Колишній віцепрезидент США Гор порівняв адміністрацію Трампа з Третім рейхом – Politico
Колишній віцепрезидент США Альберт Гор порівняв адміністрацію президента Дональда Трампа з нацистською Німеччиною. Відповідну заяву він зробив на зустрічі із захисниками клімату в науковому музеї на набережній Сан-Франциско, повідомило Politico.
Гор, зокрема, заявив, що адміністрація Трампа "намагається створити власну версію реальності" для досягнення своїх масштабних цілей, аналогічних цілям нацистської партії Адольфа Гітлера в 1930-х і 40-х роках: "Я прекрасно розумію, чому неправильно порівнювати Третій рейх Адольфа Гітлера з будь-яким іншим рухом. Це було унікальне зло і крапка. Я це розумію. Але в історії цього зла є важливі уроки".
Гор також послався на "моральну аутопсію Третього рейху", яку було проведено німецькими філософами після Другої світової війни. "Наставник Юргена Габермаса - Теодор Адорно написав, що першим кроком у падінні цієї нації було, я цитую, "перетворення всіх питань істини на питання влади". Він описав, як нацисти, і я цитую знову, "атакували саму суть відмінності між правдою і брехнею". Адміністрація Трампа наполягає на спробах створити свою власну бажану версію реальності", - зазначив Гор.
Крім того, він прокоментував твердження Трампа про зміну клімату та енергетичні технології. "Вони кажуть, що кліматична криза - це обман, який було придумано китайцями, щоб знищити виробництво в США. Вони кажуть, що вугілля чисте. Вони кажуть, що вітряні турбіни викликають рак. Вони кажуть, що підвищення рівня моря просто створює більше прибережної нерухомості", - додав він.
За словами Гора, світ уже бачив, як популістські авторитарні лідери використовували мігрантів як цапів-відбувайлів і роздмухували вогонь ксенофобії, щоб "підживлювати своє власне зростання влади". "Прагнення до влади - ось про що все це. Конституція, яку написано нашими засновниками, покликана захистити нас від загрози, ідентичної Дональду Трампу", - підсумував він.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що не хоче припускати, ніби зустріч між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом на Алясці була використана для того, щоб дати Україні час на посилення оборони.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про нібито фіаско переговорного процесу із президентом США Дональдом Трампом, звинувативши Вашингтон у відході від ролі посередника та посиленні тиску на Кремль.
Представник США в Раді Безпеки ООН Ден Негреа заявив, що Росія має усвідомити неможливість досягнення своїх цілей у війні проти України та повернутися до переговорів. За словами американського дипломата, затягування бойових дій лише погіршує становище Москви, тоді як Україна продовжує зміцнювати свої оборонні можливості.
Юрій Ушаков, помічник президента Росії, фактично поховав надії на виконання непублічних домовленостей, досягнутих між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом під час їхньої зустрічі на Алясці.
Лід: Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про відставку з посади глави уряду та лідера Лейбористської партії на тлі зростання внутрішньопартійного тиску й падіння політичної підтримки.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв знову повернутися до питання санкцій проти Росії та запевнив у продовженні підтримки України, що у Києві розцінили як важливий сигнал для Кремля.
Єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс заявив, що Україна має одну з найсильніших армій сучасної Європи та повинна стати невід’ємною частиною майбутньої європейської системи безпеки.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що міністр оборони США Піт Гегсет залишив зустріч глав оборонних відомств Альянсу раніше не через політичні розбіжності чи небажання зустрічатися з президентом України Володимиром Зеленським, а через заздалегідь заплановані зобов’язання.
Президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що головна мета Росії полягає не у прямому нападі на країни НАТО, а у спробі послабити Європу, створити атмосферу страху та змусити союзників України сумніватися у власній стійкості.
Помічник Володимира Путіна Юрій Ушаков заявив, що європейські лідери нібито намагалися змінити позицію президента США Дональда Трампа щодо війни в Україні під час саміту «Групи семи» у Франції, назвавши їхні аргументи «некорисними» для Москви.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що не хоче припускати, ніби зустріч між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом на Алясці була використана для того, щоб дати Україні час на посилення оборони.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про нібито фіаско переговорного процесу із президентом США Дональдом Трампом, звинувативши Вашингтон у відході від ролі посередника та посиленні тиску на Кремль.
Представник США в Раді Безпеки ООН Ден Негреа заявив, що Росія має усвідомити неможливість досягнення своїх цілей у війні проти України та повернутися до переговорів. За словами американського дипломата, затягування бойових дій лише погіршує становище Москви, тоді як Україна продовжує зміцнювати свої оборонні можливості.
Юрій Ушаков, помічник президента Росії, фактично поховав надії на виконання непублічних домовленостей, досягнутих між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом під час їхньої зустрічі на Алясці.