Канадські юристи прагнуть стягнути з Ірану понад 1 млрд долларів США компенсації за збиття літака МАУ

Автор:
46
последние новости в Украине останні новини в Україні

Канадські юристи добиваються групового позову родин жертв збиття українського літака МАУ в небі Тегерану. Вони хочуть домогтися від Ірану компенсації у щонайменше у 1,1 млрд доларів США.

Про це 7 лютого повідомляє Reuters.

Повідомляється, що груповий позов проти іранської влади юристи родин загиблих у катастрофі хочуть приєднати до вже існуючих позовів проти Ірану. 

У виданні зазначили, що головним позивачем у цій справі є анонім, який ідентифікує себе як Джон Доу. В заяві він представлений родичем жертви, його особу не розкривають, оскільки є ризик, що "його іранська сім’я може постраждати через режим в країні".

В позові обвинувачують Іран, його верховного лідера та головних командирів Корпусу ісламської революції, зокрема голову підрозділу, відповідального за збиття літака, Амірала Гаджизада.

У виданні зазначають, що новий позов хочуть доєднати до інших справ, які стосуються Ірану. Їх ведуть ці ж юристи. У позовах вимагається компенсація для жертв вибухів, вбивств та викрадень у яких звинувачують Іран.

Нагадаємо, Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка повідомив, що вже тричі звертався до генерального прокурора Ірану із запитами про надання міжнародної правової допомоги.

"Ми просили надати окрім доказів, які необхідні слідству, і докази, на підставі яких було затримано осіб у Ірані, була інформація, що за вчинення цього злочину у Ірані затримали трьох чи чотирьох осіб, вони перебувають в місцях попереднього ув'язнення. Нажаль прямої комунікації із правоохоронними органами Ірану немає. Єдиний варіант, за якого ми можемо досягнути прогресу , це  дипломатичні шляхи", - сказав Рябошапка.

Також повідомлялось, що посол Ірану в Україні Манучехр Мораді заявив, що Тегеран може передати “чорні скриньки” збитого літака МАУ Україні або іншій державі, якщо не зможе їх розшифрувати.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

У Китаї розповіли про терміни появи вакцини і ефективні методи лікування.

16:34, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Обидві сторони тепер створять відповідну ситуацію безпеки до дати підписання угоди.

15:40, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що Анкара і далі буде зберігати військову присутність на півночі Сирії.

15:19, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

За оцінками Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), через епідемію коронавірусу загальний глобальний збиток авіакомпаній може скласти $29,3 млрд.

07:40, Сьогодні

У МОЗі повідомили про стан здоров'я евакуйованих з Уханю 

Автор:
4
последние новости в Украине останні новини в Україні

Усі евакуйовані пасажири, члени екіпажу та супроводжуючі особи почуваються добре. Жодних симптомів гострих респіраторних інфекцій не мають.

Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров'я Дмитро Коваль.

Коваль нагадав, що перед вильотом із Китаю пасажирів ретельно оглянули китайські медики. А перед заходом на борт всіх вдруге перевірили українські лікарі, які перебували з ними під час польоту.

"Наші громадяни потрапили нарешті в Україну. Усі вони є здорові. Вони пройшли обстеження всередині обсерваційного закладу. Якихось ознак, небезпек чи ознак захворювання жодна людина немає.  Їх забезпечують харчуванням тричі на день. Їжу готує інша організація, яка за принципом кейтерінга забезпечує всіх людей харчами. Їдять люди з одноразового посуду. Цей посуд належним чином, відповідно до санітарних норм обробляється перед утилізацією", - сказав Коваль.

Заступник міністра додав, що санаторій має окреме водопостачання, відокремлену систему каналізації.

"Стічні води обробляються також відповідно до санітарних норм, які притаманні для закладів надання медичної допомоги при інфекційних захворюваннях. Тому небезпеки для оточуючих ці люди жодної не становлять", - повідомив він.

Раніше стало відомо, що міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька перебуває у санаторії Національної гвардії МВС України.
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Мешканці смт Нові Санжари розповіли ASPI, чому стався бунт та розбійні напади на автобус з евакуйованими з Китаю. 

17:54, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Усупереч закону чоловіку було передано у власність 2 гектари землі вартістю понад 112 мільйонів гривень. На ній розміщені археологічна пам’ятка і могильник.

17:16, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька перебуває у санаторїї Національної гвардії МВС України.

17:04, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Організація Об’єднаних націй засудила напади і акти агресії проти евакуйованих з Уханя українців, які відбулися напередодні в Нових Санжарах.

16:26, Сьогодні