Нафтова компанія з Саудівської Аравії стала найдорожчою в світі

11 грудня 2019, 15:13
5
последние новости в Украине останні новини в Україні

11 грудня на біржі Tadawul в Саудівській Аравії почалися торги 1,5% акцій державної нафтової компанії Saudi Aramco.

Вартість акції під час торгів зросла на 10% (максимально можливі за правилами біржі Tadawul) з 32 саудівських ріалу ($ 8,5) до 35,2 ріалу ($ 9,39), повідомляють Электровести.

При початковій оцінці в $1,7 трлн капіталізація Saudi Aramco зросла до $1,88 трлн. Це дозволило компанії стати найдорожчою в світі, обігнавши найбільші ІТ-корпорації. На момент закриття торгів 10 грудня Microsoft і Apple коштували $1,15 трлн і $1,19 трлн відповідно.

Частину прибутку від продажу акцій витратять на будівництво сонячних електростанцій.

Saudi Aramco була заснована в 1933 році за угодою уряду Саудівської Аравії з американською нафтовою компанією Standard Oil of California. Поступово держава викуповувала акції компанії і до 1980 року повністю взяла на себе контроль за нею.

У Saudi Aramco є право на видобуток 99% нафти в країні, а через дешеві нафтові родовища біля поверхні землі добувати її значно дешевше, ніж іншим нафтовим компаніям.

За планом Vision 2030 наслідного принца Мухаммеда ібн Салмана, IPO державної компанії може допомогти Саудівській Аравії зменшити залежність від нафти. На IPO Saudi Aramco продала акцій на $25,6 млрд, весь прибуток буде спрямований на реалізацію Vision 2030 зокрема, на будівництво сонячних електростанцій в пустелях Саудівської Аравії.

За даними агентства з енергетики Energy Information Administration, Саудівська Аравія займає друге місце за запасами нафти після Венесуели і друге з виробництва після США. За дев'ять місяців 2019 року прибуток Saudi Aramco склав $68 млрд. Чистий прибуток Saudi Aramco в 2018 році склав $111 млрд при загальній виручці $ 355,9 млрд.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Америка готова ввести тарифи на європейські автомобілі, якщо ЄС відмовиться від торгової угоди з США.

16:50, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

До обрання на нову посаду Єкатерині Сакелларопулу була головою Вищого адміністративного суду Греції.

16:05, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

З 21 по 24 січня в швейцарському Давосі проходить щорічний, 50-й за рахунком, Всесвітній економічний форум за участю перших осіб держав, представників великого бізнесу, громадських діячів з усього світу.

12:55, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Представники пропрезидентської партії в Сенаті США своїми голосами не дали можливості ухвалити позитивне рішення щодо передачі адміністрацією президента документів, пов'язаних із затримкою допомоги Україні.

12:29, Сьогодні

Зеленський у Давосі назвав найбільшу сучасну загрозу сталому світу

22 січня 2020, 18:50
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

Світ потребує переосмислення та оновлення правил міжнародної безпеки.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу на публічній сесії Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі.

Президент України Володимир Зеленський упевнений, що найбільшим викликом для сучасного світу є питання безпеки як окремої людини, так і цілих країн, адже наявні інституції не завжди ефективні. Тому є потреба в оновленні та переосмисленні правил міжнародної безпеки.

"Яка найбільша загроза згуртованому та сталому світу сьогодні? Це питання безпеки – як окремої людини, так і цілих країн та народів. Сучасний світ змінюється з реактивною швидкістю, яка перемістила нас у нову епоху – епоху new normality. Те, що вчора здавалося фантастикою, сьогодні стало реальністю. Та, на жаль, далеко не все у ній є позитивним", – наголосив Володимир Зеленський.

У цьому контексті президент України нагадав і про ситуацію на Донбасі.

"Як ніхто інший я знаю, про що зараз кажу. Бо шостий рік у моїй країні йде війна. Шостий рік, як Росія анексувала в нас частину території. Незважаючи на тисячі сторінок міжнародного права та сотні організацій, покликаних його захищати. Ось така у нас з вами new normality. Так, світ згуртувався навколо вирішення цих питань. Але чи достатньо українцям – загиблим і тим, хто втратив домівки, – чи достатньо їм всесвітньої "стурбованості" та "занепокоєння"? Цього замало", – підкреслив глава держави.

Зеленський заявив, що на прикладі України можна переконатися, що нинішня архітектура світу вразлива й наявні інституції не завжди працюють так ефективно, як цього вимагає сьогодення.

"Світ потребує переосмислення та оновлення правил, особливо – правил міжнародної безпеки. Світ не може бути згуртованим тільки у Фейсбуці, коли репостить виступ Грети Тунберг, фото жахливих пожеж у Австралії чи, на жаль, збитого українського "Боїнга" в Ірані. Та чи означає це, що всі зробили висновки? Ні. Бо для більшості через тиждень це вже втрачає актуальність, а в стрічку стукає новий гучний інформаційний привід", – зазначив Володимир Зеленський.

Раніше Зеленський у Давосі заявив, що виклики, що постали перед Україною, змушують нашу державу розвиватися швидше, а також надихають стати лідером Східної та Центральної Європи.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Українська делегація на чолі з Володимиром Зеленським у середу, 22 січня, у швейцарському Давосі зустрілася з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою.

18:32, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Виклики, що постали перед Україною, змушують нашу державу розвиватися швидше, а також надихають стати лідером Східної та Центральної Європи.

18:26, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Гостей з усього світу, які прибувають в Єрусалим на World Holocaust Forum, чекає королівська трапеза: шеф-кухаря кращих єрусалимських готелів заздалегідь розробляє меню для високопоставлених гостей.

18:03, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Підготовку візиту обговорили з послом Франції.

17:49, Сьогодні