Ізраїль розпочав наземне вторгнення в Газу: ООН каже про геноцид, Ізраїль відкинув звинувачення – Резазаде
Ізраїльські війська у вівторок офіційно розпочали довгоочікуваний наземний наступ на місто Газа. Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) підтвердила, що підрозділи двох дивізій за підтримки авіації та флоту висунулися на околиці найбільшого міста анклаву, готуючись до просування вглиб території. ʼ
За словами ізраїльських командирів, операція матиме поступовий характер, а основною метою є знищення осередків «Хамас».
Палестинці повідомили про ніч інтенсивних авіаударів, після яких десятки тисяч людей почали залишати місто та рухатися на південь Сектора Газа. Водночас гуманітарні організації наголошують: сотні тисяч цивільних залишаються заблокованими в Газі без можливості безпечної евакуації.
На цьому тлі незалежна комісія ООН заявила, що дії Ізраїлю в Газі підпадають під визначення геноциду. У документі наголошується, що «відверті заяви ізраїльських цивільних і військових посадовців, а також характер дій сил безпеки свідчать про намір знищити палестинців у Секторі Газа як групу — повністю чи частково».
МЗС Ізраїлю відкинуло ці висновки, назвавши їх «фальсифікаціями та неправдою».
За словами міжнародного експерта, першого віцепрезидента іранської опозиції у Вашингтоні Алі Реза Резазаде, ситуація навколо Гази демонструє небезпечний зсув у риториці та практиці міжнародних конфліктів.
«Той факт, що незалежні структури ООН вживають термін “геноцид”, свідчить про виняткову серйозність дій Ізраїлю. Це створює новий рівень міжнародної відповідальності, ігнорувати який буде складно навіть найближчим союзникам Ізраїлю, зокрема США», — зазначив Резазаде.
Він підкреслив, що продовження операції в Газі матиме дві ключові наслідки: подальшу гуманітарну катастрофу та посилення ізоляції Ізраїлю на міжнародній арені. «Наземне вторгнення може призвести до ще більшого числа жертв серед мирних жителів, а це, у свою чергу, підживлюватиме аргументи тих, хто звинувачує Ізраїль у геноциді», — додав експерт.
На думку Резазаде, нинішня стратегія Ізраїлю створює ризик глобального дипломатичного розколу: «Чим довше триватиме ця операція, тим більше країн почнуть вимагати реальних санкцій проти Ізраїлю. І тоді конфлікт може вийти далеко за межі Близького Сходу».ʼʼ

#ізраїль #газа #війна #геноцид #оон #резазаде #хамас #близькийсхід
Висока представниця ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Кая Каллас заявила, що Європейський Союз наразі не розглядає можливість зняття санкцій із Російської Федерації й, навпаки, вважає за потрібне посилювати тиск на неї.
У Москві знову заявляють про незгоду з можливими корективами американською стороною варіанту мирної угоди з Україною в частині "територіального питання".
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц порівняв війну Росії проти України з подіями 1938 року. Тоді політика низки держав заохотило нацистську Німеччину під керівництвом Адольфа Гітлера в її імперських амбіціях.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц застеріг, що правитель Росії Владімір Путін у своїй агресивній зовнішній політиці не зупиниться на Україні.
Прессекретар голови РФ Дмитро Пєсков відреагував на слова генсека НАТО Марка Рютте про те, що Альянсу загрожує війна з Росією "такого масштабу, як війна, яку пережили наші діди і прадіди". Він заявив, що європейські країни забули наслідки Другої світової.
Інформація про готовність України розглянути відмову від вступу до НАТО в обмін на західні гарантії безпеки стала предметом активного обговорення після повідомлень західних медіа про переговори президента Володимира Зеленського з американськими посланцями у Берліні.
Помічник президента Росії Володимира Путіна з зовнішньополітичних питань Юрій Ушаков заявив, що Україна вже ніколи не поверне тимчасово окупований Крим. Про це він сказав, відповідаючи на запитання пропагандистів.
Російський правитель Володимир Путін оточив себе колом підлабузників, що постійно запевняють його у "перемозі" Росії, ігноруючи реальні ризики та обмеження. Генерали стверджують, що всі військові цілі досягнуті, економісти переконують у стабільності економіки.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вважає, що мир в Україні "не за горами". Такого висновку він дійшов після зустрічі з Володимиром Путіним.
Дональд Трамп іде наперекір рокам політики США на стримування Китаю і замість стратегії протистояння обирає стратегію розподілу сфер впливу. Про це повідомило Axios.
Висока представниця ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Кая Каллас заявила, що Європейський Союз наразі не розглядає можливість зняття санкцій із Російської Федерації й, навпаки, вважає за потрібне посилювати тиск на неї.
У Москві знову заявляють про незгоду з можливими корективами американською стороною варіанту мирної угоди з Україною в частині "територіального питання".
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц порівняв війну Росії проти України з подіями 1938 року. Тоді політика низки держав заохотило нацистську Німеччину під керівництвом Адольфа Гітлера в її імперських амбіціях.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц застеріг, що правитель Росії Владімір Путін у своїй агресивній зовнішній політиці не зупиниться на Україні.