Слідчі попередили мільйонні збитки бюджету: у Києві судитимуть банду, які намагалась привласнити земельні ділянки

Зловмисники шахрайським шляхом хотіли отримати 0,6 га земельних ділянок з метою їх подальшої комерційної забудови. Частина цих об’єктів розташовані в межах рекреаційної зони міста.
За скоєне порушникам загрожує від п’яти до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна, відповідно до їх ролі у вчиненні злочину.
Слідчі Дніпровського управління поліції під керівництвом начальника ГУНП у м. Києві Дмитра Шумейка та начальника слідчого управління Артема Родигіна, та за аналітичної підтримки фахівців кримінального аналізу територіального підрозділу та під процесуальним керівництвом Дніпровської окружної прокуратури м. Києва викрили групу осіб, які намагались незаконно заволодіти 0,6 га земельних ділянок, розташованих у Дніпровському та Голосіївському районах столиці. Такими виявились результати відпрацювання інформації, яку отримали правоохоронці від представників лісопаркового господарства.
Старша групи слідчих Дніпровського управління поліції Валерія Копин розповіла, що для втілення задуму зловмисники розробили поетапну шахрайську схему:
«Спершу зловмисники виготовили технічні паспорти на неіснуючі житлові будинки, які нібито побудовані до 1994 року та довідки про присвоєння поштових адрес. У подальшому ці ж підроблені документи стали підставою для внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, після чого було проінвентаризовано земельні ділянки та присвоєно їм кадастрові номери. Фіналом оборудки мало стати виділення Київською міською радою цих земельних ділянок у приватну власність, а у подальшому «бізнесмени» планували забудовувати, отриману шахрайським шляхом територію, комерційним житлом».
Правоохоронці з’ясували, що на чолі злочинної схеми стояв організатор, який залучив до злочину свого товариша, котрий був співвиконавцем усіх протиправних дій. Відтак, зловмисники знайшли шість земельних ділянок, розташованих у Дніпровському та Голосіївському районах столиці та використали для підроблення низки офіційних документів паспорти та ідентифікаційні коди чотирьох своїх знайомих без їхнього відома. Ще один чоловік був введений в курс усіх протизаконних «справ» та, бажаючи отримати землю задарма, надав для оборудок свої документи та документи своєї матері.
«Для отримання завідомо підробленої документації спільники налагодили співпрацю з приватним підприємцем, який за винагороду погодився виготовити офіційні документи, необхідні для отримання права власності на неіснуючі житлові будинки, які нібито збудовані до 1994 року, а також технічну документацію із землеустрою на земельні ділянки під цими будинками. У подальшому, після отримання необхідного пакету документів, зловмисники здійснили в приватного нотаріуса державну реєстрацію прав власності на житлові будинки та виготовили технічну документацію на земельні ділянки з присвоєнням їм кадастрових номерів», — зазначила старший лейтенант поліції.
Фігурантам лишався останній крок для втілення задуманого, а саме отримати в приватну власність земельні ділянки від Київської міської ради. Але на заваді цьому стали слідчі, які вчасно подали необхідні клопотання та скарги до Дніпровської окружної прокуратури міста Києва, Міністерства юстиції України, а також до суду, через що було скасовано право власності на нерухове майно, а також накладено арешти на земельні ділянки та неіснуючі приватизовані будинки. Цим самим вдалося уникнути 14 мільйонів збитків, які могла понести територіальна громада міста Києва в разі передання у приватну власність 0,6 га землі, яка знаходиться в межах рекреаційної зони столиці.
«За цим фактом ми розпочали низку кримінальних проваджень, а саме: за частиною третьою статті 15, частини четвертої статті 190 — замах на шахрайство, вчинений за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, за частиною другою та третьою статті 358 — складання та видача приватним підприємцем завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права, вчинене за попередньою змовою групою осіб, а також ті самі дії, вчинені повторно, за частиною п’ятою статті 27 частини другої та третьої статті 358 — пособництво в підробленні документів, вчинене за попередньою змовою групою осіб та за частиною п’ятою статті 27 частини четвертої статті 358 Кримінального кодексу України — пособництво у використанні завідомо підроблених документів, вчинене за попередньою змовою групою осіб. У рамках кримінальних проваджень ми призначили необхідні експертизи та після отримання доказової бази повідомили чотирьом учасникам злочинної групи про підозри у вчиненні злочинів, відповідно до їхніх ролей у шахрайській схемі. Крім цього, за поданням скарги до Міністерства юстиції України нам вдалося анулювати доступ до Державного реєстру приватному нотаріусу, яка проводила державну реєстрацію об’єктів, які фігурують у кримінальних провадженнях», – додала Валерія Копин.
Наразі слідчі завершили досудове розслідування та скерували обвинувальні акти до суду для розгляду справи по суті. За скоєне порушникам загрожує від п’яти років обмеження волі до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Чинному народному депутату України, який вже перебуває під вартою за державну зраду, повідомлено про нову підозру — цього разу за фактом масштабного шахрайства.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки України у Київській області завершили досудове розслідування щодо підприємця, який намагався незаконно експортувати деревину за підробленими документами.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки України в Одеській області провели успішну спецоперацію з викриття мережі нелегальних гральних закладів, що діяли в закритому форматі в центрі міста.
Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України завершили досудове розслідування у справі про розтрату державних коштів, виділених на реконструкцію трамвайної лінії в Деснянському районі столиці.
Росія першочергово переслідує дві мети, послідовно наносячи удари по ТЦК. Таким чином вона намагається перешкодити мобілізації, знищуючи дані військовозобов’язаних, а також посіяти страх та зневіру в населення.
БЕБ на Київщині забезпечило відшкодування понад 4 млн грн збитків, завданих державному бюджету компанією з дорожніх робіт
Служба безпеки України провела успішну спецоперацію в Запоріжжі, в ході якої запобігла терористичному акту, спланованому російською фсб проти військовослужбовців 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» НГУ.
Національне антикорупційне бюро України підбило підсумки тижня. У фокусі — справи високопосадовців, силовиків і суддів, а також міжнародна співпраця та просвітницькі ініціативи.
Бюро економічної безпеки України підбило підсумки розслідувань за період із 30 червня по 4 липня 2025 року. У центрі уваги — викриття фінансових махінацій, податкові злочини, контрабанда та спроби маніпуляцій із держбюджетом. Понад два десятки справ уже скеровано до суду або завершено з відшкодуванням збитків державі.
Детективи Бюро економічної безпеки України оголосили про підозру директорці полтавського підприємства, яка організувала схему ухилення від сплати податків під час постачання продуктів харчування для потреб військової частини Національної гвардії України.
Чинному народному депутату України, який вже перебуває під вартою за державну зраду, повідомлено про нову підозру — цього разу за фактом масштабного шахрайства.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки України у Київській області завершили досудове розслідування щодо підприємця, який намагався незаконно експортувати деревину за підробленими документами.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки України в Одеській області провели успішну спецоперацію з викриття мережі нелегальних гральних закладів, що діяли в закритому форматі в центрі міста.
Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України завершили досудове розслідування у справі про розтрату державних коштів, виділених на реконструкцію трамвайної лінії в Деснянському районі столиці.