Масова загибель альпіністів на Евересті змусила Непал посилити список вимог до туристів

16 серпня 2019, 11:12
494
последние новости в Украине останні новини в Україні

Останній туристичний сезон 2019 року на Евересті змусив владу посилити вимоги до альпіністів через високу смертність людей під час підкорення вершини.

Про це передає агентство Reuters з Катманду.

Як пише видання, одинадцять альпіністів загинули при підкоренні 8,850-метрової гори в травні 2019 року: дев'ять осіб на непальській стороні і двоє - на тибетській стороні.

Останній "смертоносний сезон" змусив урядову групу Непалу в середу, 14 серпня, заявити про введення нових обов'язкових вимог до всіх альпіністів, які зібралися підкоряти Еверест.

Непальська група, що складається з урядовців, експертів з альпінізму та агентств, що представляють альпіністське співтовариство, була створена після того, як альпіністи і гіди розкритикували чиновників за допуск на гору будь-кого, хто в змозі заплатити 11 тисяч доларів.

Зазначається, що в Непалі розташовані 8 з 14 найвищих гір у світі, включаючи Еверест, і альпінізм є ключовим джерелом зайнятості і доходу для цієї країни з обмеженими грошовими коштами.

Величезне число бажаючих в травні цього року підкорити вершину найвищої гори в світі призвело до скупчення людей у так званій зоні смерті, де рівень кисню дуже низький.

Це поставило під загрозу життя людей, оскільки кисневі балони закінчилися, в той час як ще 100 осіб чекали черги на прохід до вершини.

Зазначається, що Непал у 2019 році видав 381 дозвіл на сходження на Еверест.

"Альпіністи на Сагарматху і інші 8 000-метрові гори повинні пройти базову і висотну підготовку", - йдеться в доповіді, представленій уряду, з посиланням на непальську назву гори Еверест.

У доповіді говориться, що ті, хто сподівається піднятися на Еверест, повинні піднятися хоча б на одну непальскую вершину вище 6 500 метрів, перш ніж отримати дозвіл.

Альпіністи повинні також представити сертифікат про хороше здоров'я і фізичну форму, і супроводжуватися навченим непальським гідом, передає видання нову корекцію правил для альпіністів.

Ганшьям Упадхайя, високопоставлений чиновник Міністерства туризму, запевнив, що всі рекомендації урядової групи будуть виконані.

"Уряд тепер внесе необхідні зміни до законів і правила, що регулюють альпінізм", - сказав він Reuters.

Член групи Міра Ачарья в свою чергу зазначив:

"Альпіністи померли через гірську хворобу, серцевий напад, виснаження або слабкість, а не через затори".

Ачарья підкреслив, що гід необхідний для кожного туриста, що зібрався на Еверест, оскільки його присутність стане профілактикою тих небезпек, які чатують альпіністів при сходженні поодинці.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Перша бельгійська смерть пов'язана з вейпом після того, як підліток дав електронну сигарету на свій 18-й день народження.

08:54, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 14 листопада, президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що про зустріч з президентом Володимиром Зеленський до саміту в нормандському форматі мови не йде.

22:56, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 14 листопад, третій комітет Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй (ГА ООН) підтримав проект оновленої резолюції щодо Криму. 

22:05, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 14 листопада, американські ЗМІ повідомили, що 15-річний підліток, підозрюваний у стрільбі в школі американського міста Санта-Кларита у Каліфорнії, мертвий. 

21:28, Вчора

Київський завод "Енергія" модернізують за 420 млн грн: подробиці

15 листопада 2019, 15:18
25
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 15 листопада, стало відомо, що протягом наступного року на столичному сміттєспалювальному заводі "Енергія" розпочнеться будівництво системи хімічної очистки димових газів. 

Після впровадження цієї системи викиди забруднюючих речовин зменшаться у 5 разів та відповідатимуть європейським екологічним стандартам.

Загальна вартість робіт на наступний рік – 420 млн грн. У проєкті бюджету міста Києва на наступний рік буде передбачено 220 млн грн на ці потреби. Також вирішується питання виділення державою ще 200 млн грн., повідомляє заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Завод "Енергія" – єдине сміттєспалювальне підприємство в Україні, що утилізує 25% твердих побутових відходів столиці та забезпечує опаленням та гарячою водою майже 300 багатоповерхівок. "Енергія" працює у рамках дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, виданого Міністерством екології та природних ресурсів України.

"Однак і столична влада, і громадськість усвідомлюють те, що завод є застарілим об’єктом, він збудований понад 30 років тому. Підприємство необхідно модернізовувати та вдосконалювати. Сміттєспалювальні заводи широко використовуються як джерело теплопостачання у найбільших європейських столицях: Копенгагені, Празі, Будапешті, Гамбурзі, Барселоні, Відні тощо. Для Києва завод "Енергія" – важливий стратегічний об’єкт. Його модернізація, впровадження сучасної системи очищення викидів та будівництво нових сучасних екологічно безпечних заводів є частиною енергетичної модернізації столиці та підвищення рівня її енергоефективності та екологічної безпеки", – підкреслив Пантелеєв.

Також, за словами Петра Пантелеєва, на заводі "Енергія" вже модернізовано три з чотирьох електрофільтрів. Ремонт четвертого електрофільтра буде завершено в наступному році.

22 жовтня стало відомо, що у Києві здійснюється моніторинг стану атмосферного повітря: працює пересувна лабораторія комунальної аварійно-рятувальної служби "Київська служба порятунку", а також постійно працює Центральна геофізична лабораторія імені Бориса Срезневського.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Київ»
последние новости в Украине останні новини в Україні Київ

У Київській міськадміністрації повідомили про фейк, який почав набирати популярність в ЗМІ у зв'язку з рішенням назвати одну з вулиць Солом'янського району Києва вулицею Віктора Павленка.

12:30, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Київ

Сьогодні, 15 листопада, стало відомо, що 16 листопада ярмарок змінить маршрути автобусів №№ 9, 31, 61, 98, 17 листопада – тролейбусів № 34

11:44, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Київ

Сьогодні, 15 листопада, перший заступник голови КМДА Микола Поворозник розповів про евакуацію автомобілей, які неправильно запарковані. 

10:47, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Київ

Сьогодні, 14 листопада, стало відомо, що на Броварському проспекті до 20 листопада продовжено часткове обмеження руху

18:42, Вчора