Ідея підвищення податків для мільйонерів є спробою Трампа переосмислити політичну гру у виборчий рік – Резазаде
В адміністрації Дональда Трампа назріває нетипова для республіканців дискусія: чи варто підвищити податки для американців із доходом понад $1 мільйон на рік. Про це повідомили одразу кілька обізнаних джерел у Вашингтоні.
Учасником цих обговорень є й віце-президент Джей Ді Венс, а також директор Бюджетного управління Білого дому Рассел Воут — обидва нібито відкриті до цієї ідеї.
Перший віце-президент іранської опозиції у Вашингтоні Алі Реза Резазаде назвав цю ініціативу «сигналом зміни політичного рельєфу», який свідчить про прагнення команди Трампа не лише зберегти, а й розширити електоральну базу в переддень активної фази президентської кампанії.
«Підвищення податків для багатіїв — це те, чого зазвичай очікують від демократів, але не від Трампа. Цим кроком він намагається продемонструвати, що може бути лідером не лише для бізнесу, а й для звичайного виборця, якого турбує нерівність і соціальна справедливість», — зазначив Резазаде.
Водночас, ідея викликає різке несприйняття з боку частини консервативного крила Республіканської партії. Проти виступили впливові радники Трампа, зокрема Ньют Гінгріч, Ларрі Кадлоу та Стів Мур. Ведучий Fox News Шон Ханніті назвав таку пропозицію «економікою Берні Сандерса» й застеріг, що вона суперечить обіцянці президента скорочувати податки, а не збільшувати їх.
«Цей внутрішній розкол у республіканських елітах підкреслює, що Трамп уже не той ортодоксальний консерватор, яким його хотіли бачити. Він грає в ширшу політичну гру, і це нервує багатьох у партії», — пояснює Резазаде.
За інформацією американських ЗМІ, міністр фінансів США Скотт Бессент також відкритий до обговорення варіантів оподаткування надзаможних — зокрема доходів від $5 мільйонів на рік.
Резазаде вважає, що така зміна риторики пов’язана з труднощами в ухваленні нової податкової реформи. Подовження положень закону 2017 року може обійтися бюджету у понад $4 трильйони. Це змушує адміністрацію шукати баланс між соціальними скороченнями (наприклад, фінансування Medicaid) та бажанням не виглядати партією «для багатих».
«Трамп зрозумів, що в умовах зростання державного боргу і політичної напруги необхідно запропонувати компромісний варіант — і підвищення податків для мільйонерів може стати таким ходом. Але наскільки це буде реалізовано — покаже боротьба всередині самої партії», — підсумовує Алі Реза Резазаде.
#трамп #податки #алірезарезазаде #економіка #мільйонери #республіканці #вибори2025 #дждвенс #податковареформа #нерівність #справедливість #сша #вашингтон
Дональд Трамп опинився в епіцентрі політичного шторму: понад вісімдесят конгресменів-демократів вимагають його усунення через 25-ту поправку, заявляючи, що президент своїми погрозами знищити Іран поставив під загрозу міжнародну стабільність і саму демократію США.
Брюссель підтвердив принцип колективної безпеки, наголосивши, що агресія проти будь-якої держави-члена означатиме агресію проти всього Європейського Союзу.
Венс заявив, що політика Віктора Орбана у контексті війни в Україні заслуговує на увагу, що викликало дискусії серед європейських партнерів та в Києві.
Президент США вкотре заявив про свою прихильність до угорського прем’єра, що викликало неоднозначну реакцію в Європі та Україні.
Американське видання повідомило, що домовленість між Вашингтоном і Тегераном стала результатом складних переговорів із залученням посередників та європейських партнерів.
За інформацією журналістів, саме міжнародні посередники та європейські партнери змогли переконати Тегеран погодитися на тимчасове припинення конфлікту зі Сполученими Штатами.
У Вашингтоні заявили, що навіть коротка пауза у війні є результатом американських дипломатичних зусиль і підтвердженням впливу США на глобальну політику.
Президент США Дональд Трамп заявив, що його слова «бувай-бувай» були емоційним зверненням до політичних опонентів, а не сигналом для союзників.
Forbes повідомляє, що президент США Дональд Трамп інвестує мільярди у нові системи озброєння, які не здатні забезпечити стратегічну перевагу навіть проти Ірану.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не планує жодних військових дій проти Канади, назвавши поширені чутки «абсурдними».
Дональд Трамп опинився в епіцентрі політичного шторму: понад вісімдесят конгресменів-демократів вимагають його усунення через 25-ту поправку, заявляючи, що президент своїми погрозами знищити Іран поставив під загрозу міжнародну стабільність і саму демократію США.
Брюссель підтвердив принцип колективної безпеки, наголосивши, що агресія проти будь-якої держави-члена означатиме агресію проти всього Європейського Союзу.
Венс заявив, що політика Віктора Орбана у контексті війни в Україні заслуговує на увагу, що викликало дискусії серед європейських партнерів та в Києві.
Президент США вкотре заявив про свою прихильність до угорського прем’єра, що викликало неоднозначну реакцію в Європі та Україні.