Суд в Росії відмовився скасовувати вирок активісту Котову, який підтримував українських в'язнів

Автор:
49
последние новости в Украине останні новини в Україні

Верховний суд Російської Федерації відмовився скасовувати вирок активісту Костянтину Котову, який підтримував українських полонених.

Про це 31 січня повідомило "Радіо Свобода".

За словами керівника проєкту "Апологія протесту" Олексія Глухова, відхилення Верховним судом ухвали Конституційного суду про перегляд його справи є бюрократичним прийомом.

"Попри те, що Конституційний суд зобов'язав суди загальної юрисдикції переглянути справу Котова, він виніс це рішення у вигляді ухвали. А визначення, не є формально нововиявленою обставиною у справі", - заявив він.

Адвокат Костянтина Котова Марія Ейсмонт, вважає, що Верховний суд відмовився переглянути вирок у зв'язку з тим, що Конституційний суд у своєму визначенні не визнав ст. 212.1 КК РФ такою, що не відповідає Конституції. Одночасно вона повідомила про подачу захистом касаційної скарги.

Зазначається, що, 25 січня, президент Росії Володимир Путін доручив перевірити вирок Костянтину Котову і при необхідності вжити заходів прокурорського реагування.

Нагадаємо, Костянтин Котов був засуджений на початку вересня на 4 роки. Він був визнаний винним в неодноразовому порушенні правил проведення акцій протесту". Він був постійним учасником протестних акцій, активно допомагав політв'язням та заарештованим українським морякам.

Також повідомлялось, що українські моряки, які понад дев'ять місяців пробули в російському полоні, зібрали гроші на допомогу засудженому активісту Костянтину Котову.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Олександр Лукашенко розповів, чому в Білорусі не відправляють людей на віддалену роботу.

18:54, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

На додаток до інших "принад" пандемії, в місті виникла ще одна проблема, яка зводить людей з розуму. Це сирени, які виють 24 години на добу.

16:13, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Генеральний консул України в Неаполі Віктор Гамоцький оприлюднив відео.

15:14, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Штат Нью-Йорк у США є найбільш інфікованим коронавірусною інфекцією. На допомогу відправили армійців.

13:55, Сьогодні

В Антарктиді знайшли сліди тропічного лісу, який ріс у темряві

Автор:
8
последние новости в Украине останні новини в Україні

Вчені з Німеччини та Великобританії знайшли сліди тропічного лісу у зразку грунту з Антарктиди. Припускають, що територія була заліснена 90 мільйонів років тому.

Британські та німецькі дослідники знайшли на морському дні Південного полюсу зразки грунту, які можуть свідчити про те, що 90 мільйонів років тому там ріс тропічний ліс.  Про це пише The Guardian.

Зразок знайденого ґрунту датується ймовірно крейдяним періодом. Вважається, що він був найтеплішим за останні 140 мільйонів років, і рівень моря тоді був вище 170 метрів.

Вчені встановили за скам'янілостями, що раніше на місці льодовиків була болотиста екосистема хвойних дерев, яка нагадувала нинішні тропічні ліси Нової Зеландії. Не виключено, що там були і динозаври, хоча їх решток ще не знайшли.

Цікаво, що ліси Антарктиди щороку занурювалися у повну темряву приблизно на чотири місяці. Проте, це їм не шкодило, на відміну від сучасних лісів, яким для виживання потрібно сонце. Припускають, що древні тропіки живилися з іншого джерела енергії, наприклад, брали з атмосфери вуглекислий газ.

Відкриття дає підстави вважати, що температура тоді була вищою, ніж вважалося. Якщо це так, то рівень вуглекислого газу тоді був набагато вищим, ніж вважалося раніше, а це означає, що в регіоні не було льодовиків.

Раніше з'явилася інформація, що льодовик Пайн-Айленд в Антарктиді тріснув і може викликати Всесвітній потоп.

А у лютому українську антарктичну станцію "Академік Вернадський" засипало червоним снігом.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Технології»
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

На час карантину українським фермерам пропонують користуватися новітніми онлайн-технологіями моніторингу угідь. Це допоможе зайвий раз не наражатися на небезпеку захворіти коронавірусом.

11:23, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

Виробники тютюну фінансують або самі займаються розробкою вакцин або виділяють гроші на медикаменти та обладнання для лікарів.

3 квітня, 16:01
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

Новітній український протикорабельний ракетний комплекс РК-360МЦ "Нептун", випробування якого пройшли на полігоні "Алібей" в Одеській області, вперше успішно вразив надводну ціль на відстані близько 100 км.

3 квітня, 15:49
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

У школі стартапів при університеті “Львівська політехніка”  волонтери почали робити захисні екрани для лікарів, які працюють з хворими на коронавірус.

2 квітня, 18:16