамо належне кмітливості лисіючого покериста - Верланову вдалося переконати свою колишню шефіню Маркарову залишити силовий блок у складі ДФС. Але ніде не афішувалося, що ДФС залишилася повноцінним силовим органом, а на додаток що в листопаді 2019 року за допомогою Комітету Данила Гетманцева вдалося прибрати самостійного і непідконтрольного першого заступника Голови ДФС Сергія Білана. Верланову залишалося знайти "правильну" заміну – йому впав до вподоби тодішній начальник слідства податкової міліції ДФС Сергій Солодченко, який вже за 3 місяці керував потужним механізмом ДФС та "схемами" Верланова. 

Про те, як "малюються" слідчими податкової міліції показники відшкодувань за направленими до суду справами, взагалі ходять легенди. "На якій підставі я повинен платити? Я ж не згоден з висновками перевіряючих" – запитаєте ви. І знову почуєте про борг і неминучий процес досудового розслідування. Але обов'язково повідомлять і гарну новину – виявляється, платити доведеться, але гроші не пропадуть. Потрібно тільки в суді показати платіжку, що гроші сплачені, як погашення збитків у кримінальному провадженні. А потім, з чистою совістю йдіть в інший "найсправедливіший" суд і отримуйте рішення про неправомірність донарахувань податків. 

Справедливості заради, не промовчимо про досягнення.
Перш за все, це повна і остаточна "перемога" над конвертаційними центрами. Тут все просто. Згідно з роз'ясненням, за підписом Солодченка, поняття "конвертаційний центр" немає в кримінальної юриспруденції. Немає поняття – немає проблеми. Шкода, що СБУ і Нацполіція цього не розуміють.

Є й "особисті" досягнення серед корупціонерів-співробітників ДФС:

  • Хмельницька область - хабар слідчого 2 тисячі доларів;
  • Дніпропетровська область - хабар слідчого 11 тисяч доларів;
  • Офіс великих платників - обшуки ДБР у слідчого у кримінальній справі про отримання хабара;
  • Полтавська область - обшуки ДБР у заступника начальника у кримінальній справі про отримання хабара;
  • 7 квітня співробітники НАБУ затримали начальника слідства ДФС у Київській області Чепеля Олександра на хабарі в 50 тисяч доларів. 

Крім названих "стратегічних поліпшень", звичайно, потрібні були кадрові призначення:

  • Максим Беспалов - начальник оновленого Головного слідчого управління ДФС (раніше ГСУ ФР ДФС), податковий слідчий з професійним кредо "як би чого не вийшло". Чи правильно призначити на цю посаду власного кума, який не ухвалить жодного самостійного рішення?
  • Володимир Ткаченко - начальник нового Головного управління оперативно-розшукової діяльності ДФС, кадровий міліціонер, для якого в податковому лексиконі поки зрозуміло тільки слово "Кодекс". 

Отримати справжню насолоду від цих "перемог" заважає офіційна статистика ДПС, в 2019 році ліквідували 59 вже згаданих "конвертів", а відомо наступне – кожне п'яте "конвертаційне" провадження закривається слідчими ДПС у зв'язку з відсутністю кримінального правопорушення. Набагато зручніше для звіту (або піару) підходить сума ліміту ПДВ, заарештованого в системі електронного адміністрування податків. Це чергова перемога або "ноу-хау" голови ДФС Сергія Солодченка.

Рецепт успіху простий - у фабулу кримінального провадження додаються сумнівні з точки зору слідчого структури, у яких на електронних рахунках достатньо коштів для реєстрації податкових накладних. За текстами клопотань до суду всі вони є причетними до злочинних схем із ПДВ (тих самих, до яких так тяжіє Верланов). Аргументи настільки обґрунтовані, що суд ухвалює єдине правильне рішення – негайно накласти арешт на їх ПДВ-рахунки.

Ефективність слідчих дій не викликає сумнівів, якщо не враховувати, що повторюються із завидною постійністю одні і ті ж ознаки:

  • Кримінальне провадження, в рамках якого виносився арешт, як правило, не пов'язане з учасниками, які виникли знову;
  • Судді, які ухвалили рішення про накладення арешту, також принципово ухвалюють негайне рішення про його зняття;
  • Рішення суду про зняття арешту виконується негайно (в середовищі співробітників ДФС виконавець таких рішень слідчий на прізвище Сафонов отримав прізвисько "людина-кнопка").

Що ж насправді криється під маскою гібридної ДФС?

