Блінкен вважає, що Північний потік-2 можна використовувати для впливу на Путіна (Відео)

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що газопровід "Північний потік-2" може бути важелем тиску на Кремль. Поки газопроводом не пустили газ, вважає Блінкен, за його допомогою можна вплинути на Путіна.
"Північний потік-2" є важелем впливу для Німеччини, США та союзників, але не для Росії, заявив Ентоні Блінкен. Відео прес-конференції Блінкена з міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок транслювалось у Twitter Держдепартаменту Сполучених Штатів напередодні.
"Поки газ не йде трубопроводом "Північний потік-2", це означає, що трубопровід служить важелем впливу для Німеччини, США та наших союзників, але не для Росії", – заявив Блінкен.
Він додав, що спільно з главою німецького МЗС вони домовилися перешкодити російському керівництву використовувати енергоресурси як зброю. Блінкен зазначив, що керівництво США шукає будь-які можливі варіанти, щоб протидіяти Кремлю, який, серед іншого, може вдатися до сценарію гібридних атак та задіяти збройні формування. Своєю чергою, міністр закордонних справ ФРН пообіцяла, що у разі можливої ескалації на кордоні Росії та України можуть розглядатися будь-які можливі заходи щодо "Північного потоку-2". За словами Бербок, зараз представники німецького керівництва обговорюють санкції проти РФ.
Live now! @SecBlinken holds a joint press availability with German Foreign Minister @ABaerbock in Berlin, Germany. https://t.co/Lpmz74UeEP
— Department of State (@StateDept) January 20, 2022
Нагадаємо, що заступник керівника МЗС РФ Сергій Рябков висловив сподівання, що НАТО усвідомлює небезпеку заведення в глухий кут діалогу щодо вимог Москви. Він заявив, що воєнно-політичний блок повинен зробити крок назустріч вимогам РФ. У разі невиконання певних пунктів представники Москви не називають, які саме кроки мають намір здійснювати проти інших держав. Також ASPI news повідомляло, що віцеспікер Ради Федерації Росії Костянтин Косачов впевнений, що на переговорах між Росією та США у Женеві був діалог, "а не два монологи".
Позаду – 90 днів війні. Окуповано 21% території України.
Якщо російсько-українська війна триватиме роки, Європа підтримуватиме Україну весь цей час. Про це під час виступу на панелі у Давосі сказав прем'єр-міністр Бельгії Олександр Де Кро.
Війна в Україні - це глобальна, а не регіональна проблема. В цьому переконаний президент США Джо Байден.
Прессекретар російського міністерства закордонних справ Марія Захарова обурюється через інтеграцію Польщі та України. Вона натякає, що через особливе ставлення до поляків, претензій в України до Криму бути не повинно.
Радник місії Росії при ООН у Женеві Борис Бондарєв засудив війну РФ проти України. Також він подав у відставку.
Росія готова повернутися до мирних переговорів з Україною. Але лише після того, як офіційний Київ "виявить конструктивний підхід".
Західні політики мають позбутися ілюзій і зрозуміти, що президент Росії Володимир Путін розв'язавши війну проти України не зупиниться сам. Як не зупинився свого часу Адольф Гітлер.
Міністр оборони США Ллойд Остін провів засіданні Контактної групи щодо України з міністрами оборони понад 40 країн. Зустріч відбулася віртуально 23 травня.
Позаду – 90 днів війні. Окуповано 21% території України.
Якщо російсько-українська війна триватиме роки, Європа підтримуватиме Україну весь цей час. Про це під час виступу на панелі у Давосі сказав прем'єр-міністр Бельгії Олександр Де Кро.
Війна в Україні - це глобальна, а не регіональна проблема. В цьому переконаний президент США Джо Байден.