Події у Абхазії та Південній Осетії ОБСЄ назвав окупацією з боку Росії

7 липня 2019, 12:00
41
последние новости в Украине останні новини в Україні

Комітет з політичних питань і безпеки Парламентської асамблеї (ПА) Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) прийняв на засіданні в неділю резолюцію, в яку включений заклик до Росії скасувати своє рішення щодо визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії, РФ також звинувачується в "окупації" і спробах "фактичної анексії" двох країн. 

За це проголосували 50 членів нацделегацій, п'ятеро виступили проти і дев'ять утрималися.

У тексті, основним автором якого виступила грузинська парламентарій Софіо Кацарава, ці республіки названі "окупованими територіями Грузії". При цьому ПА ОБСЄ знову висловлює "повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії". 

У резолюції також виражена "серйозне занепокоєння з приводу того, що Грузія позбавлена можливості здійснювати законну юрисдикцію над своєю територією у зв'язку з незаконною окупацією Російської Федерацією та її кроками в напрямку фактичної анексії" Абхазії і Південної Осетії. Підкреслюється також відповідальність РФ " за грубі порушення прав людини і основних свобод на місцях [в республіках]", а також за нібито нарощування там військової присутності, що і засуджується Асамблеєю, повідомляють європейські ЗМІ.

Згідно з текстом резолюції, ПА ОБСЄ закликає РФ "скасувати своє незаконне рішення про визнання так званої незалежності окупованих територій Грузії", покласти край порушенням прав людини і судовим переслідуванням "за політичними мотивами", а також нібито має місце дискримінацію за етнічною ознакою в Абхазії і Південній Осетії. Крім того, в текст включений заклик про допуск в Республіки міжнародних правозахисників, включаючи виконавчі структури ОБСЄ.

Нагадуємо, ухвалена Парламентською Асамблеєю Ради Європи резолюція "Посилення процесу прийняття рішень Парламентською Асамблеєю щодо повноважень і голосування" є неприпустимою поступкою Російської Федерації, яка з 2014 року здійснює збройну агресію проти України, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного права, в тому числі Статуту Ради Європи.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

У Сполучених Штатах відбулася стрілянина у Вашингтоні.

08:44, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

За останні 40 років популяція птахів у США та Канаді зменшилася на 29% чи майже на 3 мільярди особин.  

22:43, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

У великому торгово-розважальному центрі "Гранд парк" в Грозному, РФ, сталася пожежа, передають росЗМІ.

21:23, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Співробітники поліції Росії затримали директора Фонду боротьби з корупцією Івана Жданова, соратника опозиціонера Олексія Навального. 

18:04, Вчора

Мінфін планує підняти прожитковий мінімум у 2020 році до 4 500 грн

20 вересня 2019, 16:52
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

Міністерство фінансів планує вдвічі збільшити закладений в госбюджете прожитковий мінімум. 

Про це заявила представниця уряду у Верховній Раді Ірина Верещук.

За її словами, прожитковий мінімум планують збільшити до 4 500 гривень.

"Якщо ми говоримо про зарплату, то вона і так збільшиться на 550 грн. Прожитковий мінімум, який на сьогоднішній день складає 2227 грн, це дуже мало, тому що не відрізняється від 2019 року. Тим не менш, пані Маркарова сказала, що вони знають, як зробити так, щоб протягом 2020 році цей показник зріс майже вдвічі. Прем'єр поставив амбітне завдання збільшити до 4,5 тисячі грн", - заявила Верещук.

Міністерство фінансів і Міністерство соціальної політики України в проекті бюджету-2020 планують переглянути розмір прожиткового мінімуму. 

У представленому проєкті бюджету-2020 прожитковий мінімум пропонується в розрахунку на місяць. З 1 січня 2020 року - 2027 гривень, з 1 липня - 2118 гривень, з 1 грудня - 2189 гривень.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

20 вересня відбуваються обшуки і масове вилучення документації у Кабінеті Міністрів України, Державної фіскальної службі (ДФС) і Міністерстві юстиції. Ситуація пов'язана з кримінальною справою, в якій фігурує компанія Philip Morris Ukraine та її топ-менеджмент.

16:37, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", що входить до Групи Нафтогаз, розпочала імпорт електроенергії з Білорусі та її продаж на українському ринку.

13:09, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Міністерка фінансів Оксана Маркарова заявила, що майже третина державного бюджету на 2020 рік піде на виплату боргів.

12:42, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

За минулу добу американський долар впав в ціні щодо гривні ще на 5 копійок.

07:45, Сьогодні