Вважаємо, що відповідь очевидна.

Тупі і безграмотні дії керівників "інституційно слабких" (див. Міністра фінансів Марченка) податкової та митних служб плюс зупинка бізнесу в умовах COVID-19 скоро приведуть до прогнозованого фіналу – красти з бюджету буде нічого.

І тоді візьмуться за тих, у кого ще щось можна забрати. "Білий" бізнес, який сьогодні так на словах захищають чиновники і народні депутати всіх мастей і рангів. А зроблять це руками фіскалів, тільки на час принишклих професійних економічних "рекетирів".

Думайте, панове!

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Україна розраховує, що МВФ схвалить кредитний пакет у розмірі 5 мільярдів доларів США на засіданні правління Фонду 5 червня. Перший транш – 1,9 мільярда доларів США, очікується вже на наступний день після ухвалення рішення. 

20:47, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Європейська Комісія від імені Євросоюзу погодила надання Україні позики обсягом у 500 млн євро в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги. Загальна сума макрофінансової допомоги у кредитах, яку ЄС надав Україні від 2014 року, складає 3,8 млрд євро. Це – найбільша макрофінансова допомога, яку Євросоюз коли-небудь надавав країні-партнеру.

18:38, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Через падіння обсягів промислового виробництва за час карантину критично знизилося споживання електрики, газу та нафтопродуктів. В уряді повідомили, що робитимуть з кризою на енергетичному ринку України.

17:10, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Уряд затвердив з доопрацюванням Програму стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19. На Урядовому порталі повідомили, що у підготовці Програми взяли участь більше 90 розробників, серед яких аналітичні центри, бізнес-асоціації та  представники малого та середнього бізнесу.

15:26, Сьогодні

СБУ викрила "схему" по відмиванню півмільярда гривень під час будівництва доріг державного значення

Автор:
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

Служба безпеки України викрила зловживання на понад 500 мільйонів гривень під час будівництва у 2018-2019 роках доріг загального користування державного значення. Менеджмент низки великих дорожньо-будівельних компаній використовував підроблені документи про якість будматеріалів, а під час виконання дорожніх робіт, використовували дешевші асфальтобетонні суміші неналежної якості.

СБУ викрила зловживання на понад 500 мільйонів гривень під час будівництва доріг державного значення. Про це повідомляє пресслужба відомства у п'ятницю, 29 травня.

За версією слідства, для перемоги у публічних закупівлях менеджмент низки великих дорожньо-будівельних компаній використовував підроблені документи про нібито належну якість будматеріалів. Унаслідок чого під час виконання дорожніх робіт комерсанти використали дешевші асфальтобетонні суміші неналежної якості. Це суперечило умовам укладених підрядниками договорів з підрозділами "Укравтодору".

"Наразі, у межах розпочатого кримінального провадження, правоохоронці проводять обшуки у 9 регіонах в офісах дорожньо-будівельних компаній. Тривають слідчі дії", – додали у пресслужбі.

Нагадаємо, в Києві під прикриттям співробітника СБУ працювало чотири нарколабораторії. Також повідомлялось, що СБУ повідомила про припинення діяльності міжрегіонального конвертаційного центру із загальним оборотом понад 200 мільйонів гривень, який працював у Житомирі. Шахраї обслуговували понад 20 агропромислових підприємств з Київщини, Житомирщини, Вінницької, Миколаївської, Черкаської, Чернігівської та Хмельницької областей. Для здійснення діяльності двоє організаторів конвертцентру використовували реквізити понад 15 фірм, зареєстрованих на підставних осіб.

 
Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Події»
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

За фактом перестрілки в Броварах правоохоронні органи відкрили чотири кримінальні провадження. Після проведення першочергових слідчих дій підтвердилась інформація, що стрілянина у Броварах відбулася через розподіл пасажиропотоку.  

19:38, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Народний депутат України від фракції "Слуга народу" Олександр Качура заявив, що однією зі сторін стрілянини в Броварах Київської області було ПП "А.Т.Н.". Справа стосується нелегальних перевезень, які здійснюються вже не один рік.

17:52, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Під час масової перестрілки у Броварах одна з куль потрапила у вікно квартири. Її мешканець розповів деталі події.

17:45, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Державне бюро розслідувань за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора та спільно з ДФС України провело понад 20 обшуків у службових приміщеннях Державної податкової служби України у Києві, Львівській та Донецькій областях.

16:47, Сьогодні